İndirim!
  • uçaklı sırbistan belgrad turu
  • belgrad1
  • belgrad2

Uçaklı Sırbistan Belgrad Turu

Orijinal fiyat: ₺19.000,00.Şu andaki fiyat: ₺14.000,00.

Uçaklı Sırbistan Belgrad Turu

THY İLE VİZESİZ BELGRAD TURU!!!

3 Gün 2 Gece

TUR FİYATI: 449 EUR
İki ya da Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Ücret : 449 EUR
Tek Kişilik Odada Konaklama : 549 EUR
Çocuk  3-11 ( 2 yetişkin yanında ) : 429 EUR
Çocuk  0-2 ( 2 yetişkin yanında ) : 149 EUR

**2024 YILINDA FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİ UYGULANABİLİR.

Uçaklı Sırbistan Belgrad Turu

1. Gün: İstanbul – Belgrad

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları Kontuarı önünde buluşma gerçekleştirilecektir. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri tamamlandıktan sonra, Türk Hava Yolları’nın TK1081 sefer sayılı uçağı ile saat 07:50’de Belgrad’a hareket edilecek (saat ve sefer numarası değişiklik gösterebilir). Saat 08:30’da ise Belgrad’a varış gerçekleşecektir. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemleri sonrasında Sırbistan’ın başkenti Belgrad Nikola Tesla Havalimanı’na ulaşacak ve program başlayacaktır.

Belgrad şehir turu kapsamında Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan gibi önemli noktalar ziyaret edilecektir. Şehrin merkezi kabul edilen Knez Mihajlova Caddesi’nde gerçekleştirilecek olan yürüyüşle şehir turu tamamlanacak. Bu noktada rehberimizin belirleyeceği toplanma saatine kadar serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilir veya caddenin şık kafelerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Buluşmanın ardından otel transferi yapılacak ve gecelemek üzere Belgrad oteline geçilecektir.

 

2. Gün: Belgrad (Novi Sad – Petrovaradin – Karlofça)

Otelde sunulan kahvaltının ardından gün boyu serbest zaman. İsteyen misafirler, rehberimizin düzenlediği ekstra öğle yemekli Novi Sad – Petrovaradin – Karlofça & Indjija Outlet Alışveriş turuna katılma seçeneğine sahiptir (75EUR). Sırbistan’ın kuzeyinde yer alan Voyvodina özerk bölgesine doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a varışımızın ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kalede, etkileyici Novi Sad manzarasının keyfini çıkararak unutulmaz fotoğraflar çekebilirsiniz. Daha sonra Novi Sad’ın merkezine doğru hareket ediyoruz. Şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog gibi önemli noktalar panoramik olarak görülecek.

Programın ardından bölgedeki restoranlar ve kafeler caddesinde keyifli bir serbest zaman geçirebilirsiniz. Buluşma sonrasında, tarihî öneme sahip Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasını ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. M.Ö. 7000 yılına kadar uzanan geçmişiyle bu kasaba, ilk Sırp ortaokulu ve yüksekokuluna ev sahipliği yapmıştır. 1922’ye kadar Sırp Ortodoks Kilisesi’nin merkezi olan Karlofça’da göreceğimiz diğer önemli eserler arasında şehir meclisi, Katolik Kilisesi ve Dört Aslan Çeşmesi bulunmaktadır. Ayrıca, Osmanlı İmparatorluğu’nun toprak kaybettiği ilk büyük anlaşma olan 1699 tarihli Karlofça Anlaşması’nın imzalandığı Barış Şapeli’ni ziyaret ediyoruz.

Serbest zamanın ardından, Belgrad’a dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Güzergah üzerinde Indjija Outlet Alışveriş Merkezi’nde alışveriş için serbest zaman verilecek. Buluşma sonrasında, kente varış ve otele transfer. Geceleme Belgrad otelinde gerçekleşecektir.

 

3.Gün: Belgrad – İstanbul

Oteldeki kahvaltının ardından uçuş saatine kadar serbest zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Rehberimizin belirlediği saatte buluşarak Nikola Tesla Havalimanı’na doğru hareket edeceğiz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra, Türk Hava Yolları’nın TK1084 sefer numaralı uçağı ile saat 20:20’de İstanbul’a doğru yola çıkacağız. Saat 23:05’te İstanbul’a varışımızın ardından bir sonraki seyahatinizde tekrar görüşmek dileğiyle…

Uçaklı Sırbistan Belgrad Turu

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

1. Türk Hava Yolları ile İstanbul – Belgrad – İstanbul Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
2. Alan – Otel – Alan Transferi.
3. Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
4. Hotel Sumadija ve benzeri otellerde 2 gece kahvaltı dahil konaklama
5. Belgrad şehir turu
6. Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
7. Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
8. Şehir Vergileri
9. Gümrük Vergileri
10. Programda belirtilen panoramik şehir turları
11. Havalimanı vergileri ve servis bedelleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

1. Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
2. Otelde alınan ekstralar.
3. Tüm kişisel harcamalar
4. Ekstra turlar
5. Öğle ve akşam yemekleri
6. Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar.
7. İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri
8. Yurtdışı çıkış harcı
9. Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

Uçaklı Sırbistan Belgrad Turu

BİLGİLENDİRME:

– Tur süresince alışveriş ve harcamalar için Euro yeterlidir; yerel para birimi kullanan bölgelerde ise rehber para çevrimi konusunda yardımcı olunacaktır.
– Gezi boyunca rahat yürüyüş ayakkabıları veya spor ayakkabılar tercih edilmelidir; ayrıca gece için hırka gibi ek kıyafetler bulundurmak faydalı olacaktır.
– Turlarımızda günlük koltuk planlamasında rotasyon (koltuk değişimi) uygulanmakta olup, sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmemektedir; koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya (alkol, sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu bulunmaktadır.
– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limitleri şu şekildedir: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç), Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil), Parfüm: 600 ml, Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet, Çikolata ve Şekerleme: 2 kg, Kahve: 1 kg, Çay: 1 kg.
– Tur programındaki rehberler, hava ve yol şartlarına bağlı olarak programda belirtilen her yeri gösterme şartıyla program akışında değişiklik yapabilirler.
– Tur kaydı yaptıran misafirlerimiz, 30 gün öncesine kadar ücretsiz iptal hakkına sahiptirler; 30 gün altındaki iptallerde %30 ceza uygulanırken, 20 gün ve daha az kalması durumunda ise %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den alınan hastane raporu, iş yeri izin belgeleri vb. evraklar ile Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
– Tur programımız minimum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir; yeterli katılım sağlanamaması durumunda son iptal bildirim tarihi tura 20 gün kala olacaktır ve iptal nedeni Atomtur tarafından bildirilecektir.
– Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 gün önce Atomtur tarafından bildirilecektir.
– Fuarlar, kongreler, konserler, etkinlikler, spor turnuvaları gibi dönemlerde oteller, belirtilen kilometrelerden daha uzak mesafelerde kullanılabilir. Bu durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Atomtur tarafından bilgilendirme yapılacaktır.
– 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine bağlı olarak verilebilmekte olup, bu tür odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar, 1 büyük yatak + 1 ilave yatak kombinasyonundan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştuğu için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklığı ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri, 2 yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
– Tur programına dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için ayrı bir salonda servis edilebilir.
– Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımını içeren ve araç içinden rehber anlatımıyla yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine veya girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılamaz hale geldiği durumlarda Atomtur sorumlu değildir. Bazı turlar, kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
– Seyahat sırasında karayolu ile geçilen gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Atomtur sorumlu tutulamaz.
– Ekstra turlar, Atomtur tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamaz veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
– Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular, ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
– Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında veya online olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
– Tura katılım için Atomtur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Atomtur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
– Atomtur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Atomtur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu, saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
– Turlarımızda kullanılan araç tipleri, kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda belirtilen araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Mercedes Travego/Tourismo *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna
Midibusler: (17 – 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

 

www.atomtur.com

www.kampturu.com