İndirim!
  • Kapadokya Ihlara Hacıbektaş Turu
  • 1. Kapadokya
  • 1. Ihlara Vadisi
  • 1. Uçhisar Kalesi
  • kapadokya (1)
  • kapadokya (3)
  • kapadokya (4)
  • kapadokya (5)

1 Gece Konaklamalı Kapadokya Hacı Bektaş Turu

Orijinal fiyat: ₺3.500,00.Şu andaki fiyat: ₺2.900,00.

Kapadokya Ihlara Hacıbektaş Turu,

TUR TARİHLERİ:

Her cuma akşamı hareketlidir.

Bayramlar ve özel tarihlerdeki kalkışlar ve fiyat konusunda bilgi alınız.

1 Gece Konaklamalı Kapadokya Hacı Bektaş Turu

PROGRAM:

20:00 Beylikdüzü Migros Önü

20:15 Avcılar Otobüs Durakları

21:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü

21:20 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

22:20 Kartal Köprüsü Altı

22:40 Çayırova Mc Donalds

23:20 İzmit Halkevi Durağı Önü (Ankara Yönü)

23:40 İzmit Otogar Yanı Otobüs Durakları (Romatem Karşısı)

23:40 Adapazarı Otoban Çıkışı Shell Benzin İstasyonu

00:30 Kaynaşlı Türsan Park Tesisleri

00:45 Bolu Otogarı

03:45 Eryaman Kapı Altı

03:55 Ankamall Avm Önü

04:00 Aşti Önü Berat Büfe

04:10 Gölbaşı Shell Benzin İstasyonu

Kapadokya Ihlara Hacıbektaş Turu ,

 1.Gün:

İstanbul – İzmit – Düzce – Tuz Gölü – Nevşehir

Siz değerli misafirlerimiz ile belirtmiş olduğumuz saatlerde buluşuyoruz ve Atomtur’un otobüsleri ile Kapadokya Ihlara Vadisi ve Hacı Bektaş yolculuğumuza başlıyoruz.

 2.Gün:

Kapadokya – Ihlara Vadisi – Derinkuyu Yeraltı Şehri – Develi Vadi – Ürgüp – Asmalı Konak

 

Yol boyunca molalarımızı vererek ilerliyoruz. Sabah erken saatlerde kahvaltı (ekstra) için duraklıyoruz. Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru gidiyoruz. Öncelikle ilk durağımız Melendiz Irmağı’nın oluşturduğu ve 14 km uzunluğa sahip olan Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde kısa yürüyüşümüzü yaparken, vadideki toplam 105 ibadethaneden ayakta kalanlardan birisi olan Ağaçaltı Kilisesi’ni ve Hz. İsa’nın Bağdaş Kurmuş olarak resimlendiği tek kilise olan Yılanlı Kiliseyi göreceğiz. Ihlara Vadisi’nden sonra ikinci durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği büyüklükte  ve aynı zamanda bir mühendislik harikası olan Yeraltı Şehri (Derinkuyu Yeraltı Şehri, Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri Gezilebilir) olacak.

Yeraltı Şehri gezimizden sonra, çanak-çömleği ile ünlü olan Avanos’ta bulunan kayaya oyulmuş özel tasarım olan restoranda (ekstra) öğle yemeğimizi yemek için mola veriyoruz. Yemek molamızdan sonra Kızılırmak’ın eski yatağından alınan kırmızı toprak ile yapılan Çanak-Çömlekler hakkında bilgi alıyoruz. Çömleğin yapımını izledikten sonra çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğimiz Paşabağ’da (Aziz Simeon Vadisi) fotoğraf çekimi için serbest zaman molası veriyoruz.

Molamız bittikten sonra Paşabağ’da peribacalarının arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde bulunduran, adını deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezimizi yapıyoruz. Buradaki gezimiz  bizi Kapadokya’nın en önemli noktalarından olan Ürgüp’e çıkaracak. Rumların yaşadığı dönemde Prokopia olarak bilinen Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrasında, Asmalı Konak adını alan konağın önünden geçerek, Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezimizin bitiminde Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tadabileceğimiz Şarap Mahzenleri’ni ziyaret ediyoruz. Tüm gezilerimiz bittikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamızı otelimizde gerçekleştiriyoruz. Misafirlerimiz dilerse, akşam yemeği sonrası Kapadokya’nın olmazsa olmazı Türk Gecesi* Organizasyonumuza (ekstra) katılabilirler.

*Türk Gecesi:

Halay Han’da gerçekleştirilmektedir. Mevsime göre mezeler, kuruyemişler, patlamış mısır, sınırsız yerli alkollü veya alkolsüz içecek ikram edilmektedir. (Yeterli katılım olmadığı takdirde, Türk gecesi düzenlenmeyecektir.)

 

Kahvaltı: Kahvaltınız tesisimizde ekstra ücretlendirilir. Tur ücretine dahil değildir!

Öğle Yemeği: Avanos – Uranos Restoran – Testi Kebabı Menü. Tur ücretine dahil değildir!

Akşam Yemeği: Otelimizde Sunulacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama: Taşsaray Otel vb…

 3.Gün:

 Balon Turu – Atv Safari – At Safari – Onyx Taş Atölyesi – Göreme Açık Hava Müzesi – Kaya Kiliseleri – Güvercinlik Vadisi – Hacı Bektaş-i Veli Türbesi

Otelimizde kahvaltımızı yaparak günümüze başlıyoruz. Peribacalarının aralarında gezmek için Atv Turu’na (ekstra) katılıyoruz. Burada balonların kalkışlarına şahitlik edeceğiz. Dilerseniz  balon turuna (ekstra) katılabilirseniz. Dileyen müşterilerimiz At Binme Turu (ekstra) organizasyonlarımıza da katılabilirler. Öncelik olarak Kuvars grubunda yer alan Akik’in bir alt türü olan Onyx Taşı’nın özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler almak adına Onyx Taş Atölyesine gidiyoruz. Onyx Taş Atölyesi ziyaretimizin sonrasında manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yeri görmek üzere Göreme Açık Hava Müzesi’ni rehberimizin eşliğinde geziyoruz. Rehberimizin anlatımlarının ardından vereceğimiz molada, Kaya Kiliselerini (Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise), Yemekhaneyi, Mutfak ve Kileri gezeceğiz .

Gezimizin bitiminde öğle yemeği (ekstra) molamızı veriyoruz. Yemeğimizi yedikten sonra ise bölgenin en güzel vadilerinden biri olan Güvercinlik Vadisi’ni ziyarete gidiyoruz. Burada güvercin yuvalarını fotoğrafladıktan sonra, Kapadokya’nın meşhur kuruyemişlerini alıp, Kapadokya’dan ayrılarak, Gülşehir istikameti ile Hacıbektaş-ı Velinin türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine doğru yola çıkıyoruz.1248 yılında Horasan’da dünyaya gelmiş, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklamış, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Müzesinde; toplamda 7 adet olan ve giderek küçülen kapılardan en büyüğü olan Ak Kapı’dan geçerek Nadar Avlusu’na ulaşıyoruz.

Üçler Çeşmesi’ni görüp, Üçler Kapısı’ndan Dargah Avlusu’na geçip Üçgen Alınlıklı Havuzu, Aslanlı Çeşme’yi, Aş Evi’ndeki Kutsal Kara Kazan’ı, Mihman Evi’ndeki Derviş Kıyafeti ve Eşyalarını gördükten sonra Pir Avlusu’na gidiyoruz. Avluya ilk girişte Atatürk Köşesi’ni, Balım Sultan Türbesi’ndeki Derviş Küpelerini görüp, Pir Evi’ndeki Çilehane, Kırklar Meydanı, Güvenç Abdal Türbesi ve Hacı Bektaş-i Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Huzur-u Pir’i ziyaret ettikten sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde, güzel bir hafta sonu tatilini geride bırakıyoruz ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz. Bir sonraki Atomtur organizasyonunda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

 

Not:

Balon fiyatları ve Türk Gecesi ücretlendirilmeleri sezon içerisinde değişiklik gösterebilmektedir.

 

Kahvaltı: Otelimizde dilerseniz set menü dilerseniz açık büfe halindedir . Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Uçhisar – Tandır Evi Restoran – Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir!

Akşam Yemeği: Yol Üstü Dinlenme Tesisleri – Serbest Zaman. Tur ücretine dahil değildir!

Konaklama: Dikkat! Bu Gece Konaklama Yoktur

 

Kapadokya Ihlara Hacıbektaş Turu,

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

3*& 4* Bölge Otelleri 1 gece konaklama. Cumartesi Otelde Akşam yemeği. Pazar otelde Sabah kahvaltısı (Yarım pansiyon)
Otobüsler ile gidiş dönüş ulaşım
Otobüs içi su ikramı
Rehberlik Hizmetleri
TÜRSAB zorunlu seyahat sigortası paketi.

TUR ÜCRETİ DIŞINDAKİLER:

Otelde alınan içecekler
Müze ve Ören Yeri girişleri
Odalardaki Minibarlar

TÜRK GECESİ: 450 TL

Kapadokya bölgesine özgü, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik bir mekan olan Yaşar Baba  da gerçekleştiriliyor. Limitsiz yerli içecekler ve Türk usulü mezeler, kuruyemiş, Meyve eşliğinde Türkiye’nin değişik yörelerinden halk oyunları, showlar, oryantal ve bazı bölümlerinde eşlik edebileceğimiz eğlencemiz keyifli hale geliyor…

BALON TURU:

Sabahın erken saatlerinde güneş doğmadan otelden çıkışımızı yapıyoruz. Pilotlardan bilgilendirme alıyoruz. Kahvaltımızı yapıyoruz ve turumuza başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk sürecek turumuz (tamamı 3 saat olacak) otelimize transferimizle son buluyor. Dileyen misafirlerimiz 3 taksit imkanı ile bu aktiviteden faydalanabilirler.

 

Tur esnasında müze kart alımında sıra problemi yaşamamanız adına aşağıdaki linkten müze kartınıza başvuru yaparak ulaşabilirsiniz.

 

https://www.muze.gov.tr/muzekart_almak_istiyorum

Kapadokya Ihlara Hacıbektaş Turu kapsamında,

REZERVASYON VE ÖDEME DETAYLARI:

Tura tek kişi katılacak müşterilerimiz 900 TL oda farkı ödemelidir.
0-6 yaş çocuk için otobüste koltuk ücreti 2000 TL dir.
07-12 yaş çocuk:2 yetişkin yanında kalmak koşuluyla indirimli olup 2200 TL’dir.
Rezervasyon iptal ve değişikliklerinin en az 15 gün kala yaptırılmalıdır.
İptal edilmeyen rezervasyonlarda hak kullanılmış olur. İptal koşulları ise kredi kartıyla yapılmış olan ödemeler 7 ila 10 iş günü içerisinde kredi kartınıza para iadesi gerçekleşir. Otobüste koltuk numarası rezervasyon sırasına göre otomatik ayarlanmaktadır.
Tur İçerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri vb. Haklar İade Edilmez.

Müşterilerimiz, yeterli doluluk oranına ulaşılamadığı zaman acenteye en geç 2 gün önce bildirmek kaydıyla diğer turlarımıza kayıt yapma hakkına sahiptir.

Alınan Kuponların en geç 7 gün içerisinde Turizm şirketine bildirilip rezervasyonun kesinleştirilmesi zorunludur.
Acente otellerin yoğun olması durumunda aynı standartlarda başka bir otelle konaklamayı değiştirme hakkına sahiptir!
Otel konsepti gereği Otelde Açık Büfe akşam yemeği esnasında alacak olduğunuz Su ve tüm içecekler Extradır.

Müze Kartı süresi dolmamış olanlar bu turda kullanabilirler. Müze kartı olmayanların çıkarttırmaları tavsiye edilir.

 

Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir

 

NOTLAR
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması durumunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Atom tur sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefetinden dolayı ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Atom turun sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.

Kapadokya Ihlara Hacıbektaş Turu

Tek kişi ve çocuk ücretleri : Belirtilen ücretler iki kişilik odalar da kişi başı konaklamayı kapsar. Tek kişi konaklayacak misafirlerimiz acenteye 900 TL ödemelidirler. 0-6 yaş çocuk ücretsiz olup Koltuk talep edildiği takdirde  2000 TL acenteye ödenmelidir. 07-12 yaş çocuk ücreti iki büyük yanında konaklanması durumunda 2200 ücret acenteye ödenir. Bir büyük + 1 çocuk konaklamaları için iki kişilik ücret ödenmelidir.

Ulaşım Aracı: Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre 45 kişilik 0403 Mercedes, Safir veya MAN veya 27-31 Kişilik Isuzu Turkuaz, Otokar-Sultan 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minibüs ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

MEKAN BİLGİSİ:

Atom Tur

Tursab Belge No: 7868

Kordon Boyu Mah. Ankara Cad.
Cevdet Sayın Apt.  No: 79/10
Kartal – İstanbul
Tel: 0216 306 306 1 / 0216 306 306 5  / 0532 168 1636

www.atomtur.com

www.kapmturu.com