İndirim!
  • Konaklamalı İskeçe Karnavalı Turu

İskeçe Karnavalı Turu

Orijinal fiyat: ₺5.500,00.Şu andaki fiyat: ₺4.500,00.

İskeçe Karnavalı Turu

2023 İskeçe Karnavalı yaklaşıyor!

    Balkanlar’ın en keyifli festivallerinden biri olan İskeçe Karnavalı, sizi komşu ülke Yunanistan’da keyifli bir deneyime davet ediyor. 40’tan fazla derneğin ve oluşumun katıldığı, kostümlerle ve geleneksel giysilerle sokakların festival havasına büründüğü İskeçe Festivali döneminde eğlencenin yanı sıra yerel lezzetlerin ve şarapların servis edildiği tezgâhlar da sokakları süslüyor.

    Keyifli geçit törenlerinin ve eğlencelerin yanı sıra sayısız konser, tiyatro gösterileri, müzik ve dans geceleri, sergiler ve çeşitli oyunları da gerçekleştiği festival boyunca kentin tarihi geleneklerini yansıtan olayların canlandırmaları da yapılıyor. Arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle ya da ailenizle birlikte bu karnavalda siz de yerinizi alın, eğlence dolu saatler geçirin.

    Şubat ve Mart aylarında gerçekleşen İskeçe Karnavalındaki geçit törenleri de oldukça etkileyici. Yunanistan’ın dört bir yanından gelen grupların değişik kostümlerle sokakları doldurduğu geçit törenlerinin en etkileyicisi ise Karnaval Geçidi Gecesi. Müzik eşliğinde çılgınca dans edebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz geçit, şehir merkezindeki meydanda büyük bir partiyle sona eriyor.

    Siz de bu unutulmaz deneyimin parçası olmak istiyorsanız İskeçe Karnavalını ziyaret edin, sokakları dolduran mutlu kalabalığın arasına karışın. Atomtur İskeçe turları ile ekonomik bir tatil yapmanın, eğlence dolu bir festivalde güzel anılar biriktirmenin tadını çıkarın!

 

İskeçe Hakkında

    Osmanlı kaynaklarında Eskice, İsketye ve İskete olarak da kaydedilen İskeçe isminin eski “Skeča”dan geldiği düşünülmektedir.

 Zira günümüzdeki İskeçe Pomakları Skeča ismini kullanır. Xanthi adı da Strabon’un bahsetmiş olduğu antik “Xantheia” şehrinden gelmiştir.

    Şehri ortadan bölen güzel bir nehrin kıyılarında yer alan İskeçe’de dolaşırken Neoklasik Yunan binaların yanında tarihi Osmanlı konaklarını görebilir, Bizans stili kiliselerle eski taş camilerin dizildiği sokaklarda yürüyebilirsiniz. Tüm bu tarihi güzelliklerin yanı sıra yılın her dönemi farklı etkinliklerin gerçekleştiği, sayısız aktiviteyle sokakların renklendiği ve konserleri, tiyatroları, dans geceleri ve barlarıyla canlı bir gece hayatı sahnesi bulunan İskeçe, küçük bir Trakya kentinden çok daha fazlasını sunuyor.

    Osmanlılar tarafından 1360’larda fethinden sonra Anadolu’dan getirilen ailelerin yerleştirildiği, zaman içerisinde başta tütün olmak üzere önemli bir üretim ve ticaret şehrine dönüşen İskeçe, 650 yıldır bir kültür mozaiği sunuyor. Bu çok kültürlü yapısı sayesinde “Bin Renkli Şehir” olarak anılan İskeçe’nin her sokağında kendine özgü bir hava yakalayacaksınız.

 

İskeçe’de Gezilecek Yerler

    Yunanistan’ın en iyi korunmuş tarihi şehirlerinden biri olan İskeçe’de yılın her dönemi farklı güzellikler barındırıyor. Pek çok kültürel etkinliğin gerçekleştiği şehrin en büyük aktivitelerinden biri ise elbette İskeçe Festivali. Ancak bu festivalin yanı sıra İskeçe’de güzel zaman geçirmek için ziyaret edebileceğiniz pek çok yer bulunuyor.

    İskeçe’de gezmeniz gereken yerlerin başında gelen müzeler özellikle halk sanatı ve şehrin tarihi geçmişi hakkında bola bilgi sunuyor. İskeçe Folklor Müzesi, Eski Şehir Müzesi, Geleneksel Kıyafetler Müzesi ve İskeçe Müzesi’nde şehrin ve bölgenin tarihini öğrenebilir, Tütün Müzesi’nde eski dönemlerde şehrin zenginliğini sağlayan tütün ve üretimi hakkında bilgi alabilirsiniz. Güzel sanatlara meraklı olanlar içinse İskeçe Belediye Galerisi ve Çocuk Sanatları Müzesi gibi yerlerin yanı sıra birbirinden güzel ikonaların yer aldığı kiliseler de bulunuyor.

    Plateia Kendriki adını taşıyan merkez meydandaki saat kulesini gördükten sonra birbirinden güzel mekanlarda zaman geçirebilir ve zaman zaman kurulan pazar tezgahlarını keyifle dolaşabilirsiniz.

İskeçe Karnavalı Turu,

1 GECE 2 GÜN SELANİK-KAVALA-DEDEAĞAÇ TUR PROGRAMI :


1. Gün Cumartesi  Edirne – Dimetoka – Sufli – Gümülcine – İskeçe
05.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önü ,
05.15 Zincirlikuyu Avantgarde Oteli önü ,
05.45 Bakırköy Ömür Alış veriş Merkezi önünden
misafirlerimizin alınması ile belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrasında Edirne’ye varıyoruz. Edirne de yapacağımız güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Tunca ve Meriç nehirlerini geçerek Pazarkule Sınır Kapısına gidiyoruz. Ülkemizden çıkış ve gümrük işlemleri sonrası tampon bölgeye geçip Yunanistan’ın Kastanias Sınır Kapısından giriş yaparak Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Çoğunlukla Dağlı Pomaklar olarak bilinen Alevi Bektaşi kökenli Türklerin yaşadığı Dimetoka Kasabasına gidiyoruz. Avrupa’da tek Türk Piramit Kubbeli Cami olma özelliğine sahip Beyazıt camisini görüp fotoğraf çekiyoruz. Sultan 2.Mehmet’in İstanbul’un Fethi için döktürmüş olduğu Şahi Toplar burada dökülmüş ve oğlu 2.Beyazıt burada hakkın rahmetine kavuşmuş ve cenazesinin mumyalanabilmesi için, iç organları çıkarılarak Beyazıt Camisi’nin duvarı dibine defnedilmiştir. Dimetoka Kasabasında yapacağımız gezi ve fotoğraf çekimleri sonrası kısa bir yolculuk sonrası Sofuli Köyü’ne gidiyoruz. İpek satılan bir yere gidip almak isteyenler için verecek olduğumuz serbest zaman sonrası Gümülcine’ye hareket ediyoruz. Gümülcine Şehir gezimiz de Osmanlı Zamanından kalma Saat Kulesi, Yeni ve Eski Cami ,Kapalıçarşı Kılıç Heykeli ve Gümülcine Meydanı gezilerimizi yapıp verecek olduğumuz serbest zaman sonrası İskeçe Şehri’ne hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında İskeçe’ye ulaşıp otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam Unesco tarafından koruma altına alınmış Eski İskeçe Sokaklarında gezimizi yapıp, Akşam Işıklar İsteyen misafirlerimiz ile Şehir Dışında bulunan Taverna eğlencemize katılıp gece geç saatlerde otelimize geriye dönüyoruz. (KONAKLAMA İSKEÇE)

2. Gün Pazar: İskeçe – Dedeağaç – İstanbul
Sabah İskeçe de otelimizde kahvaltımızı yapıp Saat 10.00’da otelimizden ayrılıp İskeçe Şehri’nin girişinde KARNAVAL ETKİNLİKLERİ İÇİN AYRILAN ALANA OTOBÜSÜMÜ BIRAKIP SERVİS ARAÇLARI İLE İSKEÇE ŞEHRİ’NİN İÇERİSİNDE YAPILAN KARNAVAL ETKİNLİKLERİNİ İZLEMEYE GİDİYORUZ. KARNAVAL’IN KAPANIŞ TÖRENLERİNİ İZLEYİP SAAT 15.00’te Şehirden ayrılıyoruz. 90 km mesafede bulunan Dedeağaç Şehri’nin Makri Bölgesindeki denize sıfır konumdaki Balık Lokantası’na geliyoruz. Burada verecek olduğumuz ekstra yemek molası sonrasında Dedeağaç Şehri’nin içerisinden geçerek saat 19.30’da Yunanistan Kipi Sınır Kapısına geliyoruz. Pasaport, gümrük işlemleri ve Free shops alış verişlerinden sonra İpsala Türk Sınır Kapısına geliyoruz. Buradaki işlemlerimizden sonra İpsala Keşan Tekirdağ yolun takip ederek İstanbul’a geliyoruz.ve sizleri almış olduğumuz yerlerde indirerek turumuzu sonlandırıyoruz.

İskeçe Karnavalı Turu

TUR ÜCRETINE DÂHİL OLANLAR:

-Lüks Araçlarla Ulaşım,

-Tüm Çevre gezileri,

-Rehberlik Hizmeti,

-Araçta su ikramı.

İskeçe Karnavalı Turu

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYANLAR:

-Yolda ve mola yerlerinde yapılan harcamalar,

-Tüm Yemekler.

İskeçe Karnavalı Turu,

MEKAN BİLGİSİ:

Atom Tur

TÜRSAB Belge No: 7868

Kordon Boyu Mah. Ankara Cad.
Cevdet Sayın Apt.  No: 79/3
Kartal – İstanbul
Tel: 0216 306 306 1 / 0216 306 306 5  / 0532 168 1636

www.atomtur.com

www.kampturu.com

 

GENEL ŞARTLAR:

Gezi Süremiz 1 gündür.  Sabah  belirtilen yerlerden  alınarak başlar. Çocuk indirimi yapılmaz. Koltuk talep edildiğinde tur bedelinin tamamı ödenir.  Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti, deprem, sel, yangın vb. gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda ATOM TUR  Seyahat Acentesinin sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız  otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında ATOM TUR  turu  1  gün önceden haber vermek kaydı ile iptal ya da erteleme hakkını saklı tutar.  Turun iptali durumunda ATOM TUR  iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Satın alma ile  bu şartlar kabul edilmiş olur. BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.  Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.