İndirim!
  • uçaklı ispanya endülüs turu
  • valencia
  • ispanya

Uçaklı İspanya-Endülüs Turu

Orijinal fiyat: ₺30.000,00.Şu andaki fiyat: ₺23.500,00.

Uçaklı İspanya-Endülüs Turu

İSPANYA VE ENDÜLÜS TURU
Zil, Şal ve Gül’ün Diyarında Keşfe Çıkın!

6 Gece 7 Gün – Akşam Yemekleri DAHİL!

**Lezzet Dolu Deneyim:** Yöresel restoranda İspanyol mutfağının gizemli lezzetlerini keşfedin! Paella menüsü ile unutulmaz bir tat deneyimi sizi bekliyor.

Barcelona – Girona – Figueras – Valencia – Granada – Cordoba – Sevilla – Madrid – Toledo

TUR FİYATI:749 EUR
İki ya da Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Ücret : 749 EUR
Tek Kişilik Odada Konaklama  : 949 EUR
Çocuk 3-11 ( 2 Yetişkin Yanında ) : 729 EUR
Çocuk 0-2 ( 2 Yetişkin Yanında ) : 199 EUR

**2024 YILINDA FIYAT DEĞİŞİKLİKLERİ OLABİLİR.

Uçaklı İspanya-Endülüs Turu

1.Gün İstanbul – Barselona 
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşma, ardından kontuar önünde toplanma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri tamamlandıktan sonra, Türk Hava Yolları’nın TK1853 sefer sayılı uçağı ile Barselona’ya doğru hareket ediyoruz (saat ve sefer numarası değişebilir). Saat 10:20’de Barselona’ya varış. Varışımızın ardından pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından, panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Endülüs Arenası, Montjuic Tepesi, Barselona Limanı, Kristof Kolomb Heykeli (Colon Meydanı), La Sagrada Familia Bazilikası, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), La Rambla, Port Olimpic gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Tur sonrasında otelimize transfer, akşam yemeği ve gecelemek için otelimize dönüyoruz.

Öğle Yemeği: Rehberimizin belirleyeceği bir yerde serbest zaman içerisinde ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olup, otelimizde servis edilecektir.
Konaklama: Otele giriş saati, tur programına bağlı olarak tahmini olarak 19:00’dir. Otel örnekleri: Exe Barbera Parc 4*, Holiday Inn Molins de Rei 3* vb.

2. Gün Barselona
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenen Girona & Figueras (Dali Müzesi) turuna katılabilirler (65 EUR). Tur, Onyar, Galligants ve Güell nehirlerinin birleştirdiği noktada kurulan ve Kuzey Katalonya’nın incisi olan Girona şehriyle başlıyor. Bölge, tarihi açıdan zengin bir geçmişe sahip, Iberyalılardan bu yana onlarca işgalden etkilenmiştir. Müzeleri, kiliseleri, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ve ortaçağdan kalan surlarıyla ünlüdür. Aslan heykeli, Katedral Meydanı ve Yahudi Mahallesi, turun görülecek yerleri arasındadır. Turun ardından Figueras Kenti’ne doğru yola çıkılır. Salvador Dali’nin doğduğu bu yerde, sanatçı bir müze kurarak eserlerini sergilemiştir. Dali Müzesi, Dali’nin farklı teknikler kullanarak yaptığı 4000’den fazla eseri içermektedir.

Alternatif olarak, “A’dan Z’ye Barselona; El Born ve Gotik Mahalle Gezisi”ne katılabilirsiniz (40 EUR). Rehber eşliğinde gerçekleşecek yürüyüş turu sırasında, Barcelona’nın 2000 yıl öncesine uzanan tarihini keşfedeceksiniz. La Rambla caddesini geçerken, 19. yüzyıldan kalma La Boqueria (Kapalıçarşı)’yı görecek ve ardından ara sokaklarda dolaşarak, Roma dönemi Barcelona’sının kalıntısı Agustus Tapınagı, Yahudi Mahallesi, Barcelona Baronları Sarayı, Aragon Kraliyet Arşivleri Binası, Barcelona Gotik Katedrali, Bisbe Köprüsü, Sant Jaume Meydanı gibi önemli noktaları ziyaret edeceksiniz. El Born Mahallesine geçerek, 18. Yüzyıl Catalan isyanlarına ev sahipliği yapmış sokakları, Catalan Kültür Merkezi’ni ve “halkın katedrali” Katedral Maria del Mar’ı göreceksiniz. Tur sonunda serbest zamanınızda El Born’daki ünlü cafe ve barlarda soluklanabilir, Catalan mutfağının lezzetlerini deneyebilirsiniz. Turun ardından otelimize dönüş, geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama:  Exe Barbera Parc 4*, Holiday Inn Molins de Rei 3* vb.
Rota: Barcelona-Girona 101 km, Girona-Figueras 45 km, Figueras-Barcelona 138 km.
Otele Giriş Saati; Yol durumuna bağlı olarak tahmini 20:00

Uçaklı İspanya-Endülüs Turu

3. Gün Barselona-Valencia
Kahvaltı sonrasında otel çıkış işlemlerimizi tamamlayarak, rehberimizin belirleyeceği saatte lobide buluşarak Valencia’ya doğru yola çıkıyoruz. Valencia’ya varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turunda, İspanya’nın ünlü mimarı Santiago Calatrava’nın dünya harikası Bilim ve Kültür Merkezi, Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi, 15. yüzyılda takasla alışveriş yapılan Lonja Market, Arena, Belediye Meydanı ve eski market alanı gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Şehir turunun ardından otelimize transfer yapacak ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahil edilmiştir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği bir yerde serbest zaman içinde ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: Valencia’daki otel örnekleri; Mas Camarena 4*, Olympia Ronda II 3* vb.
Yol Mesafesi: Barcelona-Valencia arası 350 km.
Otele Giriş Saati: Yol durumuna bağlı olarak tahmini olarak 20:00’dir.

Uçaklı İspanya-Endülüs Turu

4. Gün Valencia-Granada
Kahvaltının ardından otel çıkış işlemlerimizi tamamlayarak, rehberimizin belirleyeceği saatte lobide buluşarak Granada’ya doğru yola çıkıyoruz. Granada’ya varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turunda, şehrin ana caddesi Grand Via, tarihi La Rambla Meydanı ve Belediye Meydanı Plaza del Carmen gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Şehir gezisinin ardından, misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Elhamra Sarayı Gezisi (70 EUR)’ne katılma fırsatına sahiptirler. Granada, orta çağda bir Müslüman kenti olarak Elhamra diye bilinen masalsı bir hisar tarafından korunuyordu. Elhamra Sarayı, Sierra Nevada dağlarının eteklerinde, muazzam bir hisar olarak Granada semalarına hükmediyordu. 150 yıldan uzun süren yapım süreci sonucunda ortaya çıkan bu saray, İslam mimarisinin batıdaki en büyük ve en güzel örneklerinden biridir. Elhamra Sarayı turumuzda, Cennet-ül Arif bahçeleri, Yazlık Saray, ünlü imparator Şarlken’in Sarayı, Alcazaba Hisarı ve müsaitlik durumuna bağlı olarak Nasrid Sarayı’nı keşfedeceğiz. Sarayın tüm hikayeleri, ünlü yazar Washington Irving tarafından “Elhamra Hikayeleri” adıyla derlenmiştir.

Gezinin ardından otelimize transfer yapacak ve akşam yemeği ile geceleme otelimizde gerçekleşecektir. Akşam yemeğinin ardından isteyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenen Sacromonte Çingene Mahallesi ve Albaicin turuna katılabilirler (45 EUR). Bu turda, İspanya’nın kültür mirası listesinde yer alan eski Müslüman mahallesi Albaicin’de gezinti yapacak ve ardından tamamı el işi olan mağaralarda içecek eşliğinde Çingene şovunu izleyerek, onların yaşam tarzlarını keşfedeceğiz.

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: Rota: Hotel Don Juan 3*, YIT Casablanca 3* vb.
Rota: Valencia-Granada 450 km.
Otele Giriş Saati; Yol durumuna bağlı olarak tahmini 20:00

 

Uçaklı İspanya-Endülüs Turu

5. Gün Granada-Cordoba-Sevilla
Kahvaltının ardından otel çıkış işlemlerimizi tamamlayarak, rehberimizin belirleyeceği saatte lobide buluşarak Sevilla’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ekstra olarak Cordoba şehir turunu (50 EUR) gerçekleştireceğiz (tura katılmayan misafirlere şehir girişinde AVM’de serbest zaman verilecektir). Kent, Roma İmparatorluğu döneminde bölgenin başkenti olarak önem kazanmıştır. Guadalquivir Nehri üzerindeki Roma köprüsünden geçip, Roma kapısından kente giriş yapacak ve 2000 yıllık geçmişi olan bu şehirde, eski İslam kütüphanelerinin kalıntılarını keşfedeceğiz. Ardından dünyanın en büyük camilerinden biri olan eski Kurtuba Ulu Camii, günümüzde Mezquita-Catedral olarak anılan yapıyı rehber eşliğinde ziyaret edeceğiz. Turumuz sırasında Kurtuba Camii’nin büyüleyici atmosferini deneyimledikten sonra, Cordoba’nın çiçek sokakları, Endülüs mimarisinin inceliklerini yansıtan eski hanlar ve tipik Cordoba evleri gibi güzellikleri göreceğiz. Şehir gezisinin ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine göre Sevilla’ya hareket edeceğiz ve varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turunda İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, ünlü Maria Luisa Parkı’nda bulunan havuzlar ve bahçeler, Santa Cruz Meydanı gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Şehir turunun ardından otelimize transfer olacak ve akşam yemeği sonrası isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Flamenco Gecesi’ne (55 EUR) katılabilirler. Gezinin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği bir yerde serbest zaman içinde ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: Sevilla’daki otel örnekleri; YIT Via Sevilla Mairena 4*, Exe Gran Hotel Solucar 4* vb.
Yol Mesafesi: Granada-Cordoba arası 205 km, Cordoba-Sevilla arası 145 km.
Otele Giriş Saati: Yol durumuna bağlı olarak tahmini olarak 20:00’dir.

Uçaklı İspanya-Endülüs Turu

6. Gün Sevilla-Madrid
Kahvaltının ardından otel çıkış işlemlerimizi tamamlayarak, rehberimizin belirleyeceği saatte lobide buluşarak Madrid’e doğru yola çıkıyoruz. İspanya Krallığı’nın başkenti ilan edilene kadar, yeşil arazilerin içinde dikkat çekmeyen bir taşra yerleşimi olan Madrid, genç bir başkent olma özelliğini taşımaktadır. Şehir mimarisi, genişleme aşamaları ve farklı sanat biçimleriyle geçmişin izlerini taşıyan Madrid, Avrupa’nın en genç başkentlerinden biridir. Turumuz sırasında Cibeles Çeşmesi’ni ziyaret edecek, doğa tanrıçası Kibele’nin devasa heykelini göreceğiz. Ardından 1900’lerin en lüks caddesi olan Gran Via’da gezinti yaparak, zarif ve modern mimariye tanıklık edeceğiz. Görkemli Palacio Real’e ziyaretimizde dünyaca ünlü gurme pazarı Mercado de San Miguel’i keşfedeceğiz. San Miguel’in ardından Plaza Mayor meydanına geçecek ve mimari bir şaheser olan bu meydanda keyifli bir molanın tadını çıkaracağız. Turun sonunda ise, Madrid’in Müslüman dönemindeki doğu şehir kapısından adını alan Puerta del Sol (Güneş Kapısı) meydanını ziyaret edeceğiz. Madrid’in en işlek meydanlarından biri olan Puerta del Sol’da renkli bir mola geçirecek ve sokak sanatçıları ile müzisyenlerin performanslarını izleyerek keyifli bir serbest zaman geçireceğiz. Akşam yemeği sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği bir yerde serbest zaman içinde ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: Madrid’deki otel örnekleri; Exe Getafe 4*, Holiday Inn Alcorcon 3* vb.
Yol Mesafesi: Sevilla-Madrid arası 530 km.
Otele Giriş Saati: Yol durumuna bağlı olarak tahmini olarak 20:00’dir.

 

7. Gün Madrid-Toledo
Gezinin son günü, kahvaltının ardından otel çıkış işlemlerimizi tamamlayarak serbest zaman geçirme fırsatına sahibiz. Misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Toledo Gezisi’ne (70 EUR) katılabilirler. Toledo, İspanya tarihinin en önemli şehirlerinden biri olan Kastilya – La Mancha bölgesinin başkentidir ve Madrid’e sadece 70 km uzaklıktadır. Tajo Nehri tarafından çevrelenmiş, korunaklı sarp kayalıklar üzerine kurulu ve yüksek surlarla çevrili olan bu şehir, Roma İmparatorluğu’ndan İspanya Kralığı’na kadar birçok medeniyetin etkisini taşımaktadır. Toledo’nun tarihi, 15. yüzyıla kadar İber Yarımadası’ndaki Yahudi merkezi olması ve birçok farklı dini ve kültürel etkinin bir araya gelmesiyle zenginleşmiştir. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Toledo, Cervantes’in Don Kişot’unun da ilham kaynağı olmuştur. Gezi sırasında San Martin Köprüsü, San Juan Manastırı, Santo Tome Kilisesi, Santa Maria Katedral Meydanı, ünlü seyir tepesi, Yahudi Mahallesi, alışveriş caddesi ve Zocodover Meydanı gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Serbest zaman içinde Toledo’nun özgün lezzetlerinden olan Mazapan ve Manchego peynirini tadabilir, kente özgü el yapımı kılıçlar, bıçaklar veya Şam İşi (Damasquinado) adı verilen telkari ürünlerinden alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zamanın ardından Madrid’e dönüş yapacak ve tur liderimizin belirleyeceği saatte Madrid Havalimanı’na transfer olacağız. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK1860 sefer sayılı uçağı ile saat 18:20’de İstanbul’a hareket edeceğiz. Saat 23:35’te İstanbul’a varışın ardından bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle…

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği bir yerde serbest zaman içinde ekstra olarak alınacaktır.
Rota: Madrid-Toledo arası 75 km.

 

Uçaklı İspanya-Endülüs Turu

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
1. Türk Hava Yolları ile İstanbul – Barselona , Madrid – İstanbul Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
2. Yerel Ulaşım Hizmetleri
3. Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
4. 3 , 4* Otellerde 2 Gece Barselona , 1 Valencia , 1 Gece Granada ,1 Gece Sevilla ve 1 Gece Madrid’de kahvaltı dahil konaklama
5. Otellerde alınacak olan 5 akşam yemeği
6. Yöresel Restaurant da alınacak olan 1 akşam ünlü İspanyol yemeği eşsiz lezzet Paella menüsü
7. Gümrük Vergileri
8. Programda belirtilen panoramik şehir turları
9. Havalimanı vergileri ve servis bedelleri
10. Madrid şehir turu
11. Sevilla şehir turu
12. Granada şehir turu
13. Valencia şehir turu
14. Barselona şehir turu
15. Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
16. Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
1. Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
2. Tüm kişisel harcamalar
3. Şehir vergileri
4. Ekstra turlar
5. Öğle yemekleri
6. Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar.
7. İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri
8. Yurtdışı çıkış harcı
9. Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

 

Uçaklı İspanya-Endülüs Turu

EKSTRA TURLAR:

Barcelona Ekstra Tur: Girona&Figueras (Dali Müzesi)

Tur Detayları:
– Yetişkinler için: 65 Euro | 7-12 yaş arası çocuklar için: 35 Euro

Tur Tanımı:
Girona&Figueras (Dali Müzesi) turumuz, Onyar, Galligants ve Güell nehirlerinin kucaklaştığı noktada yer alan Girona şehriyle başlamaktadır. Kuzey Katalonya’nın incisi olarak bilinen bu şehir, tarihi boyunca birçok işgale ve hükümete ev sahipliği yapmış, taş yapıları, korunmuş surları, müzeleri ve kiliseleriyle tarihi zenginlikleri yansıtmaktadır. Turumuz, aslan heykeli, Katedral Meydanı ve Yahudi Mahallesi gibi önemli noktaları içermektedir.

Girona gezimizin ardından Figueras Kenti’ne doğru yol alıyoruz. Bu şehir, ünlü sürrealist sanatçı Salvador Dali’nin 1904 yılında doğduğu yer olmasıyla öne çıkar. Dali, doğduğu topraklara iz bırakmak ve eserlerini sergilemek amacıyla burada bir müze kurmuştur. Figueras’taki bu müze, günümüzde en büyük Dali koleksiyonuna ev sahipliği yapmakta ve her ayrıntısı Dali tarafından tasarlandığı için Dali’nin başyapıtı olarak kabul edilmektedir. Müzede, Dali’nin farklı tekniklerle yaptığı 4000’den fazla eser bulunmaktadır.

Uçaklı İspanya-Endülüs Turu

Barselona Ekstra Tur: A’dan Z’ye Barselona

Tur Detayları:
– Yetişkinler için: 40 Euro | 7-12 yaş arası çocuklar için: 20 Euro | 0-6 yaş ücretsiz

Tur Programı:
Rehberimiz eşliğinde Gotik Mahalle’de gerçekleştireceğimiz yürüyüş turunda, Barcelona’nın tarihi güzelliklerini keşfedeceğiz. La Rambla caddesinde yürürken, 19. yüzyıldan kalma La Boqueria (Kapalıçarşı) pazarını göreceğiz. Ardından ara sokaklara dalacak ve Roma dönemi Barcelona’nın görkemli kalıntısı Agustus Tapınak’ını, Yahudi Mahallesi’ni, Barcelona Baronları Sarayı’nı, Aragon Kraliyet Arşivleri Binasi’nı, Barcelona Gotik Katedrali’ni, Bisbe Köprüsü’nü ve Sant Jaume Meydanı’nı ziyaret edeceğiz.

Sonrasında El Born Mahallesi’ne geçerek, Katalan tarihinde önemli bir yere sahip olan bu bölgede 18. yüzyılda ortaya çıkan Catalan isyanlarının izlerini göreceğiz. Catalan Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek, filmlere konu olmuş “halkın katedrali” olarak bilinen Katedral Maria del Mar’ı göreceğiz. Turun sonunda, El Born’daki ünlü kafe ve barların bulunduğu Passeign del Born’da serbest zaman geçirecek ve Catalan mutfağının lezzetlerini tatma fırsatını yakalayacaksınız.

Turun bitiminde serbest zamanın ardından otelimize dönüş, geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

Granada Ekstra Tur: Elhamra Sarayı Gezisi

Tur Detayları:
– Yetişkinler için: 70 Euro | 7-12 yaş arası çocuklar için: 35 Euro | 0-6 yaş ücretsiz

Tur Tanımı:
Granada’da unutulmaz bir deneyim yaşamak için Elhamra Sarayı’nı keşfetmeye davetlisiniz! Elhamra Sarayı Gezisi, tarihi ve mimari zenginlikleriyle ünlü bu muazzam sarayı detaylarıyla incelemenizi sağlar.

Tur Programı:
Granada şehri, orta çağda Müslüman bir kenti olarak Sierra Nevada dağlarının eteklerinde, masallara konu olmuş muhteşem bir hisar tarafından korunuyordu. Elhamra Sarayı, bu tarihî zenginliği ve İslam mimarisinin batıdaki en büyük örneği olma özelliğiyle ön plana çıkıyor.

Elhamra Sarayı’nın yapımı 150 yıldan uzun sürmüş olabilir, ancak ziyaretçileri etkileyen şey, sadece iyi korunaklı askeri bir sığınak olmaktan çok daha fazlasıdır. Zarif avluları, zevk-ü sefa içinde geçen günleri anlatan duvarları ve İslam kültürünü yansıtan detaylarıyla Elhamra, gerçek bir masalın içindeymiş gibi hissettirir.

Turumuz sırasında, Cennet-ül Arif bahçeleri, Yazlık Saray, imparator Şarlken’in Sarayı, Alcazaba Hisarı ve müsaitlik durumuna bağlı olarak Nasrid Sarayı’nı ziyaret edeceğiz. Sultan 12. Muhammed’in beklenmeyen bir anda Kraliçe Isabel’e kaybettiği bu büyüleyici sarayın hikayeleri, ünlü yazar Washington Irving tarafından Elhamra Hikayeleri adıyla derlenmiştir.

Tur sonunda unutulmaz anılar, büyüleyici hikayeler ve güzel fotoğraflarla dolu masalsı bir gezi sizi bekliyor!

 

Sacromonte Çingene Mahallesi ve Albaicin turumuzu gerçekleştiriyoruz (45 €). (Çocuk İndirimi Yoktur) İspanya kültür mirası listesinde ve koruması altında olan, eski Müslüman mahallesi Albaicin’de gezintimizin ardından, tamamı el işi olan mağaralarda bir içecek eşliğinde, Çingene şovunu ve onların yaşam tarzlarını izliyoruz.

**Cordoba Şehir Turu

| Yetişkin: 50 Euro | 7-12 Yaş: 25 Euro | 0-6 Yaş Ücretsiz (Tur programına katılmayan misafirler, şehir girişindeki AVM’de serbest zaman geçirebilirler.)**

Bu tura katıldığınızda, Cordoba’nın zengin tarihini keşfetmek için unutulmaz bir fırsat elde edeceksiniz. Roma İmparatorluğu döneminde başkent olan bu şehre ilk adımınızı, sizi kucaklayan Guadalquivir Nehri ile atacaksınız. 2000 yıllık tarihi köprülerden geçip, antik Roma kapılarından şehre giriş yapacaksınız.

Şehirdeki eski İslam kütüphanelerinin izlerini keşfettikten sonra, rehber eşliğinde 850 sütun üzerine inşa edilmiş, dünyanın en büyük camilerinden biri olan eski Kurtuba Ulu Camii’nin günümüzdeki Mezquita-Catedral versiyonunu ziyaret edeceksiniz. Kurtuba Camii’nin ihtişamıyla büyülenip, eski sokaklarda keyifli bir yürüyüş yapacaksınız. Cordoba’nın rengarenk çiçek sokakları, Endülüs mimarisinin inceliklerini yansıtan eski hanlar ve geleneksel Cordoba evleri sizi etkileyecek.

Şehir turumuzun ardından, size ayrılan serbest zamanda şehrin atmosferini daha yakından keşfetme şansınız olacak.

 

Sevilla – Flamenco & Gipsy Gecesi

| Yetişkin: 55 Euro (Çocuk İndirimi Yoktur)

Flamenco, İspanya’ya 15. yüzyılda gelen çingenelerin bıraktığı en değerli miraslardan biridir. Müslüman ve Yahudi kültürlerinin etkisiyle Endülüs Bölgesi, zengin bir müzik ve kültür yurdu haline gelmiştir. Ancak 15. yüzyılda Kraliçe Isabel ve Kral Fernando’nun Müslüman ve Yahudileri sürmesi emri, bu topluluktan ayrılmak istemeyen Müslümanların çingenelerle birleşmesine neden olmuştur, bu durum da İspanya çingenelerini Avrupa’nın en çeşitli topluluklarından biri yapmıştır.

Aynı dönemde Amerika’nın keşfi ile Sevilla ve Cadiz şehirleri kültürel alışverişin limanları haline gelmiş, 18. yüzyılda ise Burbon hanedanlığı ile birlikte Fransız ve İtalyan etkileri görülmeye başlanmıştır. İspanya İç Savaşı’nın ardından Flamenco, günümüzde bilinen formunu almış ve uluslararası alanda Paco de Lucia, Camaron de la Isla, Enrique Morente, Joaquin Cortes gibi isimlerle tanınmıştır. Gipsy Kings ise Flamenco-Rumba tarzının öncülerinden olmuştur. Bu büyüleyici, canlı ve İspanya tarihinden etkilenen Flamenco, 2010’da Unesco tarafından İnsanlığın Kültürel Mirasları listesine dahil edilmiştir. Sizleri büyüleyici bir gece, İspanya’nın en değerli mekanlarından birinde bekliyor.

 

Toledo Gezisi

| Yetişkin: 70 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş: 35 Euro

Madrid’in 70 km güneybatısındaki Kastilya – La Mancha bölgesinin başkenti olan Toledo, İspanya’nın en önemli tarihî şehirlerinden biridir. Tajo Nehri’nin çevrelediği, sarp kayalıkların üstüne kurulu ve etrafı yüksek surlarla çevrili bu şehir, Roma İmparatorluğu’ndan Vizigotlar’a, Endülüs’ten İspanya Kralığı’na kadar birçok medeniyetin izlerini taşır. Aynı zamanda 15. yüzyıl sonlarına kadar İber Yarımadası’ndaki Yahudi merkezi olan Toledo, en eski sinagog, camiden çevrilmiş kiliseler ve İspanya’nın dini merkezi olan görkemli katedrali gibi birçok önemli yapıyı barındırır. Cervantes’in Don Kişot’u için ilham kaynağı olmuş ve UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almıştır.

Gezimizde göreceğimiz yerler arasında şehrin muazzam manzarasını seyredebileceğiniz ünlü seyir tepesi, San Martin Köprüsü, San Juan Manastırı, Yahudi Mahallesi, Santo Tome Kilisesi, Santa Maria Katedral Meydanı, alışveriş caddesi ve merkezi Zocodover Meydanı bulunmaktadır. Serbest zamanın ardından Toledo’ya özgü lezzetlerden olan badem ezmesi Mazapan ve dünyaca ünlü Manchego koyun peynirini tadabilir, hediyelik olarak orta çağın ünlü çeliklerinin üretildiği yerde yapılan geleneksel kılıçlar, bıçaklar veya aksesuarları inceleyebilirsiniz. Ayrıca Endülüs döneminden miras olan Şam İşi (Damasquinado) adı verilen telkari ürünleri de satın alabilirsiniz. Serbest zamanın sonunda Madrid’e dönüş yapılacaktır.

Uçaklı İspanya-Endülüs Turu

BİLGİLENDİRME:

– Tur süresince geçerli olan tüm ülkelerde alışveriş ve harcamalar için Euro kullanabilirsiniz. Yerel para birimi geçerli olan bölgelerde rehber, para çevirme konusunda yardımcı olacaktır.

– Gezi boyunca rahat yürüyüş ayakkabıları veya spor ayakkabılar tercih edilmelidir. Akşam için hırka gibi ekstra kıyafetler bulundurmanız önerilir.

– Turlarımızda günlük koltuk planlamasında rotasyon (koltuk değişimi) uygulaması yapılır, ancak sabit koltuk veya ön koltuk garantisi verilmemektedir. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından düzenlenir.

– Yurtdışından Türkiye’ye girişte alkol, sigara gibi ürünleri getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu bulunmaktadır.

– Yurtdışından Türkiye’ye girişte freeshop alışveriş limitleri şu şekildedir: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre (%22’den fazla alkol içeren içkiler hariç), 2 litre (%22’den az alkol içeren içkiler dahil), Parfüm: 600 ml, Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet, Çikolata ve Şekerleme: 2 kg, Kahve: 1 kg, Çay: 1 kg.

– Tur programında rehber, hava ve yol koşullarına bağlı olarak, belirtilen yerleri göstermek kaydıyla program akışında değişiklik yapabilir.

– Tur kaydı yaptıran misafirlerin 30 gün öncesine kadar ücretsiz iptal hakkı bulunmaktadır. Tur tarihine 30 günden az kalmışsa %30, 20 günden az kalmışsa %100 iptal cezası uygulanır. Katılımcı iptal talebinde bulunduğunda, Türkiye dışındaki konaklama ve hizmet iptallerinde talep edilen belgeler ne yazık ki kabul edilmemektedir.

– Tur programımız minimum 25 kişinin katılımı ile düzenlenmektedir. Katılım yetersizliği durumunda, son iptal bildirim tarihi tur kalkışından 20 gün öncesidir. İptal edilen tur, Atomtur tarafından bildirilecektir.

– Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) bilgisi, gezi hareketinden 2 gün önce Atomtur tarafından bildirilecektir.

– Fuarlar, kongreler, konserler, etkinlikler, spor turnuvaları gibi dönemlerde, oteller belirtilen kilometrelerden daha uzak mesafelerde kullanılabilir. Bu durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Atomtur tarafından bilgilendirme yapılacaktır.

– 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine bağlı olarak tahsis edilmekte olup, bu tür odalardaki 3. kişiye ayrılan yatak standart yataklardan daha küçüktür. 3 kişilik odalar genellikle 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşur. İlave yataklar, açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştuğu için tur katılımcıları, 3. kişi veya çocuk rezervasyonlarında odalarda oluşabilecek sıkışıklığı ve yatak tipini kabul etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri, 2 yetişkin yanında kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir.

– Tur programına dahil olan otel kahvaltıları, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak genellikle kontinental kahvaltı olarak adlandırılan sınırlı bir menü içerir. Gruplara özel ayrı bir salonda servis edilebilir.

– Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, genelde araç içinden rehber anlatımıyla yapılan, müze veya ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, yerel otoritelerin gezilmesine izin vermediği veya hava şartları nedeniyle yapılamayan durumlar için Atomtur sorumlu tutulamaz.

– Ekstra turlar, en az 20 kişilik katılım şartı ile Atomtur tarafından düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığında geziler yapılamaz veya ekstra gezi fiyatları, içerik ve kullanılacak araç katılımcı sayısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ayrıca, turların günleri ve saatleri, gezilecek yerlerdeki müze veya ören yerlerinin durumuna ve hava şartlarına bağlı olarak rehber tarafından değiştirilebilir.

– Seyahat sırasında karayolu gümrük kapılarında beklenen süreler standartları aşabilir. Bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Atomtur sorumlu tutulamaz.

– Ekstra turlar, katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak yerine, yol üzerinde müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular, ekstra tur başlamadan önce belirlenen dinlenme tesisine bırakılıp, tur tamamlandığında aynı noktadan alınacaklardır.

– Uçaklı turlara katılan kişilerin check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve misafirlerin uçuş öncesinde ilgili havaalanlarında havayolu kontuarlarında veya online olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapmaları zorunludur.

– Tura katılım için Atomtur tarafından belirtilen saatlerde havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yapmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yapan ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Atomtur sorumlu tutulamaz. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olabilmeleri için gerekli olan yeni gidiş-dönüş uçak biletleri ve transfer masrafları kendilerine aittir.

– Atomtur, hava yolcu arasında aracı bir kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski bulunabilir veya gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Atomtur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu, saat değişikliği riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve hizmet bedeli ödemezler.

– Turlarımızda kullanılan araç tipleri, kişi sayısına bağlı olarak belirlenir. Her tur, bulunan kişi sayısına göre belirli araç tipleri ile sınıflandırılır.

Otobüsler: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Mercedes Travego/Tourismo *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna
Midibusler: (17 – 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

 

Uçaklı İspanya-Endülüs Turu

www.atomtur.com

www.kampturu.com