İndirim!
  • Selanik Ohrid Sofya Turu
  • meteora1
  • meteora-2
  • selanik atatürk
  • selanik

Selanik Kavala Meteora Kalambaka Turu

Orijinal fiyat: ₺3.999,00.Şu andaki fiyat: ₺3.399,00.

Selanik Meteora Kalambaka Turu

Selanik Meteora Kalambaka Turu

Selanik – Kavala – Meteora Turu

3 Gece – 4 Gün (2 Gece Otel Konaklaması)

Selanik Meteora Kalambaka Turu

Tur fiyatı:

2 Kişilik Odada Kişi Başı: 119 Euro

Single Konaklama: 169 Euro

3-12 Yaş Tur Bedeli: 99 Euro

Tur fiyatı güncel kurdan hesaplanır.

 

Hareket Tarihleri: 20 Nisan, 29 Haziran, 26 Ekim

 

Selanik Meteora Kalambaka Turu

1. Gün: İstanbul – Selanik

Akşam saatlerinde hareket noktalarımızdan sizleri alarak Selanik Kavala Turu için yola çıkıyoruz.

Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önünden 21:00,

MECİDİYEKÖY ESKİ ALİ SAMİ YEN STADI KARŞISI – POLAT HOLDİNG (EGE SERAMİK) 21:30,

İncirli Ömür Plaza önündeki otobüs duraklarından 22:00,

Beylikdüzü Marmarapark AVM önündeki otobüs durağından 22:30,

Silivri 5M Vega AVM önünden 23:15,

Yenice Aytemiz tesislerinden 23:55,

Namık Kemal Yaypet Dinlenme tesislerinden 00:25,

Keşan Sapağı İpsala yönünden 01:45,

Yukarıda belirtilen yer ve saatlerde buluşuyoruz.  Ardından Selimpaşa Silivri güzergahı üzerinden İpsala sınır kapısına varıyoruz. Burada pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra gece yolculuğumuza devam ediyoruz.

 

Selanik Meteora Kalambaka Turu

2. Gün: Selanik – Atatürk Evi – Kordon – Via Egnetia – Aristo Meydanı – Taverna

Selanik’e sabah saatlerinde varışımızın ardından panoramik şehir gezisiyle başlıyoruz. Aya Dimitros Kilisesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün doğduğu ve yaşadığı evi ziyaret ediyoruz. Ayrıca Aya Sofya Kilisesi, Bey Hamamı, Hamza Bey Cami, Bedesten, Beyaz Kule ve Döner Kule gibi önemli noktaları keşfediyoruz. Selanik’in ünlü kafeleri ve mağazalarıyla meşhur Kordon Boyu’ nda yürüyüş yapıyor ve Aristotales Meydanı’nda serbest zaman veriyoruz. Büyük İskender heykelini de görerek otelimize geçiyoruz. Otele yerleşme işlemlerinin ardından serbest zamanınızı değerlendirebilirsiniz.

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil değildir, yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır. Çorba, kahvaltı tabağı, börek veya demleme çay gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Öğle Yemeği: Selanik’te serbest zaman. Kordon Boyu’ndaki balık lokantalarında deniz mahsulleri veya meşhur Yunan dönerini tadabilirsiniz. (Tur ücretine dahil değildir)

Akşam Yemeği: Serbest. Dilediğiniz bir mekanda yemeğinizi alabilirsiniz. (Tur ücretine dahil değildir)

Para Birimi: Euro (€)

Rota: İstanbul – Selanik (590 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 590 km

Otele Giriş Saati: Tahmini olarak gümrük geçiş süresine bağlı olarak 17:30’da olacağız.

 

Selanik Meteora Kalambaka Turu

3. Gün: Selanik (Kalambaka)

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest zamanımız başlıyor. İsteyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenen tam günlük Kalambaka (Meteora) turuna katılabilirler (55 Euro). Kalambaka, Yunanistan’ın Kapadokyası olarak kabul edilen ve hala faal olan manastırlar bölgesidir. 200 metre yükseklikte yer alan bu manastırları ziyaret ederek rahiplerin taşları oyarak inşa ettikleri yaşamlarına tanık oluyoruz. Kalambaka şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanın ardından Selanik’e transfer oluyoruz. Geceleme için Selanik’teki otelimize dönüyoruz. Akşam isteyen misafirlerimiz, ekstra Yunanistan taverna eğlencesi turuna katılabilirler. Leziz yemekler, Yunan müziği ve buzuki eşliğinde sınırsız eğlence yaşayabilirler (45 Euro). Gece sonrası otelimize transfer oluyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil olarak konakladığımız otelde açık büfe şeklinde sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Kalambaka’da yerel bir restoranda alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).

Akşam Yemeği: Serbest olarak istediğiniz bir yerde yemeğinizi alabilirsiniz. (Tur ücretine dahil değildir). Dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenen Yılbaşı Taverna Turuna katılabilirler. Taverna Turu kişi başı 45 Euro’dur. (Zengin fix menü ve 2 içki dahildir. Menüde deniz ürünleri ağırlıklı seçenekler bulunmaktadır. Deniz ürünlerini tercih etmeyen misafirlerimiz için alternatifler mevcuttur).

Para Birimi: Euro (€)

Rota: Selanik – Kalambaka (234 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 468 km

Otele Giriş Saati: Tahmini olarak gümrük geçiş süresine bağlı olarak 19:00’da olacağız.

 

Selanik Meteora Kalambaka Turu

4. Gün: Kavala – Porta Lagos – Gümülcine – Dedeağaç – İstanbul

Kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Kavala’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2-3 saatlik bir yolculuğun ardından Kavala’ ya varıyoruz ve panoramik şehir turuna başlıyoruz. Su Kemerleri, Liman, Kale, 19. yüzyıl Neo Klasik yapılar, Panagia, Eski ve Yeni Şehir, Acropolis, Deniz Feneri, Ag. Nicholas, Teodoro Kimissi kiliseleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa imarethanesi ve heykeli gibi önemli noktaları geziyoruz. Ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Buluşma saatinden sonra dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Türk bölgesi olan İskeçe, Gümülcine ve Dedeağaç şehirlerini panoramik olarak geçerek İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. İsteyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenen Porto Lagos turuna katılabilirler (5 Euro / Tur, tüm grubun katılımıyla gerçekleşir). Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Keşan – Tekirdağ – Silivri karayolunu takip ederek İstanbul’a ulaşıyoruz. Tekirdağ’da serbest köfte molasının ardından akşam saatlerinde İstanbul başlangıç noktalarına vararak programı tamamlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil olarak konakladığımız otelde açık büfe şeklinde sunulacaktır.

Öğle Yemeği: Kavala’ da serbest zaman. Kordon boyundaki balık lokantalarında deniz ürünleri tercih edebilirsiniz. Özellikle Yunan Salatası, Midyeli Pilav, Kalamar Dolma, Patlıcan Saghanaki, Pilaki gibi lezzetleri deneyebilirsiniz (Tur ücretine dahil değildir).

Akşam Yemeği: Yol üzerindeki tesiste serbest olarak alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).

Para Birimi: Euro (€)

Rota: Selanik – İstanbul (590 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 590 km

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

• Lüks Atom Tur otobüsleri ile ulaşım hizmetleri sağlanır.
• Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri sunulur.
• 3 yıldızlı otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama imkanı sağlanır.
• Programda belirtilen panoramik şehir turları düzenlenir.
• Araç içinde su ikramı yapılır.
• Şehir vergileri fiyata dahildir.
• Gümrük vergileri fiyata dahildir.
• Tüm otoban, otopark ve kontrol noktası giderleri karşılanır.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

• Müze ve ören yeri giriş ücretleri fiyata dahil değildir.
• Otelde yapılan ekstralar ve kişisel harcamalar fiyata dahil değildir.
• İlk gün sabah kahvaltısı fiyata dahil değildir.
• Öğle ve akşam yemekleri fiyata dahil değildir.
• Schengen Vizesi başvurusu ve masrafları fiyata dahil değildir.
• Sınır Geçiş Masrafları ve Şehir vergileri (5 Euro) fiyata dahil değildir.
• Yurtdışı çıkış harcı (150 TL) fiyata dahil değildir.
• Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (15 Euro) fiyata dahil değildir.

MULTİ SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ VİZEDEN MUAFTIRLAR).

Yurtdışı çıkış harcı.
Yurtdışı seyahat sağlık sigortası.
Fiyata Dahil olan hizmetlerin dışında kalan bu maddeler misafirlerin kendi harcamalarıdır ve tur ücretine dahil değildir. Müze ve ören yeri giriş ücretleri, öğle ve akşam yemekleri gibi kişisel harcamalar katılımcıların kendi sorumluluğundadır. Ayrıca şoför ve rehber bahşişleri de katılımcılar tarafından karşılanır. MULTİ SCHENGEN VİZESİ, yurtdışı çıkış harcı ve yurtdışı seyahat sağlık sigortası gibi gereksinimler de katılımcıların bireysel sorumluluğundadır ve tur ücretine dahil değildir.
Tur Ücretine Dahil olmayan hizmetler
*Ekstra ve Program dışı geziler, kişisel harcamalar.
*İsteğe Bağlı Ekstra turlar
*Yurt dışı çıkış vergisi ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir)

Selanik Meteora Kalambaka Turu

Bu bilgilendirmeler tur katılımcıları için önemlidir:
– Tur süresince geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesine sahip olmak zorunludur. Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaf tutulmaktadır.
– Tur boyunca kullanılacak para birimi Euro’dur. Programdaki ülkelerde alışveriş ve harcama yapabilmek için Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi olan bölgelerde ise rehber para çevirme konusunda yardımcı olacaktır.
– Rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka gibi bir kıyafet bulundurmanız önerilir.
– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken alkol, sigara vb. eşyalar getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limitleri şunlardır: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre (alkol oranı %22’den fazla olanlar hariç), Alkollü İçecekler: 2 litre (alkol oranı %22’den az olanlar dahil), Parfüm: 600 ml, Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet, Çikolata ve Şekerleme: 2 kg, Kahve: 1 kg, Çay: 1 kg.
– Tur programında rehberler, hava ve yol şartlarına bağlı olarak program akışında değişiklik yapabilirler, ancak programda belirtilen yerleri göstermeyi sağlamak zorundadırlar.
– Tur kaydı yaptıran misafirler, tur tarihinden 30 gün öncesine kadar ücretsiz iptal hakkına sahiptirler. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza uygulanır, 20 gün ve daha az kalması durumunda ise %100 ceza uygulanır. Türkiye dışında alınacak hastane raporu, iş yeri izin belgeleri vb. evraklar, konaklama ve hizmetlerin iptali için geçerli değildir.
– Tur programı minimum 25 kişi katılım şartına bağlı olarak düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamaması durumunda, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kala olacaktır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen turlar Atom Tur tarafından bildirilecektir.
– Tur programında isim belirtilmeksizin sadece kategori bilgisi verildiği durumlarda veya aynı destinasyon için seçenekler bulunduğunda, otel(ler) gezi hareketinden 2 gün önce Atom Tur tarafından bildirilecektir.
– Fuarlar, kongreler, konserler, etkinlikler, spor turnuvaları vb. gibi dönemlerde, oteller belirtilen kilometrelerden daha uzak mesafede olabilir. Bu durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Atom Tur tarafından bilgilendirme yapılacaktır.
– 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre tahsis edilebilir ve bu tür odalarda 3. kişiye ayrılan yatak, standart yataklardan daha küçüktür. 3 kişilik odalar, 1 büyük yatak + 1 ilave yatak şeklinde düzenlenmiştir. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşur, bu nedenle tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarıyla birlikte odalarda oluşabilecek sıkışıklığı ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılır. Çocuk indirimleri, 2 yetişkin yanında kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir.
– Tur programında dahil olan hizmetlerden biri olan otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak genellikle kontinental kahvaltı olarak sunulur. Bu kahvaltı, sınırlı bir menüden oluşur ve genellikle tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahve gibi seçenekler içerir. Gruplar için ayrı bir salonda servis edilebilir.
– Panoramik şehir turları, tur programında belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, en fazla 2-3 saat süren turlardır ve müze veya ören yerlerine girişleri içermez. Panoramik turlar, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoritelerin gezilmesine veya girişine izin vermediği durumlarda veya kapalı yollar nedeniyle gerçekleşmediğinde Atom Tur sorumlu tutulamaz. Bazı turlar ise kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda toplu taşıma veya yaya olarak düzenlenebilir.
– Seyahat sırasında karayoluyla geçilen gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir ve bu bekleme sürelerinden kaynaklanan olumsuzluklardan Atom Tur sorumlu tutulamaz.
– Ekstra turlar, yerel Atom Tur tarafından en az 20 kişi katılım şartıyla düzenlenir. Yeterli sayı sağlanamadığında veya katılımcı sayısına bağlı olarak ekstra tur fiyatları, içerik ve kullanılacak araç değişiklik gösterebilir. Ayrıca tur günleri ve saatleri, ziyaret edilecek müze veya ören yerlerinin durumuna ve hava şartlarına bağlı olarak rehber tarafından değiştirilebilir.
– Ekstra turlar isteğe bağlı olup, katılmak zorunlu değildir. Ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerindeki uygun bir dinlenme tesiste beklemeyi kabul etmiş sayılır. Bu yolcular, ekstra tur başlamadan önce dinlenme tesise bırakılır ve tur tamamlandıktan sonra aynı noktadan alınırlar.
– Uçaklı turlara katılan kişilerin check-in ve boarding işlemleri kişisel sorumluluktur ve yolcuların uçuş öncesinde ilgili havayolu kontuarlarında veya havayolu firmalarının internet sitelerinden yapmaları zorunludur.
– Atom Tur, tura katılmak için belirtilen saatlerde havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yapmayan veya uçağa binmeyen kişilerin uçuşlarının gerçekleşememesinden sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura katılmak için yeni uçak bileti alması ve bölgedeki transfer masraflarını karşılaması gerekmektedir.
– Atom Tur, havayolu ile yolcu arasında bir aracı kurum olarak faaliyet gösterir ve 28.09.1955 tarihli Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli veya özel uçuşlarda gecikme riski olabilir ve gezi veya uçuş saatleri önceden değişebilir. Bu tür değişiklikleri en kısa sürede Atom Tur tarafından bildirilmesi gerekmektedir. Yolcu, geziyi satın alırken saat değişim riskini kabul etmiş olur. 0-2 yaş arasındaki çocuklar, havalimanı vergisi ve hizmet bedeli ödemezler.

 

www.atomtur.com

www.kampturu.com