İndirim!
  • 2.flip
  • kavala 1
  • matka-kanyonu 1
  • selanik atatürk
  • selanik
  • uskup-1
  • ÜSKÜP iskender 1
  • üsküp-türk-çarşısı

Selanik – Kavala – Üsküp – Ohrid – Tetovo – Matka Kanyonu – Sofya Turu

Orijinal fiyat: ₺7.500,00.Şu andaki fiyat: ₺4.990,00.

Selanik Üsküp Ohrid Sofya Turu

Kısa Balkan Turu

Selanik – Kavala – Üsküp – Ohri – Tetovo (Kalkandelen) – Matka Kanyonu – Sofya Turu

2 Gece Otel Konaklamalı

Selanik Üsküp Ohri Sofya Turu

Tur Fiyatı : 139 Euro ( Güncel kurdan TL olarak ödeme alınmaktadır.)

 

Perşembe Akşamı Hareketli
1.Gün Perşembe Akşamı İstanbul – İpsala – Kavala – Selanik
Siz değerli misafirlerimizi,
21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı,
21.30 Mecidiyeköy Aslı Börek Önü
22.00 Bakırköy Ömür Plaza
22.30 Avcılar Pelikan AVM Önü
22.45 Beylikdüzü Marmara Park Bauhaus Önünden
23.00 Kumburgaz Marin Princess Otel Karşısından
alarak seyahatimize başlıyoruz.

Tekirdağ, Keşan, İpsala güzergahını takip ederek İpsala Türk sınırına varıyoruz.

2.Gün Cuma: Kipi – Kavala – Selanik – Üsküp
Türk (İpsala) Ve Yunan (Kipi) Sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Dedeağaç, Gümülcine otoyolu takip edilerek Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Kavala’ya vardıktan sonra, sabah kahvaltısı için mola verip Kavala kurabiyelerinin lezzetini denemek için duruyoruz. Kahvaltı sonrasında muhteşem güzellikteki Kavala sahillerinde kısa bir fotoğraf molası verip Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Selanik’e ulaştıktan sonra panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi gibi yerlerde yapacağımız panoramik geziyle Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi’ni ziyaret ettikten sonra Ulu Önder Atatürk’ün evini de görmek için Türk konsolosluğunun bahçesine uğruyoruz. Ardından Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Üsküp’e vardıktan sonra şehir turumuza başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu Üsküp’ü tanıtmak için yarım günlük panoramik bir tur düzenliyoruz. Eski Tren Garı, Rahibe Teresa’nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Eski Şehir, Çarşı gibi yerleri gezecek ve Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar gibi Osmanlı’nın Balkanlar’daki en güzel mimari miraslarını göreceğiz. Konaklama Üsküp’teki otelimizde olacak.
Sabah Kahvaltısı: Yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Üsküp merkezinde yöresel menüleri tercih edebilirsiniz. (Ekstra)
Konaklama: Üsküp şehir merkezinde 3*, 4* ve 5* seçenekli otellerde oda kahvaltı konaklama.

3.Gün Cumartesi : Ohri – Tetovo (Kalkandelen)
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından tam gün serbest zamanımız olacak. İsteyen misafirlerimiz Tetova – Ohri turuna katılabilirler, bu tur Tekne Turu dahil olacak ve maliyeti 60 EURO olacaktır. Otel önünden hareket ederek Balkanların incisi Ohri’ye gideceğiz. Yol üzerinde Tetova (Kalkandelen)’da durup Alaca Camii ve şehir merkezini ziyaret edeceğiz. Ziyaretlerimizin ardından kısa bir yolculukla Ohri’ye varacağız. Ohri’de yürüyerek yapacağımız turumuzda Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kilisesi (dışarıdan), Ohrili Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi gibi yerleri ziyaret edeceğiz. Şehir turumuzun ardından Ohri Gölü’nde şehri farklı bir perspektifle görebileceğimiz tekne turunu gerçekleştireceğiz. Tekne turu ve serbest zamanın ardından Üsküp’e doğru hareket edeceğiz. Geceleme otelimizde olacak.

Dileyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi Turu’na katılma imkanı bulunmaktadır. Bu turun maliyeti 40 EUR olacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil olarak, otelimizde alınacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Makedon Gecesi Turu, 35 EURO (Ekstra)
Konaklama: Üsküp şehir merkezinde 3*, 4* ve 5* seçenekli otellerde oda kahvaltı konaklama.

4.Gün Pazar : Üsküp – Sofya – İstanbul
Sabah kahvaltının ardından Üsküp’ten Sofya’ya doğru hareket ediyoruz. İsteyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan eşsiz güzellikteki Matka Kanyonu Turu’na katılabilirler. Bu turun maliyeti 10 EURO’dur. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuğun ardından Sofya’ya varıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında Balkanların en büyük kilisesi olan Aleksander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo-klasik tarzda inşa edilmiş Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya-Sendika Şehri ve Rotonda Kilisesi gibi yerleri göreceğiz. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bir bakış ve fotoğraf molası veriyoruz. Şehrin sembolü olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zamanın ardından İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir serbest zamanın ardından İstanbul’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Svilengrad sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Edirne üzerinden İstanbul’a ulaşıyoruz ve bir sonraki turda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Pasaportunda Kıbrıs Kaşesi Bulunan Misafirlerimiz Yunanistan’a giriş yapamazlar.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
– Lüks Atom Tur otobüsleri ile ulaşım
– Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
– 2 gece Üsküp’te 4 yıldızlı otellerde konaklama ve sabah kahvaltısı
– Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
– Kavala turu
– Selanik turu
– Üsküp turu
– Sofya turu
– Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
– Şehir Vergileri
– Gümrük Vergileri
– Programda belirtilen panoramik şehir turları.
– Araç içi limitli su ikramı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
Otelde alınan ekstralar.
Tüm kişisel harcamalar.
Ohrid Şehir ve Tekne turu (60 €)
İsteğe Bağlı Ekstra taverna turu (40 €)
Matka Kanyonu (10 €)
Kavala’da verilen molada alınan kahvaltı.
Öğle ve akşam yemekleri.
Şoför ve rehber bahşişleri.

 

Selanik Üsküp Ohri Sofya Turu

MULTİ SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ VİZEDEN MUAFTIRLAR).

Yurtdışı çıkış harcı.
Yurtdışı seyahat sağlık sigortası.
Fiyata Dahil olan hizmetlerin dışında kalan bu maddeler misafirlerin kendi harcamalarıdır ve tur ücretine dahil değildir. Müze ve ören yeri giriş ücretleri, öğle ve akşam yemekleri gibi kişisel harcamalar katılımcıların kendi sorumluluğundadır. Ayrıca şoför ve rehber bahşişleri de katılımcılar tarafından karşılanır. MULTİ SCHENGEN VİZESİ, yurtdışı çıkış harcı ve yurtdışı seyahat sağlık sigortası gibi gereksinimler de katılımcıların bireysel sorumluluğundadır ve tur ücretine dahil değildir.
Tur Ücretine Dahil olmayan hizmetler
*Ekstra ve Program dışı geziler, kişisel harcamalar.
*İsteğe Bağlı Ekstra taverna turu kişi başı 40 €
*Yurt dışı çıkış vergisi ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir)

Bu bilgilendirmeler tur katılımcıları için önemlidir:
– Tur süresince geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesine sahip olmak zorunludur. Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaf tutulmaktadır.
– Tur boyunca kullanılacak para birimi Euro’dur. Programdaki ülkelerde alışveriş ve harcama yapabilmek için Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi olan bölgelerde ise rehber para çevirme konusunda yardımcı olacaktır.
– Rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka gibi bir kıyafet bulundurmanız önerilir.
– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken alkol, sigara vb. eşyalar getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limitleri şunlardır: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre (alkol oranı %22’den fazla olanlar hariç), Alkollü İçecekler: 2 litre (alkol oranı %22’den az olanlar dahil), Parfüm: 600 ml, Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet, Çikolata ve Şekerleme: 2 kg, Kahve: 1 kg, Çay: 1 kg.
– Tur programında rehberler, hava ve yol şartlarına bağlı olarak program akışında değişiklik yapabilirler, ancak programda belirtilen yerleri göstermeyi sağlamak zorundadırlar.
– Tur kaydı yaptıran misafirler, tur tarihinden 30 gün öncesine kadar ücretsiz iptal hakkına sahiptirler. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza uygulanır, 20 gün ve daha az kalması durumunda ise %100 ceza uygulanır. Türkiye dışında alınacak hastane raporu, iş yeri izin belgeleri vb. evraklar, konaklama ve hizmetlerin iptali için geçerli değildir.
– Tur programı minimum 25 kişi katılım şartına bağlı olarak düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamaması durumunda, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kala olacaktır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen turlar Atom Tur tarafından bildirilecektir.
– Tur programında isim belirtilmeksizin sadece kategori bilgisi verildiği durumlarda veya aynı destinasyon için seçenekler bulunduğunda, otel(ler) gezi hareketinden 2 gün önce Atom Tur tarafından bildirilecektir.
– Fuarlar, kongreler, konserler, etkinlikler, spor turnuvaları vb. gibi dönemlerde, oteller belirtilen kilometrelerden daha uzak mesafede olabilir. Bu durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Atom Tur tarafından bilgilendirme yapılacaktır.
– 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre tahsis edilebilir ve bu tür odalarda 3. kişiye ayrılan yatak, standart yataklardan daha küçüktür. 3 kişilik odalar, 1 büyük yatak + 1 ilave yatak şeklinde düzenlenmiştir. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşur, bu nedenle tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarıyla birlikte odalarda oluşabilecek sıkışıklığı ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılır. Çocuk indirimleri, 2 yetişkin yanında kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir.
– Tur programında dahil olan hizmetlerden biri olan otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak genellikle kontinental kahvaltı olarak sunulur. Bu kahvaltı, sınırlı bir menüden oluşur ve genellikle tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahve gibi seçenekler içerir. Gruplar için ayrı bir salonda servis edilebilir.
– Panoramik şehir turları, tur programında belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, en fazla 2-3 saat süren turlardır ve müze veya ören yerlerine girişleri içermez. Panoramik turlar, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoritelerin gezilmesine veya girişine izin vermediği durumlarda veya kapalı yollar nedeniyle gerçekleşmediğinde Atom Tur sorumlu tutulamaz. Bazı turlar ise kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda toplu taşıma veya yaya olarak düzenlenebilir.
– Seyahat sırasında karayoluyla geçilen gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir ve bu bekleme sürelerinden kaynaklanan olumsuzluklardan Atom Tur sorumlu tutulamaz.
– Ekstra turlar, yerel Atom Tur tarafından en az 20 kişi katılım şartıyla düzenlenir. Yeterli sayı sağlanamadığında veya katılımcı sayısına bağlı olarak ekstra tur fiyatları, içerik ve kullanılacak araç değişiklik gösterebilir. Ayrıca tur günleri ve saatleri, ziyaret edilecek müze veya ören yerlerinin durumuna ve hava şartlarına bağlı olarak rehber tarafından değiştirilebilir.
– Ekstra turlar isteğe bağlı olup, katılmak zorunlu değildir. Ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerindeki uygun bir dinlenme tesiste beklemeyi kabul etmiş sayılır. Bu yolcular, ekstra tur başlamadan önce dinlenme tesise bırakılır ve tur tamamlandıktan sonra aynı noktadan alınırlar.
– Uçaklı turlara katılan kişilerin check-in ve boarding işlemleri kişisel sorumluluktur ve yolcuların uçuş öncesinde ilgili havayolu kontuarlarında veya havayolu firmalarının internet sitelerinden yapmaları zorunludur.
– Atom Tur, tura katılmak için belirtilen saatlerde havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yapmayan veya uçağa binmeyen kişilerin uçuşlarının gerçekleşememesinden sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura katılmak için yeni uçak bileti alması ve bölgedeki transfer masraflarını karşılaması gerekmektedir.
– Atom Tur, havayolu ile yolcu arasında bir aracı kurum olarak faaliyet gösterir ve 28.09.1955 tarihli Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli veya özel uçuşlarda gecikme riski olabilir ve gezi veya uçuş saatleri önceden değişebilir. Bu tür değişiklikleri en kısa sürede Atom Tur tarafından bildirilmesi gerekmektedir. Yolcu, geziyi satın alırken saat değişim riskini kabul etmiş olur. 0-2 yaş arasındaki çocuklar, havalimanı vergisi ve hizmet bedeli ödemezler.

www.atomtur.com

www.kampturu.com