İndirim!
  • Kapadokya Ihlara Ürgüp Turu
  • kapadokya (8)
  • kapadokya (9)
  • kapadokya (10)
  • kapadokya (11)
  • kapadokya (5)
  • kapadokya (13)
  • kapadokya (12)

1 Gece Konaklamalı Kapadokya Ihlara Ürgüp Turu

Orijinal fiyat: ₺3.500,00.Şu andaki fiyat: ₺2.900,00.

Kapadokya Ihlara Ürgüp Turu

GÜZEL ATLAR DİYARI KAPADOKYA TURU
2 GECE 3 GÜN 1 GECE OTEL KONAKLAMALI

Taşsaray Otel’de 1 gece Yarım pansiyon Konaklamalı

Kapadokya Ihlara Ürgüp Turu
Peri bacaları ,Avanos, Ürgüp,Uç Hisar Kalesi , Ihlara Vadisi, Göreme, Derinkuyu

TUR TARİHLERİ : Her Cuma Akşam Hareketli

1.Gün – İstanbul – Kapadokya
20:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
21:45 Mecidiyeköy Mado Önü
21:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
21:45 Kartal Köprüsü hareket ile yaklaşık 9 saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün – Peri bacaları -Göreme – Onxy taş Atölyesi Avanos Çömlek Atölyeleri – Paşabağ – Kızılırmak – Ürgüp
Ekstra sabah kahvaltımızı almak için bölgeye ulaşıyoruz. Kahvaltı sonrasında 1985 senesinde beri UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan, içerisinde Tokalı, Elmalı, Çarıklı ve Karanlık Kiliseler gibi 4.yy’dan 13. yy’a kadar tarihlenen, freskolarıyla ünlü birçok kiliseyi barındıran Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Doğanın ve insanoğlunun el ele vererek oluşturduğu bu muhteşem müzenin ardından, binlerce yıldır bölgede kesintisiz devam eden bir el sanatının izini sürmeye başlıyoruz: Çömlekçilik. Yörenin babadan oğula geçen ustalık geleneği ile harmanlanmış ustalarının atölyelerini ziyaret ediyor, hem çömlek nasıl yapılır görüp bilgi alıyor, hem de bizler yapmayı deniyoruz. Çanak çömlek atölyesini ziyaretimizin ardından çok başlı peri bacalarını ve keşiş hücrelerini göreceğimiz Paşabağı bölgesinde fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi (ekstra) yemek üzere Avanos’a hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardından bölgenin doğal kaynaklarından birisi olan oniks taşı ve bu taşın işlemesi hakkında bilgi alıp, oniks ve diğer çeşitli taşlardan imal edilen hediyelik eşyaları görebileceğimiz bir atölyeyi ziyaret ediyoruz. Ardından Anadolu’nun en önemli ırmaklarından birisi olan Kızılırmak’ın ikiye ayırdığı Avanos’u ve Avanos’un asma köprüsünü görüyor, o köprüden yürüyerek karşıya geçiyoruz. Avanos’u ziyaretimiz sonrasında, peri bacalarının farklı şekillerini çeşitli figürlere benzeten insanoğlunun hayal gücüne şahitlik edeceğiniz Dervent Vadisi’ni görüyor ve gece konaklayacağımız Ürgüp’e hareket ediyoruz. Ürgüp’te otelimize geçmeden önce şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Otelimize yerleşip, biraz dinlendikten sonra sonra dileyen misafirlerimizle Türk gecesine (ekstra) gidiyoruz.

3.Gün – Ürgüp – Balon turu – Üç güzeller – Uçhisar Kalesi –Güvercinilik vadisi – Derinkuyu yeraltı şehri – Ihlara vadisi – İstanbul
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kapadokya’nın en karakteristik peri bacalarını göreceğiniz Üçgüzeller’e gidiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Uçhisar’a giderek Kapadokya’nın en yüksek noktası olan Uçhisar Kalesi’ne çıkıyor ve muhteşem manzaranın tadını çıkarıyoruz. Uçhisar’da alacağımız öğle yemeğimizden (Ekstra) hemen önce meşhur Nevşehir kabak çekirdeği ve kayısı çekirdeği alabilmeniz için kuru yemiş alış veriş molası veriyoruz. Yemeğimizin ardından savaşlardan kaçan binlerce insanın yerin metrelerce altında aylarca yaşayabileceği, bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne gidiyoruz. Ardından Nevşehir’den ayrılarak Kapadokya’nın Aksaray ili sınırları içerisinde kalan kısımlarından Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Bozkırın ortasında bir vaha olan bu vadide, Ağaçaltı ve Yılanlı gibi kiliseleri gördükten sonra gezimizi tamamlıyor ve İstanbul’a yola çıkıyoruz.
Misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakıyor ve bir sonraki gezimizde görüşmek üzere gezimizi noktalıyoruz.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER
• Otelde 1 gece konaklama

• Otelde açık büfe 1 sabah kahvaltısı

• Otelde açık büfe veya set menü 1 akşam yemeği

• Lüks araçlar ile ulaşım (Kişi sayısına göre araç verilmektedir.)

• Programda belirtilen çevre gezileri

• Profesyonel rehberlik hizmeti

• Araç içi su ikramı

• Atomtur güvencesi

• 1618 nolu Turizm Kanununa göre Zorunlu Seyahat Sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı

• Programda belirtilen son gün akşam yemeği

• Öğle yemekleri

• Tüm yemeklerde alınan içecekler

• Balon seyir turu

• Balon turu (100/200€)

• Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar

• Tüm Kişisel harcamalar

• Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri (Belediye ve özel işletmeler için geçerlidir.)

• Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler için geçerlidir.)

 

Kapadokya Ihlara Ürgüp Turu
Tek kişi konaklama ve çocuk ücretleri

Belirtilen fiyatlar 2 kişilik odalarda kişi başı ücretlerdir. Tek kişi konaklamak isteyen misafirlerimiz 900 TL tek kişi konaklama farkını acentaya ödemekle yükümlüdür. 0-2 yaş çocuklar koltuk alınmadığı takdirde ücretsizdir. Koltuk talep edildiği 2000 TL olarak ücretlendirilir. 7-12 yaş grubu cocuklar 2200 TL olarak ücretlendirilir. 1 büyük 1 çocuk konaklamasında çocuklar yetişkin olarak ücretlendirilir.

Ekstra turlar:
İlk gün kahvaltı : … TL
Cumartesi öğle öğle yemeği: … TL
Türk gecesi : ….TL (Mevsime göre 6-8 çeşit soğuk meze meyve tabağı çerez sınırsız yerli alkollü alkolsüz içecekler)
Pazar öğle yemeği ….TL
Balon turu ( Bölgede rehber tarafından detaylı bilgi verilecektir.)

Kullanılacak araçlar:
14 kişiye kadar 16 kişilik sprinter , crafter v.b araçlar ,15 / 24 kişi arası katılımlarda prestij , isuzu nova v.b 27 kişilik araçlar 25 kişi üstü katılımlarda Mercedes Travego , tourısmo ,man safir v.b araçlar kullanılacaktır. Katılım sayısına göre araç tipleri değişiklik gösterebilir. Turu satın alan misafirlerimiz kullanılacak araç tipini kabul etmiş sayılacaktır.

 

GENEL ŞARTLAR:
Gezi süresi 2 gündür.
En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında ATOM TUR turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal ya da erteleme hakkını saklı tutar. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Turun iptali durumunda ATOM TUR iptalini mail yolu ya da telefonla bildirmek zorundadır.
0-6 yaş çocuklar koltuk talep edilmediği taktirde ücretsizdir. 7-12 yaş çocuk indirimi uygulanmaz.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.

NOTLAR
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Atom Tur sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Atom tur ‘un  sorumluluğu yoktur. Turlarımız konaklama, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez..

MEKAN BİLGİSİ:

Atom Tur

TÜRSAB Belge No: 7868

Kordon Boyu Mah. Ankara Cad.
Cevdet Sayın Apt. No: 79/3
Kartal – İstanbul
Tel: 0216 306 306 1 / 0216 306 306 5 / 0532 168 1636

www.atomtur.com

www.kampturu.com