İndirim!
  • Bulgaristan Sofya Plovdiv Turu

Bulgaristan Sofya Plovdiv Turu

Orijinal fiyat: ₺5.900,00.Şu andaki fiyat: ₺4.500,00.

Bulgaristan Sofya Plovdiv Turu,

1 Gece Otel Konaklamalı

 Tur Bedeli : 130 Euro ( Turu Satın aldığınız gün güncel kurdan ödeme talep edilir.)

Tur Tarihleri: 19 Mayıs / 9 Haziran / 14 Temmuz / 11 Ağustos / 1 Eylül / 22 Eylül / 13 Ekim / 27 Ekim / 17 Kasım / 15 Aralık

 

Bulgaristan – Sofya – Plovdiv Turu

  1. Gün İstanbul – Edirne – Sofya

Saat 22:00’de Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü’nde buluşup, ardından saat 22:30’da Mecidiyeköy İstikbal Mobilya önünde buluşmayı planladık. Saat 23:00’te ise Bakırköy Ömür Alış Veriş Merkezi önünde buluşup, Çorlu – Edirne-Kapıkule karayolunu izleyerek Kapıkule sınır kapısına varacağız. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Haskovo–Plovdiv-Sofya karayolunu takip ederek Sofya’ya doğru yola çıkacağız. Normal hava şartları ve gümrük geçiş sürelerini hesaba kattığımızda, yaklaşık sekiz saatlik bir yolculuk bizi bekliyor.

  1. Gün Sofya

Sabahın erken saatlerinde Sofya’ya ulaşıyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bu tur kapsamında St. Nedelya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi ve NDK Ulusal Kültür Sarayı gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Ayrıca, Ulu Önder Atatürk’ün Yeniçeri Elbisesi ile katıldığı ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de göreceğiz. Şehir turunun ardından otelimize transfer olacağız ve geceleme otelimizde gerçekleşecek.

İsteğe bağlı olarak, ekstra düzenlenen aktivitelere katılma şansımız da bulunuyor. Teleferik ile Vitoşa Dağı turuna katılmak isteyen misafirlerimiz için ekstra bir ücret alınacaktır (15 EUR). Ayrıca, yerel bir restoranda düzenlenecek olan Bulgar Tavernası turuna katılmak isteyen misafirlerimiz için de ayrıca bir ücret talep edilecektir (35 EUR).

  1. Gün: Sofya – Plovdiv (Filibe) – Edirne – İstanbul

Sabah, Sofya’daki otelimizde güzel bir kahvaltı ile günümüze başlıyoruz. Ardından otelden ayrılıp yaklaşık iki saatlik bir yolculuk sonrasında Plovdiv’e varıyoruz. Bulgaristan’ın ikinci büyük şehri olan Plovdiv, uzun bir tarihe sahip olup İslam-Türk kültürüne önemli katkılarda bulunmuştur. Şehir, 4000 yıldan fazla bir süredir süregelen bir yaşama tanıklık etmiştir ve modern ile eski çağların mimarisini mükemmel bir şekilde bir araya getirir.

En dikkat çekici bölgesi olan Eski Plovdiv, Nöbet Tepe üzerinde yer alır ve Bizans, Yunan ve Osmanlı İmparatorlukları’nın izlerini taşır. Alışveriş merkezlerini, korunan eski şehri ve Batenberg Caddesi’ni ziyaret edeceğiz. Argır Kuyumcuoğlu’nun evi (şu an etnografya müzesi), Plovdiv’in en mükemmel simetrik ev örneği olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi’nin evi gibi önemli noktaları göreceğiz. Ayrıca, Roma döneminden kalma antik amfitiyatro ve Türk mimarisiyle dikkat çeken Djumaya Camii gibi yerleri de ziyaret edeceğiz. Serbest zamanımızda şehri daha fazla keşfetme fırsatımız olacak.

Turumuzun sonunda alışverişimizi tamamlamak için METRO MARKET’e uğrayacak ve ardından sınır kapısına doğru yola çıkacağız. Kapıkule Türk Sınır Kapısı’ndaki pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türkiye’ye giriş yapacağız. Geceyi İstanbul’a doğru yol alarak, misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak turumuzu tamamlıyoruz.

Bulgaristan Sofya Plovdiv Turu,

BILGILENDIRME ,

– Turumuza katılan misafirlerimizin, tur süresi boyunca geçerli Schengen vizesi veya Bulgaristan vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Yeşil Pasaport sahipleri ise vizeden muaf tutulmaktadır.

– Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapabilmek için Euro bulundurmak yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde ise rehberimiz para çevirme konusunda yardımcı olacaktır.

– Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Ayrıca, gece için yanınızda bir hırka gibi ekstra giysiler bulundurmanızda fayda vardır.

– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken alkol, sigara gibi eşyaları getirebilmek için en az 3 gün konaklama şartı bulunmaktadır.

– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limitleri şu şekildedir: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: %22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler hariç 1 litre, %22’den az alkol içeren alkollü içkiler dahil 2 litre, Parfüm: 600 ml, Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet, Çikolata ve Şekerleme: 2 kg, Kahve: 1 kg, Çay: 1 kg.

– Tur programında, rehberler hava ve yol koşullarına bağlı olarak, belirtilen yerleri göstermek kaydıyla programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

– Turumuza kayıt yaptıran misafirlerimizin, tur tarihine kadar ücretsiz iptal hakkı bulunmaktadır. Tur tarihine 30 günden az kalmış ise %30, 20 günden az kalmış ise %100 iptal cezası uygulanır. Katılımcıların iptal talebiyle birlikte Türkiye’den alınan hastane raporu, iş yeri izin belgesi gibi belgeler sunmaları halinde, Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptali maalesef kabul edilmemektedir.

– Tur programımız, minimum 25 kişilik katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tura 20 gün kala olacaktır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen turlar Atomtur tarafından bildirilecektir.-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Atomtur tarafından bildirilecektir.

– Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası gibi dönemlerde oteller belirtilen kilometrelerden fazla mesafede olabilir. Bu durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Atomtur tarafından bilgilendirme yapılacaktır.

– 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar genellikle 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama veya coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştuğu için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklığı ve yatak tipini kabul etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

– Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak genellikle kontinental kahvaltı olarak adlandırılan sınırlı bir menü ile sunulmaktadır. Panoramik şehir turları ise genel tanıtım amaçlı düzenlenir ve müze, ören yeri girişlerini içermez. Bu turlar en fazla 2-3 saat sürer ve gruplar için ayrılan bir salonda servis edilebilir. Panoramik turlar, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya hava şartları nedeniyle yapılamayan durumlarda Atomtur sorumlu tutulamaz. Bazı turlar ise kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak gerçekleştirilebilir.

– Karayolu ile geçilen gümrük kapılarında bekleme süreleri standartların üzerine çıkabilir ve bu durumdan kaynaklı olumsuzluklardan Atomtur sorumlu tutulamaz.

– Ekstra turlar, yerel Atomtur tarafından en az 20 kişinin katılması şartıyla düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığında geziler iptal edilebilir veya ekstra tur fiyatları, içerik ve kullanılacak araçlar katılımcı sayısına bağlı olarak değişebilir. Ayrıca, turların günleri ve saatleri, ziyaret edilen yerlerdeki müze veya ören yerlerinin açık veya kapalı olmasına ve hava koşullarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

– Ekstra turlara katılım isteğe bağlıdır ve zorunlu değildir. Ekstra tur düzenlenen kişiler, istemeyen yolcular yol üzerindeki uygun bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılır. Bu yolcular, ekstra tur başlamadan önce dinlenme tesisine bırakılır ve turun tamamlanmasının ardından aynı noktadan alınır.

– Uçaklı turlara katılanlar için check-in ve boarding işlemleri kişisel sorumluluktur ve yolcu tarafından uçuş öncesi havalimanında ilgili havayolu kontuarlarında veya havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılmalıdır.

– Tura katılım için belirtilen saatlerde havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yapmayan veya uçağa binmeyen kişilerin uçuşundan Atomtur sorumlu tutulamaz. Uçağı kaçıran kişilerin turda devam edebilmeleri için gerekli olan yeni uçak biletleri ve bölgedeki transferler için oluşacak masraflar kendilerine aittir.

 

– Atomtur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Atomtur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna

Midibusler: (17 – 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega

Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter

-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

 

Bulgaristan Sofya Plovdiv Turu,

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Luks otobusler ile ulasim

* Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri

* 3,4* Otellerde  Oda kahvaltı konaklama

* Programda belirtilen panoramik şehir turları.

* Arac ici su ikramı

* Şehir vergileri

* Gümrük Vergileri

* Tüm otoban – otopark ve check-point giderleri

* Metro Market Alışveriş Turu

Bulgaristan Sofya Plovdiv Turu,

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri.

* Otelde alınan ekstralar.

* Tüm kişisel harcamalar

* İlk gün sabah kahvaltısı

* Öğle ve aksam yemekleri.

* Bulgaristan Vizesi (Yeşil Pasaport veya Schgen vizesi Sahiplerı Vizeden Muaftırlar).

* Yurtdışı çıkış harcı

* Yurtdisi seyahat saglik sigortasi

 

Bulgaristan Sofya Plovdiv Turu,

MEKAN BİLGİSİ:

Atom Tur

TÜRSAB Belge No: 7868

Kordon Boyu Mah. Ankara Cad.
Cevdet Sayın Apt. No: 79/3
Kartal – İstanbul
Tel: 0216 306 306 1 / 0216 306 306 5 / 0532 168 1636

www.atomtur.com

www.kampturu.com