İndirim!
  • Uçaklı Kısa Balkan Turu
  • alaca cami

Uçaklı Kısa Balkan Turu

Orijinal fiyat: ₺17.500,00.Şu andaki fiyat: ₺14.500,00.

Uçaklı Kısa Balkan Turu, Tiran – Elbasan – Struga – Ohrid – Resne – Bitola(Manastır) – Tetova(Kalkandelen) – Üsküp – Priştina – Prizren

Uçaklı Kısa Balkan Turu 2024

Uçaklı Kısa Balkan Turu

Air Albania ile Vizesiz Balkan Üçlüsü Turu!

Arnavutluk, Makedonya ve Kosova’da 3 Gece 4 Gün.

Konforlu 4 Yıldızlı Otellerde Unutulmaz Bir Tatil Deneyimi!

Tiran – Elbasan – Struga – Ohri – Resne – Bitola(Manastır) – Tetova(Kalkandelen) – Üsküp – Priştina – Prizren

Uçaklı Kısa Balkan Turu

1.Gün: İstanbul – Tiran – Elbasan – Ohri Turu Programı:

Başlangıç noktamız İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali, kontuar önü. Buluşma noktasında toplandıktan sonra, Albania Hava Yolları’nın ZB1005 sefer sayılı uçağı ile Tiran’a doğru yol alıyoruz. Uçağımız, plana bağlı olarak saat 11:35’te hareket edecek ve yaklaşık 40 dakika sonra Tiran’a varış yapacak (Saat ve sefer numarası değişiklik gösterebilir).

Tiran’a varışın ardından, pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Başkent Tiran’ı keşfe çıkıyoruz. 20. yüzyılda bir dizi savaşın ortasında kalmış, 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış olan bu dağlık Balkan ülkesi, Süleyman Paşa tarafından 1614’te kurulmuş ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olmuştur. Panoramik bir tur ile şehri tanıyacak ve İskender Bey Meydanı’nda Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Tarih Müzesi, Opera Binası gibi önemli noktaları göreceğiz. Ayrıca, aracımızdan Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Meydanı, Tiran Piramidi gibi diğer önemli yapıları da gözlemleyeceğiz.

Tiran turumuzun ardından Elbasan üzerinden geçerek Balkanlar’ın incisi Ohri’ye doğru yola çıkıyoruz. Ohri’ye varışımızın ardından, Ohri Gölü’nün kıyısında konumlanmış bu tarihi şehirde bir tur düzenliyoruz. Tur sırasında 17. yüzyıldan bu yana varlığını sürdüren Halveti Tekkesi, Çınar ağacı sembolü, Türk Çarşısı, restorasyon çalışmalarının ardından tekrar ibadete açılan Ali Paşa Camii, Ohri Limanı, Karantina Kilisesi, Türk ve Horasan evleri gibi önemli yerleri panoramik olarak göreceğiz. Ayrıca, tarihi zenginlikleriyle bilinen Ayasofya Klisesi ve Samoil Kalesi de turumuzun önemli durakları arasında bulunmaktadır.

Tur sonrasında Ohri çarşısında serbest zaman vererek alışveriş yapma fırsatı sunuyoruz. Bu süre zarfında, şehrin tarihinde önemli bir yer tutan inci üretimi hakkında bilgi alabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zamanın ardından otelimize dönüyor ve geceleme otelde gerçekleşiyor.

Öğle Yemeği: Yol üzerinde, rehberin belirlediği restoranda, ekstra alınır.
Akşam Yemeği: Rehberimizin belirlediği yerde, serbest zaman içinde, ekstra alınır.
Konaklama: Aqualina Hotel vb.. – OHRID
Rota: Tiran – Ohri; 135 KM
Otele Giriş Saati: Gümrük geçişine bağlı olarak değişken, tahmini 20:00

Uçaklı Kısa Balkan Turu,

2. Gün: Ohri – (St. Naum – Resne – Bitola)

Otelde gerçekleştireceğimiz kahvaltının ardından gün boyunca serbest zaman geçireceğiz. İsterseniz, tam günlük St. Naum – Resne – Manastır turuna katılma şansına sahipsiniz. Otel önünden hareket ederek St. Naum, Resne ve Manastır (Bitola) bölgelerini keşfedeceğimiz turumuza başlıyoruz.

Muazzam manzaralar eşliğinde gerçekleşecek yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından St. Naum’a varıyoruz. Bu noktada, Ohri Gölü’nün doğduğu Kara Drin’in kaynağını görerek nefes kesen bir manzara deneyimleyeceğiz. Daha sonra, Resne’ye doğru hareket ediyoruz. Resne’de, İttihat ve Terakki’nin ünlü simalarından biri olan ve Türk-Yunan savaşındaki katkılarıyla tanınan Resneli Niyazi’nin Sarayını ziyaret ederek Bitola’ya varıyoruz.

Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Magnolya Meydanı, Saat Kulesi, Yeni Camii, Bedesten, İshak Paşa Camii gibi önemli noktaları ziyaret ediyor ve Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ile Atatürk Müzesi’nde duygusal anlar yaşama fırsatı buluyoruz. Bitola gezimizin ardından Ohri’ye dönüş yapacağız. (Tur ücreti: 65 EUR)

Ohri’de geçireceğimiz serbest zamanda isteyen misafirler, ekstra düzenlenen Ohri Gölü Tekne Turu’na katılabilirler. (Ekstra ücret: 15 EUR)

Akşam saatlerinde otelimize dönüş ve geceleme. Ayrıca, isteyen misafirler ekstra düzenlenen Akşam Yemekli Makedon Gecesi Turu’na katılma imkanına sahiptirler. (Tur ücreti: 40 EUR)

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınır, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberimizin belirlediği yerde, serbest zaman içinde, ekstra alınır.
Akşam Yemeği: Rehberimizin belirlediği yerde, ekstra alınır.
Konaklama: Aqualina Hotel vb.. – OHRID
Rota: Ohrid – St Naum; 30 KM, St Naum – Resne; 70 KM , Resne – Manastır; 35 KM , Manastır – Ohri; 70 KM
Otele Giriş Saati; Yol durumuna bağlı olarak değişken, tahmini 19:00

Uçaklı Kısa Balkan Turu

3. Gün: Ohri – (Tetova (Kalkandelen) – Matka Kanyonu) – Üsküp

Otelde sunulan sabah kahvaltısı sonrasında Başkent Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. İsterseniz, ekstra düzenlenen Tetova (Kalkandelen) – Matka Kanyonu turuna katılabilirsiniz. Bu turda, Makedonya’nın ikinci büyük şehri olan ve tarihimizde Kalkandelen olarak bilinen Tetova’ya gidiyoruz. Dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesi ile şehir merkezi, bu şehri ziyaret ettiğimizde göreceğimiz önemli noktalardan sadece birkaçıdır. Ardından eşsiz güzellikteki Matka Kanyonu’nu keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Keyifli bir yürüyüş sırasında çekeceğimiz muazzam fotoğrafların ardından Üsküp’e varıyoruz. (Tur ücreti: 30 EUR)

Üsküp’e varışımızın ardından şehri panoramik bir tur ile tanıma fırsatı buluyoruz. Üsküp, ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olarak bilinen şehirdir. Panoramik turumuz sırasında göreceğimiz yerler; Heykeller Kenti olarak anılan şehirde Makedon Kapısı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa’nın anıtı, Makedon Meydanı, Atlı Savaşçı Heykeli (Alexander The Great), Justinyen Heykeli, halk kahramanlarına adanmış birçok heykel, Vardar Nehri ve Taş Köprü gibi önemli noktalardır. Ayrıca, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalan Eski Şehir, Çarşı, Mustafa Paşa, Sultan Murad Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan ve Sulu Hanlar gibi Osmanlı’nın Balkanlar’daki güzel mimari miraslarını da ziyaret edeceğiz. Gezilerimizin ardından Üsküp’teki otelimize transfer olacak ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınır , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberimizin belirlediği yerde, serbest zaman içinde, ekstra alınır.
Akşam Yemeği: Rehberimizin belirlediği yerde, ekstra alınır.
Konaklama: Gold Otel vb. – ÜSKÜP
Rota: Ohri –Tetovo; 135 KM, Tetovo – Matka; 35 KM, Matka – Üsküp; 15 KM
Otele Giriş Saati; Yol durumuna bağlı olarak tahmini 19:30

Uçaklı Kısa Balkan Turu,

4. Gün: Üsküp – Priştina – (Prizren) – Tiran – İstanbul

Otelde sunulan kahvaltının ardından, otel çıkışından sonra Müslüman Arnavutların çoğunlukta olduğu Kosova’nın başkenti Priştina’ya yakın mesafede bulunan 19. yüzyıldan kalma Osmanlı Konağı ve Kosova Meydan Muharebesi’nde Obilic tarafından şehit edilen I. Murad (Hüdavendigar) Türbesi’ni ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Priştina ziyaretimizin ardından Tiran’a doğru devam ediyoruz.

Dileyen misafirler, ekstra düzenlenen Prizren turuna katılma fırsatına sahiptir. Bu turda, Bistrica (Akdere) Nehri kıyısına kurulu ve Balkanlar’ın ve Kosova’nın en şirin şehirlerinden biri olarak kabul edilen Prizren’i keşfedeceğiz. Turumuz kapsamında Prizren Kalesi’ni panoramik olarak görecek, Gazi Mehmet Paşa Hamamı ve Camii, Minaret Camii, Sinan Paşa Camii, Taş Köprü, Türk Konsolosluk Binası, Kadiri Tekkesi, Saraçhane Camii, Şadırvan Meydanı, Katolik ve Ortodoks Kiliseleri gibi önemli noktaları dış mekan anlatımlarıyla göreceğiz. (Tur ücreti: 40 EUR)

Tur sonrasında Tiran Havaalanı’na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Albania Hava Yolları’nın ZB1003 sefer sayılı uçağı ile saat 18:10’da İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Saat 21:50’de İstanbul’a varışla birlikte, bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle…

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınır , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberimizin belirlediği yerde, serbest zaman içinde, ekstra alınır.
Rota: Üsküp – Pristina; 100 KM, Pristina – Prizren; 100 KM, Prizren – Tiran; 185 KM

Uçaklı Kısa Balkan Turu,

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
* Albania Hava Yolları ile İstanbul – Tiran – İstanbul Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
* Yerel Ulaşım Hizmetleri
* Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
* 4* Otellerde 2 Gece Ohri , 1 Gece Üsküp ile toplam 3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
* Tiran , Ohri , Üsküp Panoramik şehir turları
* Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
* Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
* Şehir Vergileri
* Gümrük Vergileri
* Programda belirtilen panoramik şehir turları
* Havalimanı vergileri ve servis bedelleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
* Otelde alınan ekstralar.
* Tüm kişisel harcamalar
* Ekstra turlar
* Öğle ve akşam yemekleri
* Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar.
* İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri
* Yurtdışı çıkış harcı
* Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

 

 

– Tur sırasında tüm programdaki ülkelerde alışveriş ve harcama yapabilmek için Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber, para çevrimi konusunda yardımcı olacaktır.

– Gezi boyunca rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için ekstra bir hırka veya benzeri giysi bulundurmanız faydalı olacaktır.

– Turlarımızda günlük koltuk planlamasında rotasyon (koltuk değişimi) uygulanmaktadır, ancak sabit koltuk veya ön koltuk garantisi verilmemektedir. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilmektedir.

– Misafirlerin yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya (alkol, sigara, vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklamaları gerekmektedir.

– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limitleri şu şekildedir: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içerenler hariç), 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içerenler dahil), Parfüm: 600 ml, Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet, Çikolata ve Şekerleme: 2 kg, Kahve: 1 kg, Çay: 1 kg.

– Tur programında Rehberlerin, hava ve yol şartlarına bağlı olarak program akışında değişiklik yapma hakkı vardır, ancak programdaki her yeri gösterme şartına bağlı kalacaktır.

– Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün öncesine kadar ücretsiz iptal hakkı bulunmaktadır. Tur tarihine 30 günden az bir süre kala yapılan iptallerde %30 ceza uygulanırken, 20 gün ve daha az bir süre kala yapılan iptallerde %100 ceza uygulanacaktır. Katılımcıların iptal taleplerine ilişkin evraklar Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde geçerli değildir.

– Tur programı minimum 25 kişilik katılım şartına tabidir. Yeterli katılım sağlanamadığında, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcına 20 gün kala olacaktır ve iptal nedeni Atomtur tarafından bildirilecektir.

– Tur programında isim belirtilmeyen kategoriler ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunan durumlarda otel(ler) bilgisi, gezi hareketinden 2 gün önce Atomtur tarafından paylaşılacaktır.

– Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden daha uzak mesafelerde tercih edilecektir.

– 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre tahsis edilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan daha küçüktür. 3 kişilik odalar, 1 büyük yatak + 1 ilave yatak kombinasyonundan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed isimli yataklardan oluşacak, tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklığı ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan edeceklerdir. Çocuk indirimleri, 2 yetişkin yanında kalan tek çocuk için geçerlidir.

– Tur programında dahil olan hizmetler arasında yer alan oteldeki kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genellikle kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menüyle sunulmakta, gruplar için ayrı bir salonda servis edilebilmektedir.

– Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, genel tanıtım amacıyla düzenlenmiş ve araç içinden rehber anlatımıyla gerçekleştirilen müze ve ören yeri girişlerini içermeyen, en fazla 2-3 saat süren turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turların yanı sıra, yerel otoriteler tarafından gezilmesine izin verilmeyen veya kapalı yollar nedeniyle gerçekleşemeyen durumlar söz konusu olduğunda Atomtur sorumlu tutulamaz.

– Seyahat esnasında karayolu gümrük kapılarında bekleme süreleri standartları aşması durumunda bu bekleme sürelerinden kaynaklanan olumsuzluklardan Atomtur sorumlu olmayacaktır.

– Ekstra turlar, yerel Atomtur tarafından en az 20 kişilik katılım şartı ile düzenlenir. Yeterli sayı sağlanamama durumunda geziler yapılmayacak veya ekstra gezi fiyatları, içerik ve kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterecek. Ayrıca, turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze ve ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilmesi hakkı saklı olacak.

– Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlıdır ve zorunlu değildir. Ekstra turlara katılmayacak olan misafirler, beklemeyi kabul etmiş olacaklar. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen misafirlerimiz, turun tamamlanınıca bırakıldıkları noktadan geri alınacaktır.

– Uçaklı turlara katılan kişiler, Check-in ve boarding işlemlerini uçuş öncesinde havalimanlarında veya havayolu firmalarının internet sitelerinden zamanında gerçekleştirmekle yükümlüdürler.

– Tur için belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yapmayan veya uçağa binmeyen kişilerin uçuşlarından Atomtur sorumlu tutulamaz. Uçağı kaçıran kişilerin tura devam etmek istemeleri durumunda, yeni uçak biletleri ve transfer masrafları kendilerine aittir.

– Atomtur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olarak görev alır ve 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Rötar riski veya saat değişikliği olursa ve bu değişiklikler en kısa sürede bildirilecektir. Yolcu, saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve hizmet bedeli ödemezler.

– Turlarımızda kullanılan araç tipleri, kişi sayılarına bağlı olarak sınıflandırılacak, her tur bulunan kişi sayısına göre belirlenen araç tipleri olacaktır.
Otobüsler: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Mercedes Travego/Tourismo *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna
Midibusler: (17 – 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter

-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılacaktır.

www.atomtur.com

www.kampturu.com