İndirim!
  • PRAG
  • Prag-Gezilecek-Yerler

OTOBÜSLÜ BÜYÜK ORTA AVRUPA TURU

Orijinal fiyat: ₺25.000,00.Şu andaki fiyat: ₺21.500,00.

Otobüslü Büyük Orta Avrupa Turu

HERŞEY DAHİL !!!
TÜM ŞEHİR TURLARI DAHİL FARKI İLE

Otobüslü Büyük Orta Avrupa Turu
Bulgaristan – Sırbistan – Macaristan – Slovakya – Çek Cumhuriyeti – Avusturya

Belgrad – Budapeşte – Prag – Viyana – Bratislava Estergon – Visegrad – Szentendre
Novi Sad – Sofya

Iki yada uc kisilik odalar da kisi basi ucret : 649 EUR
Tek kisilik oda da konaklama : 849 EUR
Cocuk 3-11 ( 2 yetiskin yaninda ) : 549 EUR
Cocuk 0-2 ( 2 yetiskin yaninda ) : 199 EUR

 

İstanbul – Belgrad Gezisi: İlk Gün

Heyecan dolu bir yolculuğa adım atıyoruz! Gezimiz, Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde saat 21:00’de başlayacak, ardından Mecidiyeköy İstikbal önünde 21:30’da buluşup, 22:00’de İncirli Ömür Plaza önünden yola çıkacağız. İlk durağımız Edirne, burada ihtiyaçlarımızı karşılayıp alışveriş molası vereceğiz. Ardından Kapıkule sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerimizi hallederek Bulgaristan’a geçeceğiz. Svilengrad-Plovdiv-Sofya güzergâhını takip ederek Belgrad’a ulaşacağız. Yolda bizi bekleyen maceralarla dolu bir geceyi birlikte keşfetmeye hazır mısınız?

 

2. Gün: Keşif Dolu Bir Gün Belgrad’ta

Belgrad’a öğlen saatlerinde varışımızın ardından, şehri keşfetmek için heyecanla panoramik bir tur düzenliyoruz. Bu muhteşem tur sırasında göreceğimiz yerler arasında Yeni Belgrad, Usce Alışveriş Merkezi, tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray, Yeni Saray ve Meclis Binası, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad Galibi Heykeli, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, İstanbul Kapı, Nebojša Kulesi, Saborna Kilisesi bulunmaktadır.

Kale Meydanı’nda büyülenip Cumhuriyet Meydanı’na doğru yürüyüşe başlıyoruz. Knez Mihajlova Caddesi’nde, Sırbistan’ın III. Prensi Mihailo’dan adını alan bu canlı cadde boyunca Osmanlı’ya karşı başlatılan isyanın başlangıç noktası olan Çukur Çeşme’yi, Cumhuriyet Meydanı’nı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu’nu ve Prens Mihailo Heykeli’ni görerek, 1870’lerden kalma etkileyici binalar arasında yürüyoruz.

Gezimizi tamamladıktan sonra, otelimize dönerek bu unutulmaz günü dinlenerek geçirmek üzere hazırlanıyoruz. Geceyi otelimizde geçiriyoruz.

Otobüslü Büyük Orta Avrupa Turu

3. Gün: Budapeşte’ye Yolculuk

Sabahın taptaze havasında leziz bir kahvaltı sonrasında, Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Budapeşte’ye varışımızın ardından, sizi büyüleyecek panoramik bir şehir turu sizi bekliyor. Bu tur kapsamında, Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli Köprü, Parlamento Binası ve Kahramanlar Meydanı gibi unutulmaz yerleri keşfedeceğiz.

Turun sonunda, serbest zaman içinde şehri kendi başınıza keşfetmek veya dinlenmek için ideal bir fırsat bulacaksınız. Ardından, otelimize transfer olacak ve Budapeşte’nin büyüleyici atmosferinde dinlenmek üzere otele yerleşeceğiz. Bu keyifli günün ardından, geceyi Budapeşte’deki otelimizde geçireceğiz.

 

4. Gün: Budapeşte’ten Prag’a Yolculuk

Otelimizde leziz bir sabah kahvaltısının ardından, Prag’a doğru keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Prag’a varışımızın ardından, sizi büyüleyici bir panoramik şehir turuna çıkarıyoruz.

Tur kapsamında göreceğimiz yerler arasında Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, 600 yıl süren yapımıyla büyüleyen neo-gotik Rönesans ve Barok özelliklere sahip St. Vitus Katedrali, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından inşa edilen üzerinde 31 Aziz Heykeli bulunan Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda yapılmış Astronomik Saat Kulesi ve TYN Kilisesi gibi tarihi ve kültürel zenginlikler yer alacak.

Şehir turumuzun ardından size serbest zaman tanıyoruz, böylece Prag’ın sokaklarında dolaşabilir, kafelerinde oturabilir ve bu büyülü şehri kendi hızınızda keşfedebilirsiniz. Akşamüzeri otelimize dönüyor ve bu unutulmaz günün tadını çıkarmak üzere otele yerleşiyoruz. Geceyi Prag’daki otelimizde geçireceğiz.

Otobüslü Büyük Orta Avrupa Turu

5. Gün: Prag’tan Viyana’ya Yolculuk

Sabahın tazeliğiyle yapılan kahvaltının ardından Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Viyana’ya varışımızın ardından, muazzam bir şehir turuyla keşfe başlıyoruz. Bu tur kapsamında Opera Binası, Üniversite, Parlamento Binası, Tiyatro, Hofburg Sarayı ve Müzeler Bölgesi gibi Viyana’nın önemli simgelerini göreceğiz.

Turumuzun ardından size rehberinizin anlatımlarıyla şehri daha yakından keşfetme fırsatı tanıyoruz. Serbest zaman içinde istediğiniz gibi dolaşabilir, alışveriş yapabilir ve Viyana’nın eşsiz atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz.

Rehberinizin belirleyeceği saatte otelimize transfer olacak ve odalarımıza yerleşerek günün yorgunluğunu atmak üzere hazırlanacağız. Bu keyifli günün ardından, geceyi Viyana’daki otelimizde geçireceğiz.

 

6. Gün: Viyana’dan Budapeşte’ye Giden Yolculuk

Sabahın güzel kahvaltısının ardından, Orta Avrupa’nın zengin başkentlerinden biri olan Bratislava’ya doğru yola çıkıyoruz. Bratislava şehir turumuzda, şehrin nehir kıyıları, Yahudi Soykırım Anıtı, St. Martin Katedrali, Mozart’ın 6 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, eski şehir meydanı, Napolyon’un Askeri ve Slovak Devlet Tiyatro Binası gibi önemli noktaları keşfedeceğiz.

Bratislava turumuzun ardından, Estergom Katedrali’ni ziyaret edecek ve Osmanlı’dan kalan kale kalıntılarını görecek, ardından ortaçağ kalesi ve av şatosu olan etkileyici Visegrad’ı panoramik olarak göreceğiz.

Daha sonra küçük ve şirin bir kasaba olan Szentendre’ye gidiyoruz. Burada el yapımı örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar ve içkiler gibi birçok şey bulabileceğiniz serbest zamanınız olacak.

Günün sonunda Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Otelimize transfer olacak ve keyifli bir günün ardından geceyi Budapeşte’deki otelimizde geçireceğiz.

 

7. Gün: Budapeşte’den Belgrad’a Yolculuk

Sabahın enerjisiyle yapılan kahvaltının ardından, ekonomik açıdan Sırbistan’ın en gelişmiş bölgesi olan Voyvodina’ya doğru yola çıkıyoruz. Voyvodina’nın incisi Novi Sad’a varışımızın ardından, yürüyerek gerçekleştireceğimiz turda Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog gibi önemli yerleri keşfedeceğiz.

Turumuzun ardından serbest zamanımızı değerlendiriyor ve ardından Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Belgrad’a varışımızın ardından, geceyi geçirmek üzere otelimize transfer olacak ve unutulmaz bir günün ardından dinlenmeye çekileceğiz. Geceyi Belgrad’daki otelimizde geçireceğiz.

 

8. Gün: Belgrad’dan Sofya ve İstanbul’a Hareket

Sabah kahvaltısının ardından Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz. Sofya’ya varışımızın ardından panoramik bir şehir turuna çıkıyoruz. Tur kapsamında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, neo-klasik stilde yapılmış Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya – Sendika Şehri, Rotonda Kilisesi gibi önemli noktaları keşfedeceğiz. Meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bir bakış ve fotoğraf molası alacak ve şehrin simgesi olan Banya Başlı Camii’ni ziyaret edeceğiz.

Ziyaretlerimizin ve serbest zamanın ardından İstanbul’a dönüş için yola çıkıyoruz. Gece geç saatlerde İstanbul’a varış ve turumuzun sona ermesiyle unutulmaz bir seyahat sona eriyor.

Otobüslü Büyük Orta Avrupa Turu

 

 

– Katılım gösteren misafirlerimiz, tur süresi boyunca geçerli Multi (Çok Girişli) Schengen vizesine sahip olmalıdır. (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaf tutulacaktır.)
– Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapabilmeniz için Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde rehber, para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
– Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Ayrıca gece için yanınıza hırka gibi bir kıyafet bulundurmanızda faydalı olacaktır.
– Turlarımızda günlük koltuk planlamasında rotasyon (koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup, sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmemektedir. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken alkol, sigara vb. ürünleri getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu bulunmaktadır.
– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limitleri şu şekildedir: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç), Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil), Parfüm: 600 ml, Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet, Çikolata ve Şekerleme: 2 kg, Kahve: 1 kg, Çay: 1 kg.
– Tur programında rehberler, hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen yerleri göstermek şartıyla program akışında değişiklik yapabilirler.
– Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebiyle birlikte sunulan Türkiye’den alınan hastane raporu, iş yeri izin belgeleri vb. evraklar, Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde kabul görmemektedir.
– Tur programımız, minimum 25 kişilik katılım şartı ile düzenlenmektedir. Eğer yeterli katılım sağlanamazsa, turun iptal edilme hakkı Atomtur’a aittir. Son iptal bildirim tarihi, tur başlangıcına 20 gün kala olacaktır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur Atomtur tarafından bildirilecektir.
– Tur programında otel isimleri belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği veya aynı destinasyon için seçenekler sunulduğu durumlarda, otel(ler) bilgisi gezi hareketinden 2 gün önce Atomtur tarafından bildirilecektir.
– Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası gibi dönemlerde oteller belirtilen kilometrelerden daha uzak mesafede kullanılabilir. Bu durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Atomtur tarafından bilgi verilecektir.
– 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmektedir. Bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştuğu için 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda sıkışıklık yaşanabilir.
– Tur programında dahil olan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak genellikle kontinental kahvaltı şeklinde sunulmaktadır. Gruplar için ayrı bir salonda servis edilebilir.
– Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, müze veya ören yerlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turların gerçekleşmemesi durumunda Atomtur sorumlu değildir.
– Seyahat esnasında karayolu gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir. Bu bekleme sürelerinden kaynaklanan olumsuzluklardan Atomtur sorumlu tutulamaz.
– Ekstra turlar, yerel Atomtur tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamazsa, geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca, turların günleri ve saatleri, gezilecek yerlerdeki müze veya ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
– Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular, ekstra tur başlamadan önce yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
– Uçaklı turlara katılan kişilerin check-in ve boarding işlemlerini zamanında yapmaları gerekmektedir. Atomtur, uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak yeni uçak biletleri ve transfer masraflarının kendilerine ait olduğunu belirtir.
– Atomtur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olarak hareket eder ve Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski bulunabilir, ve bu durumda Atomtur, değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu, saat değişiklik riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve hizmetleri bedeli ödemezler.
– Turlarımızda kullanılan araç tipleri, kişi sayısına bağlı olarak belirlenir. Araç tipleri turlardaki kişi sayısına göre sınıflandırılmıştır.
Otobüsler: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Mercedes Travego/Tourismo *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna
Midibusler: (17 – 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

 

 

www.atomtur.com

www.kampturu.com