İndirim!
  • Otobüsle Büyük İtalya Turu
  • pisa
  • Milan Cathedral, Duomo di Milano, one of the largest churches in the world
  • belgrad-sofya2
  • belgrad-sofya1

Otobüsle Büyük İtalya Turu

Orijinal fiyat: ₺20.000,00.Şu andaki fiyat: ₺17.250,00.

Otobüsle Büyük İtalya Turu

Otobüsle Büyük İtalya Turu

1.Gün – İstanbul’dan Hareket;

Turumuz için değerli misafirlerimizi almak üzere İstanbul Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önünde saat 21:00’de buluşuyoruz. Ardından Mecidiyeköy Finansbank önünden (eski Ali Samiyen Stadyumu karşısı) saat 21:30’da ve son olarak İncirli Ömür otobüs duraklarından saat 22:00’de hareket ediyoruz. (Özel günler veya sınır kapısı yoğunluğuna bağlı olarak kalkış saatlerimiz belirli haftalarda değişiklik gösterebilir. Misafirlerimiz bu değişikliği kabul ederek tur satın alma işlemini gerçekleştirir.) Selimpaşa ve Silivri üzerinden E80 otobanını takip ederek Kapıkule sınır kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra gece yolculuğumuza devam ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil değildir.
Öğle Yemeği: Tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Yol üzerindeki bir tesiste serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir).
Rota: İstanbul – Kapıkule Sınır Kapısı (265 km)

 

Otobüsle Büyük İtalya Turu

2.Gün – Sofya – Belgrad

Sabah yol üzerinde serbest olarak alınacak kahvaltının ardından Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya varıyoruz ve panoramik bir şehir turuna başlıyoruz. Tur sırasında Aleksander Nevski Katedrali, Rus Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Arkeoloji Müzesi, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Banyabaşı Camii gibi yerleri göreceğiz. Panoramik turun ardından serbest zaman verilecek ve daha sonra Belgrad’a doğru hareket edeceğiz. Belgrad’a varışımızın ardından yapacağımız yürüyüş turunda Knez Mihajlova Caddesi, Kale Megdan, Fransa’ya Saygı Anıtı, İstanbul Kapı, Damat Ali Paşa Türbesi, panoramik nokta, Viktor Heykeli, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, saat kulesi ve surlar gibi yerleri göreceğiz. Yürüyüş turunun ardından Belgrad’ın canlı sokaklarında dolaşabilir, rehberinizin önereceği dondurmacılarda farklı dondurma lezzetlerini deneyebilir veya çevreyi ve şehri izleyerek keyifli bir kahve içebilirsiniz. Tur sonrasında otelimize transfer olacak ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı: Sofya’da serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).
Öğle Yemeği: Belgrad’da serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).
Akşam Yemeği: Belgrad’da serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).
Para Birimleri: Bulgar Levası – Sırp Dinarı
Rota: Kapıkule Sınır Kapısı – Sofya (295 km), Sofya – Belgrad (393 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 688 km
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini olarak 20:30’dur.

 

Otobüsle Büyük İtalya Turu

3.Gün – Belgrad – Ljublijana – Padova

Sabah otelde kahvaltı yaptıktan sonra çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve bagajlarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz. Sırbistan – Hırvatistan sınırını geçerek Zagreb üzerinden Slovenya’ya ilerliyoruz. İki ülke arasında hala gümrük ve pasaport kontrolleri devam ettiği için işlemlerimizi tamamladıktan sonra başkent Ljublijana’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızla birlikte Avrupa’nın en romantik şehirlerinden biri olan Ljublijana’da yapacağımız yürüyüş turuna başlıyoruz. Tur sırasında Preseren Meydanı, Üçlü Köprü, Ejderha Köprüsü ve Kale gibi görülmeye değer yerleri keşfediyoruz. Turumuzun ardından serbest zaman verilecek, bu süre içinde nehir kenarındaki kafelerde dinlenebilir, hediyelik eşya alışverişi yapabilir veya semt pazarını ziyaret edebilirsiniz. Rehberimizle buluşarak Ljublijana’dan ayrılıyor ve İtalya sınırlarını geçerek Padova’ya ulaşıyoruz. Otele transferimizi gerçekleştiriyoruz ve geceleme otelimizde yapılıyor. (Konaklama yeri, sezon ve müsaitlik durumuna bağlı olarak Padova bölgesinde veya çevresinde olabilir.)

Sabah Kahvaltısı : Belgrad’daki otelde alınacaktır
Öğle Yemeği : Ljublijana’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Yol üzerinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Hırvat Kunası – Euro
Rota : Belgrad – Ljublijana (531 km), Ljublijana – Padova (267 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 798 km
Otele Giriş Saati : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 22:00

 

Otobüsle Büyük İtalya Turu

4.Gün – Padova – Venedik – Verona – Bergamo

Sabah otelde kahvaltı yaparak check-out işlemlerimizi tamamlıyoruz ve otelden bagajlarımızla birlikte ayrılıyoruz. İlk durağımız Venedik, tarihte bir korsan kolonisi olarak kurulmuş 118 adadan oluşan bir şehir. Venedik’in en büyük adası olan San Marco adasına ulaşmak için Troncetto limanında bizi bekleyen özel vaporettomuza biniyoruz. Deniz üzerinde yaklaşık yarım saatlik bir yolculuktan sonra San Marco adasına varıyoruz ve adada yürüyüş turumuza başlıyoruz. Venedik, büyük kanal olarak adlandırılan Canale Grande’nin yanı sıra birçok suni kanala da sahip olan doğal bir kanaldır. Bu kanallar, ada içinde dolaşırken birçok köprüden geçmemizi gerektirir. Dükler Sarayı, hapishane, Ahlar Köprüsü, San Marco Bazilikası, San Marco Meydanı, çan kulesi ve Rialto Köprüsü gibi birçok tarihi ve turistik yeri ziyaret ediyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla farklı hikayelerle dolu bu güzel şehirde serbest zamanımız olacak. Serbest zaman içinde Murano camından yapılan eşyaları satan dükkanları gezebilir, Venedik’e özgü yüzlerce çeşit maske arasından seçim yapabilir, keyifli kafelerde dinlenip deniz ürünleriyle ünlü yerel mutfağın tadını çıkarabiliriz. İsteyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek Gondol turuna katılma fırsatı bulabilirler. Su kanalları arasında yaklaşık yarım saat süren bu romantik yolculuk, unutulmayacak bir deneyimdir. Serbest zamanın ardından rehberimizle buluşup özel vaporetto ile Troncetto’ya dönerek turumuza devam ediyoruz. Bir sonraki durağımız, Romeo ve Jülyet aşkının yaşandığı Verona. İtalya’nın en özel şehirlerinden biri olan Verona’ya varışımızın ardından yürüyüş turuna başlıyoruz ve Bra Meydanı, Verona Arena’sı ve Jülyet’in evi gibi önemli noktaları görüyoruz. Turun ardından serbest zaman verilecek, Verona’nın granit kaplı alışveriş sokağında ünlü markaların dükkanlarını gezebilir, Bra Meydanı’ndaki kafelerde oturup lezzetli panna cotta ve yerel içeceklerin tadını çıkarabilirsiniz. Serbest zamanın sonunda rehberimizin belirlediği yer ve saatte buluşarak Bergamo’ya doğru hareket ediyoruz.

 

Otobüsle Büyük İtalya Turu

5.Gün – Bergamo – Milano – Pisa – Montecatini

Sabah otelde kahvaltı yapıp check-out işlemlerimizi tamamlayarak otelden ayrılıyoruz, bagajlarımızı alarak bir sonraki durağımıza geçiyoruz. İlk durağımız moda başkenti Milano, Lombardiya bölgesinde yer alıyor. Milano’da yapacağımız yürüyüş turunda Milano Duomo’su, Vittoria Emanuele 2 Galerisi, La Scala Tiyatrosu, Leonardo da Vinci heykeli, Vittoria Emanuele Meydanı ve Sforza Kalesi gibi önemli yerleri ziyaret ediyoruz. Tur sonrası serbest zamanımızda dünyaca ünlü markaların mağazalarını keşfedebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Turun sonunda, dünyanın en ünlü ve ilgi çeken kulelerinden biri olan Pisa’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Pisa’ya varışımızın ardından, Galileo Galilei’nin deneylerini gerçekleştirdiği alanda bulunan Pisa Kulesi dahil dini kompleksi ziyaret ediyoruz. Rehberimizden kule ve şehrin ilginç hikayesini dinledikten sonra, meşhur fotoğraflar için kuleyle poz veriyoruz. Serbest zamanımızda hediyelik eşya tezgahlarında alışveriş yapabiliriz. Son olarak, otobüsümüzle konaklayacağımız Montecatini Terme bölgesine doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Otelde yerleştikten sonra, bu keyifli kasabada bir gece yürüyüşü yapmanızı öneririz. Geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı : Bergamo’daki otelde alınacak
Öğle Yemeği : Milano’da serbest olarak alınacak (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Montecatini’de serbest olarak alınacak (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Euro
Rota : Bergamo – Milano (54 km), Milano – Pisa (282 km), Pisa – Montecatini (47 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 383 km
Otele Giriş Saati : Tahmini olarak 20:30, trafik yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir.

 

Otobüsle Büyük İtalya Turu

6.Gün – Montecatini – Floransa – Siena – Roma

Sabah otelde kahvaltımızı yaparak check-out işlemlerimizi tamamlıyoruz ve bagajlarımızla otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Rönesans’ın en önemli şehirlerinden biri olan Floransa’ya gidiyoruz. Floransa’da yapacağımız yürüyüş turunda Floransa Duomo’su olarak bilinen Santa Maria del Fiore, vaftizhane, Senyörler Meydanı, Vecchio Sarayı, Neptün Çeşmesi, Vecchio Köprüsü ve Cumhuriyet Meydanı gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Serbest zamanımızda dericiler çarşısını keşfetmenizi ve Floransa’nın leziz etlerini tatmanızı özellikle öneririz. Serbest zamanın ardından rehberimizle buluşup, ortaçağın büyüleyici şehirlerinden biri olan Siena’ya doğru yola çıkıyoruz. Siena’da yapacağımız yürüyüş turunda kendimizi gerçekten ortaçağ atmosferine bürünmüş hissedeceğiz. Kıvrımlı sokaklar arasından Campo Meydanı’na ulaşarak Mangia Kulesi ve Pubblico Sarayı’nı göreceğiz. Meydanın hemen arkasında yer alan Siena Katedrali de mutlaka görülmesi gereken mimari harikalardan biri. Yürüyüş turunun ardından serbest zamanımızda Siena’nın sembollerini temsil eden flamalardan satın alabilir ve meydanın etrafındaki kafelerde atıştırmalıklar tadabilirsiniz. Serbest zamanın ardından rehberimizle buluşup otobüsümüzün bizi alacağı noktaya yürüyoruz. Şimdi rotamız başkent Roma’ya doğru. Tarihin en önemli imparatorluklarından biri olan Roma İmparatorluğu’nun başkenti olan bu tarihi atmosferi soluyan şehirde turumuza ışıklar altında başlıyoruz. İlk durağımız Dan Brown’un kitaplarında da bahsedilen ve Cem Sultan’ın bir dönem tutsak edildiği Castel Sant’Angelo Kalesi ve köprüsü olacak. Ardından İmparatorluk döneminde yarışların düzenlendiği ve bugün çevresi evler ve etkileyici bir kiliseyle çevrili olan Navona Meydanı’nı ziyaret ediyoruz. Meydanın ortasında bulunan dört nehir çeşmesi ve Bernini tarafından yapılan kiliseyle birlikte bu meydan sizi büyüleyecek. Sanatçılar meydanı olarak da anılan bu önemli nokta, günümüzde ressamlar, pandomimciler ve müzisyenler tarafından da yoğun ilgi görmektedir. Burada fotoğraflarımızı çektikten sonra Roma’nın en eski yapılarından biri olan Pantheon’a gidiyoruz. Rehberimizin anlatacağı binanın tarihini dinledikten sonra serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi serbest zaman içinde çevredeki birçok restorandan birinde yiyebiliriz. Pizza, makarna veya deniz ürünleri gibi seçenekler arasından istediğinizi tercih edebilirsiniz. Serbest zamanın ardından otobüsümüze geri dönüyoruz ve gece fotoğrafları çekmek için Kolezyum’a doğru yol alıyoruz. Roma’da gladyatör dövüşleri için inşa edilen bu dev arenanın gece görüntülerini çekerek otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde gerçekleşecek.

Sabah Kahvaltısı : Montecatini’deki otelde alınacak
Öğle Yemeği : Floransa’da serbest olarak alınacak (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Roma’da serbest olarak alınacak (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Euro
Rota : Montecatini – Floransa (41 km), Floransa – Siena (59 km), Siena – Roma (233 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 333 km
Otele Giriş Saati : Tahmini olarak 23:30, trafik yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir.

 

Otobüsle Büyük İtalya Turu

7.Gün – Roma – Napoli

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra check-out işlemlerimizi tamamlıyoruz ve otelden bagajlarımızla ayrılıyoruz. İlk durağımız dünyanın en küçük devleti olan Vatikan olacak. Vatikan, San Pietro Bazilikası ve meydanıyla Hristiyanlar için büyük bir öneme sahip. Rehberimizden bazilikanın yapım süreci, meydanın tarihi, mimari detaylar ve içerideki önemli heykel grupları hakkında bilgi alıyoruz. Serbest zamanda fotoğraf çekme imkanı bulduktan sonra kiliseyi ziyaret edebiliriz. Vatikan’dan ayrıldıktan sonra Roma şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak Kolezyum’u ziyaret ediyoruz. Gece ışıkları altında gördüğümüz bu muhteşem yapıyı gündüz gözlemleme şansı yakalıyoruz. Rehberimizden yapı hakkında ilginç hikayeler dinledikten sonra Roma Forumu’nu geçerek Venedik Meydanı’na varıyoruz. Burada Vittoria Emanuele II Anıtı gibi önemli yapıları görüyoruz. Turumuz boyunca Trevi Çeşmesi, dört peygamber anıtı, İspanyol Merdivenleri ve Popolo Meydanı gibi yerleri de keşfediyoruz. Roma’nın her köşesinde tarih kokan detaylarla karşılaşıyoruz. Yürüyüş turumuzun ardından serbest zamanımız olacak. İtalyan dondurması ve el yapımı makarnalar gibi lezzetleri denemek için ideal bir fırsat. Ayrıca rehberimize en iyi tiramisunun nerede bulunduğunu da sormayı unutmayın. Tur ve serbest zamanın sonunda Napoli’ye doğru hareket ediyoruz. Napoli, görmeye alışık olduğumuz İtalya şehirlerinden biraz farklı bir atmosfere sahip. Sıcakkanlı insanlarıyla tanınır. Turumuz sırasında Umberto Uno Galerisi, Castel Nuovo, Napoli Katedrali ve liman gibi önemli noktaları göreceğiz. Tur sonrasında serbest zamanımızda limonlu buzlu içecekler ve yöreye özgü tatlıları denemenizi öneririm. Turun sonunda otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde gerçekleşecek.

Sabah Kahvaltısı : Roma’daki otelde alınacak
Öğle Yemeği : Roma’da serbest olarak alınacak (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği : Napoli’de serbest olarak alınacak (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri : Euro
Rota : Roma – Vatikan (29 km), Roma – Napoli (225 km)
Yaklaşık Kat Edile

cek Mesafe: 254 km
Otele Giriş Saati : Tahmini olarak 21:00, trafik yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir.

 

Otobüsle Büyük İtalya Turu

8.Gün – Napoli – Sorento – Brindisi / Bari
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi gerçekleştirip bagajlarımızla beraber otelden ayrılıyoruz. Limon ve narenciyenin başkenti Amalfi sahillerinin en güzel noktalarından biri olan Sorento’ya gidiyoruz. Burada yapacağımız kısa yürüyüş turunun ardından sizlere bu muhteşem yeri keşfedebilmeniz için serbest zaman. Buradaki turumuzu da tamamladıktan sonra Yunanistan’a yapacağımız feribot yolculuğu için Brindisi ya da Bari limanına doğru hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından gemiye geçiyoruz. Gece yolculuğu ile Yunanistan’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Geceleme gemide.
Sabah Kahvaltısı: Napoli’de otelde alınacaktır
Öğle Yemeği: Sorentoda serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği: Bari/Brindisi’de serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri: Euro
Rota: Napoli – Sorento (48 km), Sorento – Bari (299 km) / Sorento – Brindisi
(382 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 347 km / 430 km
Gemi’ye Giriş Saati: Gemi varış saatine bağlı olarak tahmini: 19:00

 

9.Gün – Brindisi – Igoumenitsa – Kavala – İstanbul

Sabahın erken saatlerinde gemi Igoumenitsa limanına yanaştıktan sonra aracımızla birlikte gemiden ayrılıyoruz. Yolda vereceğimiz ihtiyaç molasından sonra Kavala’ya varıyoruz. Kavala’nın ünlü kurabiyesini deneyimleyebilir ve ardından yemek için serbest zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Yemekten sonra İpsala sınır kapısına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Sınıra vardıktan sonra pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra İstanbul’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. İstanbul’a varışta sizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki turumuzda tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Gemide serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Öğle Yemeği: Kavala’da yerel bir restoranda alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği: Yol üzerindeki bir tesiste serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri: Euro
Rota: Igoumenitsa – Kavala (473 km), Kavala – İstanbul (460 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 933 km
Gemi’ye Giriş Saati: Tahmini olarak 00:30, gümrük geçiş süresine bağlı olarak değişebilir.

Otobüsle Büyük İtalya Turu

MULTİ SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ VİZEDEN MUAFTIRLAR).

Yurtdışı çıkış harcı.
Yurtdışı seyahat sağlık sigortası.
Fiyata Dahil olan hizmetlerin dışında kalan bu maddeler misafirlerin kendi harcamalarıdır ve tur ücretine dahil değildir. Müze ve ören yeri giriş ücretleri, öğle ve akşam yemekleri gibi kişisel harcamalar katılımcıların kendi sorumluluğundadır. Ayrıca şoför ve rehber bahşişleri de katılımcılar tarafından karşılanır. MULTİ SCHENGEN VİZESİ, yurtdışı çıkış harcı ve yurtdışı seyahat sağlık sigortası gibi gereksinimler de katılımcıların bireysel sorumluluğundadır ve tur ücretine dahil değildir.
Tur Ücretine Dahil olmayan hizmetler
*Ekstra ve Program dışı geziler, kişisel harcamalar.
*İsteğe Bağlı Ekstra Turlar
*Yurt dışı çıkış vergisi ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir)

Bu bilgilendirmeler tur katılımcıları için önemlidir:
– Tur süresince geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesine sahip olmak zorunludur. Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaf tutulmaktadır.
– Tur boyunca kullanılacak para birimi Euro’dur. Programdaki ülkelerde alışveriş ve harcama yapabilmek için Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi olan bölgelerde ise rehber para çevirme konusunda yardımcı olacaktır.
– Rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka gibi bir kıyafet bulundurmanız önerilir.
– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken alkol, sigara vb. eşyalar getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limitleri şunlardır: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre (alkol oranı %22’den fazla olanlar hariç), Alkollü İçecekler: 2 litre (alkol oranı %22’den az olanlar dahil), Parfüm: 600 ml, Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet, Çikolata ve Şekerleme: 2 kg, Kahve: 1 kg, Çay: 1 kg.
– Tur programında rehberler, hava ve yol şartlarına bağlı olarak program akışında değişiklik yapabilirler, ancak programda belirtilen yerleri göstermeyi sağlamak zorundadırlar.
– Tur kaydı yaptıran misafirler, tur tarihinden 30 gün öncesine kadar ücretsiz iptal hakkına sahiptirler. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza uygulanır, 20 gün ve daha az kalması durumunda ise %100 ceza uygulanır. Türkiye dışında alınacak hastane raporu, iş yeri izin belgeleri vb. evraklar, konaklama ve hizmetlerin iptali için geçerli değildir.
– Tur programı minimum 25 kişi katılım şartına bağlı olarak düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamaması durumunda, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kala olacaktır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen turlar Atom Tur tarafından bildirilecektir.
– Tur programında isim belirtilmeksizin sadece kategori bilgisi verildiği durumlarda veya aynı destinasyon için seçenekler bulunduğunda, otel(ler) gezi hareketinden 2 gün önce Atom Tur tarafından bildirilecektir.
– Fuarlar, kongreler, konserler, etkinlikler, spor turnuvaları vb. gibi dönemlerde, oteller belirtilen kilometrelerden daha uzak mesafede olabilir. Bu durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Atom Tur tarafından bilgilendirme yapılacaktır.
– 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre tahsis edilebilir ve bu tür odalarda 3. kişiye ayrılan yatak, standart yataklardan daha küçüktür. 3 kişilik odalar, 1 büyük yatak + 1 ilave yatak şeklinde düzenlenmiştir. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşur, bu nedenle tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarıyla birlikte odalarda oluşabilecek sıkışıklığı ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılır. Çocuk indirimleri, 2 yetişkin yanında kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir.
– Tur programında dahil olan hizmetlerden biri olan otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak genellikle kontinental kahvaltı olarak sunulur. Bu kahvaltı, sınırlı bir menüden oluşur ve genellikle tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahve gibi seçenekler içerir. Gruplar için ayrı bir salonda servis edilebilir.
– Panoramik şehir turları, tur programında belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, en fazla 2-3 saat süren turlardır ve müze veya ören yerlerine girişleri içermez. Panoramik turlar, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoritelerin gezilmesine veya girişine izin vermediği durumlarda veya kapalı yollar nedeniyle gerçekleşmediğinde Atom Tur sorumlu tutulamaz. Bazı turlar ise kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda toplu taşıma veya yaya olarak düzenlenebilir.
– Seyahat sırasında karayoluyla geçilen gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir ve bu bekleme sürelerinden kaynaklanan olumsuzluklardan Atom Tur sorumlu tutulamaz.
– Ekstra turlar, yerel Atom Tur tarafından en az 20 kişi katılım şartıyla düzenlenir. Yeterli sayı sağlanamadığında veya katılımcı sayısına bağlı olarak ekstra tur fiyatları, içerik ve kullanılacak araç değişiklik gösterebilir. Ayrıca tur günleri ve saatleri, ziyaret edilecek müze veya ören yerlerinin durumuna ve hava şartlarına bağlı olarak rehber tarafından değiştirilebilir.
– Ekstra turlar isteğe bağlı olup, katılmak zorunlu değildir. Ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerindeki uygun bir dinlenme tesiste beklemeyi kabul etmiş sayılır. Bu yolcular, ekstra tur başlamadan önce dinlenme tesise bırakılır ve tur tamamlandıktan sonra aynı noktadan alınırlar.
– Uçaklı turlara katılan kişilerin check-in ve boarding işlemleri kişisel sorumluluktur ve yolcuların uçuş öncesinde ilgili havayolu kontuarlarında veya havayolu firmalarının internet sitelerinden yapmaları zorunludur.
– Atom Tur, tura katılmak için belirtilen saatlerde havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yapmayan veya uçağa binmeyen kişilerin uçuşlarının gerçekleşememesinden sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura katılmak için yeni uçak bileti alması ve bölgedeki transfer masraflarını karşılaması gerekmektedir.
– Atom Tur, havayolu ile yolcu arasında bir aracı kurum olarak faaliyet gösterir ve 28.09.1955 tarihli Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli veya özel uçuşlarda gecikme riski olabilir ve gezi veya uçuş saatleri önceden değişebilir. Bu tür değişiklikleri en kısa sürede Atom Tur tarafından bildirilmesi gerekmektedir. Yolcu, geziyi satın alırken saat değişim riskini kabul etmiş olur. 0-2 yaş arasındaki çocuklar, havalimanı vergisi ve hizmet bedeli ödemezler.

 

www.atomtur.com

www.kampturu.com