İndirim!
  • Alaçatı Ayvalık Kazdağları Turu
  • adatepe köy1
  • cunda-adasi 1
  • manzara ağaçlı
  • şeytan sofrası 1
  • tahta kuşlar 1
  • zeus sunağı

2 Gece Konaklamalı Ayvalık – Alaçatı – Kazdağları Turu

Orijinal fiyat: ₺4.000,00.Şu andaki fiyat: ₺3.200,00.

2 Gece Konaklamalı Ayvalık – Alaçatı – Kazdağları Turu

Alaçatı Ayvalık Kazdağları Turu,

 

Tur Tarihleri:

Her cuma akşamı hareketlidir.

Bayramlar ve özel tarihlerdeki kalkışlar ve fiyat konusunda bilgi alınız.

NOT: Ek Hizmet Bedeli, Otoparklar, Feribot, Köprü geçiş ücretleri, Rehberlik hizmeti ve Ara Transfer bedelleri tur bedeline dahildir. Araçta ücret toplanmaz.

4 GECE 3 GÜN 3* OTELLERDE 2 GECE KONAKLAMALI OLARAK GEÇERLİDİR.
Tur programında içerik aynı kalmak koşuluyla tur günleri veya program sırası değişebilmektedir.
Mare Otel için gecelik kişi başı 250 ₺ fark ödenmesi gerekmektedir.
(Acente satın aldığınız otelde yer olmaması durumunda fark ödemek koşuluyla farklı otellerde konaklama yapabilme hakkını saklı tutar.)

Ayvalık’ta 2 gece yarım pansiyon otel konaklama

1. GÜN PERŞEMBE AKŞAMI:

21:30 İncirli Ömür Plaza Önü
22:00 Mecidiyeköy Mado Önü
22:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
22:45 Kartal Köprüsü
23:00 Çayırova Mc’ Donalds
Belirtilen buluşma noktalarından belirtilen saatlerde hareketle Yalova – Bursa – İzmir güzergahından Çeşme’ye doğru hareket ediyoruz.

2. GÜN CUMA : ŞİRİNCE – ALAÇATI – ILICA PLAJI :

Çeşmeye vardıktan sonra limanda kısa bir yürüyüşün ardından kahvaltı için (ekstra) serbest zaman bırakıyoruz. Kahvaltının ardından Çeşme Limanını ve Çeşme Kalesi’ni (giriş ekstradır) gezmeye başlıyoruz. Sonrasında sezonuna göre Ilıca’da yüzme molası ( 1-1,5 Saat ) veriyoruz. Daha sonra tatlı esintili rüzgarıyla sörfçülerin mekanı, eski Rum Evleriyle, Arnavut Kaldırımı sokaklarıyla, nostaljik taş evleriyle Alaçatı’ya geçiyoruz. Sonrasında ALAÇATI gezimizi tamamladıktan sonra Ayvalık Sarımsaklıda bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün Cumartesi: Ayvalık – Sarımsaklı – Cunda Adası – Şeytan Sofrası

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızdan sonra sarımsaklı plajlarında yapacağımız yürüyüşün ardından Ayvalık’a doğru hareket ediyoruz. Ayvalık merkezinde Agios Yannis (şimdiki Saatli Camii), Agios Yorgios (şimdiki Çınarlı Camii) kiliselerini geziyoruz. Sonrasında serbest fotoğraf molası bırakıyoruz. Serbest zamanın ardından öğle yemeğimizi (Ekstra) almak üzere Cunda ‘ya hareket ediyoruz. Dileyenler ekstra olan ve yüzme molası içermeyen kısa süreli tekne turlarına katılabilirler. Yemekten sonra Rumlarla – Türklerin bir arada yaşadığı ilginç mimarisiyle Cunda (Alibey) Adasına geçip eski ev örneklerini görüyor, Taksiyarhis Kilisesi’ni (giriş ekstradır) gezip, tarihi sokakları gezmeye devam ediyoruz. Cunda Adası gezimizden sonra Ayvalık’ı, körfezin güzel koylarını ve göz alabildiğine uzanan zeytinliklerini kuşbakışı seyretmek için Cennet Tepesi’ne çıkıyoruz. Ardından muhteşem manzarasıyla ünlü Şeytan Sofrası’na çıkıyoruz. Burada Şeytan’ın ayak izini simgeleyen izleri, Tımarhane Adası manzarasını görüp otelimize dönüyoruz.

4. Gün Pazar : Kazdağları – Adatepe Köyü – Zeus Altarı – Çamlıbel Köyü – Tahtakuşlar Etnoğrafya Müzesi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından oksijen cenneti Kazdağları için yola koyuluyoruz. Kazdağlarının mitolojisini efsaneleri eşliğinde Dünyada İsviçre Alplerinden sonra en yoğun oksijen içeren tertemiz havasıyla ünlü muhteşem doğasını gezmeye başlıyoruz. Taş ustalığının en güzel örneklerinin bulunduğu Adatepe köyü. Adatepe Köyünü geziyor , tarihte ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Zeus Altarına tertemiz Kazdağları havasını soluyarak yarım saatlik bir yürüyüş yaparak buranın mitolojik öyküsünü dinliyoruz. Sonrasında Çamlıbel köyüne gidip hem köyü geziyor hem de öğle yemeğimizi burada yiyoruz. Burada da manzaranın güzelliği adeta bizi büyülüyor. Bir sonraki durağımız özel bir müze olan Tahtakuşlar Köyündeki Etnografya müzesi. Kurucusu Alibey Kudar’ın kendine özgü anlatımı ile müzeyi geziyoruz. Sonra Yeşilyurt köyüne geçiliyor. Köy gezisi sonrası yolumuz üzerinde Zeytinyağı Müzesinde zeytinyağı yapımı hakkında bilgiler alıp, tadım sonrası alışverişimizi yapıyoruz. Gezimizin sonrasında İstanbul’a hareket ediyoruz. Misafirlerimizi aldığımız yerlere bırakıyoruz. Başka bir organizasyonda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Alaçatı Ayvalık Kazdağları Turu kapsamında,

ÜCRETE DÂHİL OLANLAR

– Kalif, Milano, Mare vb. Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama
– Otelde 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
– Lüks otobüsler ile ulaşım,
– Çevre gezileri,
– Araçta su ikramı,
– TÜRSAB seyahat sigortası,
– Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
– Feribot geçiş ücretleri,
– Ara transfer ücretleri,
– Rehberlik hizmetleri.

ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR

– Kişisel harcamalar,
– Tüm Öğlen yemekleri,
– Tüm yemeklerde alınan içecekler.

NOT: Turu satın alan misafirler ek hizmet bedeli, rehberlik hizmetleri, müze ve ören yeri girişleri, milli park girişleri, otoparklar, feribot geçiş ücretleri ve ara transfer ücretleri tura dahildir. Ek hizmet bedeli toplanmaz.
Otelde single konaklayacak misafirlerimizin gecelik single farkı olan 400 ₺’yi acenteye ödemesi zorunludur.

GENEL ŞARTLAR:

Gezi süresi 3 gece 4 gündür, otel konaklaması 2 gecedir
En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
Yeterli sayıda çoğunluk olmaması durumunda, Atomtur 2 gün önceden haber vermek şartıyla iptal veya erteleme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda ATOM TUR iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Belirtilen ücretler iki kişilik odalar da kişi başı konaklamayı kapsar. Tek kişi konaklayacak misafirlerimiz acenteye 2 gece için 800 ₺ fark ödemelidirler. 0-5 yaş çocuk ücretsiz olup Koltuk talep edildiği takdirde 1500 ₺ acenteye ödenmelidir.
06-12 yaş çocuk ücreti iki büyük yanında konaklanması halinde 2000 ₺ olarak acenteye ödenir. Bir büyük + 1 çocuk konaklamaları için iki kişilik ücret ödenmelidir. 0-5 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

Turun başlama tarihine 6 gün kala yapılan iptallerde ve turun kaçırılması durumunda geri ödeme yapılmaz. Ödenen tur bedeli iade edilmediği gibi acentenin ek hizmet bedellerini de katılmayan müşteriden talep etme hakkı vardır.

Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir

NOTLAR

Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması durumunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Atom tur sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefetinden dolayı ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Atom turun sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.

Alaçatı Ayvalık Kazdağları Turu

Ulaşım Aracı: Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre 45 kişilik 0403 Mercedes, Safir veya MAN veya 27-31 Kişilik Isuzu Turkuaz, Otokar-Sultan 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minibüs ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

MEKAN BİLGİSİ:

Atom Tur

Tursab Belge No: 7868

Kordon Boyu Mah. Ankara Cad.
Cevdet Sayın Apt.  No: 79/10
Kartal – İstanbul
Tel: 0216 306 306 1 / 0216 306 306 5  / 0532 168 1636

www.atomtur.com

www.kapmturu.com