PAMUKKALE- SALDA GÖLÜ – LAVANTA TARLALARI – KAKLIK MAĞARASI – SUÇIKAN ŞELALESİ TURU

29/07/2021
Genel

 


PAMUKKALE- SALDA GÖLÜ – LAVANTA TARLALARI – KAKLIK MAĞARASI – SUÇIKAN ŞELALESİ TURU

 

PAMUKKALE’DE TERMAL OTELLERDE 1 GECE KONAKLAMALI TERMAL HAVUZ, ÇAMUR BANYOSU DAHİL 850 TL

TUR TARİHLERİ:

 

📆 30 Temmuz- 1 Ağustos
📆 6-8 Ağustos
📆 13-15 Ağustos
📆 20-22 Ağustos
📆 27-29 Ağustos
📆 3-5 Eylül
📆 10-12 Eylül
📆 17-19 Eylül

📆 24-26 Eylül
📆 1-3 Ekim

📆 8-11 Ekim

📆 15-17 Ekim

📆 22-24 Ekim

📆 29-31 Ekim

📆 5-7 Kasım

📆 12-14 Kasım

📆 19-21 Kasım

📆 26-28 Kasım

 

 

 

 

TUR FİYATI: 850 TL

( İki kişilik odada kişi başı tur bedelidir. Tek kişi konaklanması durumunda 250 TL single farkı ödenmesi gerekmektedir.)

 

NOT: Ek Hizmet Bedeli, Otoparklar, Feribot, Köprü geçiş ücretleri, Rehberlik hizmeti ve Ara Transfer bedelleri tur bedeline dahildir. Araçta ücret toplanmaz.

 

 

 

2 GECE 3 GÜN, 1 GECE TERMAL OTEL KONAKLAMALI OLARAK GEÇERLİDİR.

Tur programında içerik aynı kalmak koşuluyla tur günleri veya program sırası değişebilmektedir.

Konaklamalar;

4* Halıcı, Hierapolis, Tripolis vb Otellerde (Satın aldığınız oteller),

Ninova Termal Otel (Fark ödemek koşuluyla), 5* Richmond, Polat vb. Otellerde (Fark ödemek koşuluyla) konaklama yapılabilmektedir.

Ninova Termal Otel konaklama farkı kişi başı 150 TL’dir.

(Acente satın aldığınız otelde yer olmaması durumunda fark ödemek koşuluyla otel değişikliği yapabilme hakkını saklı tutar.)

 

NOT: Misafirlerimiz Pamukkale Otellerde Termal Havuzlar, Çamur Banyosu, Hamam ve Saunadan ücretsiz faydalanabilirler.

 

 Tur programında içerik aynı kalmak koşuluyla tur günleri veya program sırası değişebilmektedir.

 

 

LAVANTA TARLALARI – SALDA GÖLÜ – PAMUKKALE- HİERAPOLİS ANTİK KENTİ – KAKLIK MAĞARASI – SUÇIKAN ŞELALESİ TURU

 

1.GÜN: HAREKET

* 21:00 İncirli Ömür Plaza Önü

* 21:30 Mecidiyeköy Eski Teknosa Önü

* 22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

* 22:20 Kartal Köprüsü

* 22:40 Çayırova Mc’ Donalds

Değerli misafirlerimiz, sizleri yukarıda belirtilen yer ve saatlere doğrultusunda hareketle İzmit – Bilecik – Kütahya – Afyon üzerinden Salda gölüne doğru hareket ediyoruz.

2.GÜN: LAVANTA TARLALARI – SALDA GÖLÜ

Yolda alınan serbest sabah kahvaltısının ardından eşsiz bir görüntüye sahip olan lavanta tarlalarının bulunduğu Keçiborlu ilçesindeki lavanta tarlalarına geçiyoruz. Lavanta tarlaları içerisinde muhteşem fotoğraflar çekiyoruz. Denk gelmesi durumunda Lavanta tarlasında çalışanları izliyor, hasat yapılışını görüyoruz. Daha sonra lavanta ürünleri ile ilgili alışverişimizi tamamlayarak rehberimizin belirleyeceği restoranda öğle yemeğimizi (ekstra) alıyoruz. Türkiye’nin en temiz ve en derin gölü olan Salda Gölü’ne hareket ediyoruz. Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü 185 metreye varan derinliği ile Türkiye’nin en derin, dünyanın ise üçüncü en derin gölü konumundadır. Dünyada Mars özelliği gösteren iki yerden biridir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısı Mars’ta da vardır. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyu bazı cilt hastalıklarına karşı etkilidir. Göl kenarında isteyenler bol bol resim çekebilir, yürüyüş yapabilir. Göl kenarında vereceğimiz molamızın ardından Pamukkale ‘ye hareket ediyoruz. Güzergah üzerinde Serinhisar’da Leblebi ve kuruyemiş tadımı ve alışverişi için mola veriyoruz. Pamukkale ‘de taş atölyesinde alış veriş sonrası Kırmızı su denilen termal sularıyla ünlü Karahayıt’ta bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği hotelde. Yemekten sonra Termal Havuzlar, Hamam, Sauna Ve Çamur banyolarının keyfini çıkarıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Yolda Rehberinizin Önereceği Restaurantta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Yolda Rehberinizin Önereceği Restaurantta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Set menü ya da Açık Büfe olabilmektedir. Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.

Rota: İstanbul – Salda Gölü (650 km) Salda Gölü– Pamukkale (125 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 775 Km

3.GÜN: PAMUKKALE TRAVERTENLERİ – HİEARAPOLİS ANTİK KENTİ – YAMAÇ PARAŞÜTÜ VE BALON (EKSTRA) – KAKLIK MAĞARASI – SUÇIKAN ŞELALESİ

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, 08:00 ‘de otelden hareketli Tarihi Hierapolis Antik Kenti (Nekropolis, Domitian Kapısı, Sütunlu Cadde, Karbondioksit Havuzu, Tiyatro, Antik pool ve müzeler) gezdikten sonra termal suların içindeki kirecin çökeltisiyle oluşan Pamukkale Travertenlerinin beyazlığında üzerinde çıplak ayaklarımızla geziyoruz ya da dileyenlere Travertenlerin muhteşem manzarasını kuşbakışı izleyebileceğiniz Yamaç Paraşütü (Ekstra) yapma imkanı sunuyoruz. Ardından Pamukkale merkezinde alışveriş, öğle yemeği molası (ekstra) ve Tekstil Atölyelerinde alış veriş sonrası Denizli il merkezine 30 km. mesafede Honaz ilçesi Kaklık Kasabasındaki Kaklık Mağarasına doğru yola çıkıyoruz. Kaklık Mağarası damlataşı, sarkıtları ve dikitleriyle süslü olup, Pamukkale’de bulunan travertenlere benzer , traverten basamaklarıyla eşine rastlanmaz güzellikte olup, Küçük Pamukkale veya Mağara Pamukkale olarak adlandırılmaktadır. Mağara içerisinde bol miktarda termal su bulunmaktadır. Berrak, renksiz ve kükürt kokulu olan bu su varlığı bazı cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Düden-kaynak, çöküntü obruğu konumlu aktif bir mağara olan “Kaklık Mağarası” nın çevresi; Mezozoik kireçtaşları, Eeosen marn, kil, kumtaşı ve konglomeraları, miyosen-pliyosen yaşlı kil, kum, Marn ve kalkerler ile kuvaternere ait traverten ve alüvyonlardan meydana gelmiştir. Mağara gezimizin ardından dönüş güzergahımızda MENDERES NEHRİ’ nin Afyonkarahisar ili Dinar İlçesi yakınlarında Suçıkan Mevkii’nde doğduğu şelalenin yanında muhteşem manzara eşliğinde vereceğimiz mola sonrası Afyon, Kütahya, Bilecik üzerinden İstanbul’a hareket. GECE saatlerinde varış ve bir başka ATOMTUR – TATİLALSANA etkinliğinde buluşmak ümidiyle güzel anılarla ayrılıyoruz.

 

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Pamukkale Manzara Restaurant: Açık Büfe Olarak Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Pamukkale – Ulubey Kanyonu (110 km) Ulubey Kanyonu – İstanbul (550 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 690 Km

ÜCRETE DÂHİL OLANLAR

 • Termal Hotelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Otelin TERMAL(Açık ve Kapalı) Havuzu, Havuzu, Çamur Banyosu, Hamam, Saunasından Faydalanma
 • Otelde 1 sabah kahvaltısı
 • Otelde 1 akşam yemeği ( Açık Büfe Yada Set Menü )
 • Araçta içi ikram (Yalnızca su ikramı vardır. Çay ikramı yoktur)
 • Lüks otobüsler ile ulaşım Çevre gezileri
 • Otobüste Atom tur – Tatilalsana ikramları
 • Türsab seyahat sigortası paketi
 • Hijyen Kiti (maske ve dezenfektan)

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR

 • Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve eğlenceler
 • Cumartesi sabah alınan sabah kahvaltısı
 • Yamaç Paraşütü
 • Kaklık Mağarası Girişi (5 TL )
 • Tüm öğlen yemekleri
 • Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler
 • Tüm özel harcamalar
 • Müze ören girişleri

 

Önemli Not: Katıldığınız tur bir kültür turudur. Rehberlerimiz bölgeye hakim, tarih ve bilgi konusunda yeterli donanıma sahiplerdir. Turun süresi boyunca özellikle yolculuk sırasında rehberlerin ya da acente yetkililerinin yükümlülükleri arasında müzik, eğlence ya da animasyon yapmak yoktur. Lütfen tur yetkililerinden müzik yüksek sesli müzik açılması ya da sıcak ikram yapılması konusunda ısrarcı olmayınız. Programda yazıldığı gibi otobüste çay ikramı yoktur.

 

NOT: Ek Hizmet Bedeli, Otoparklar, Feribot, Köprü geçiş ücretleri, Rehberlik hizmeti ve Ara Transfer bedelleri tur bedeline dahildir. Araçta ücret toplanmaz.

Turun başlama tarihine 6 – 1 gün kala yapılan iptallerde ve turun kaçırılması durumunda geri ödeme yapılmaz. Ödenen tur bedeli iade edilmediği gibi acentenin ek hizmet bedellerini de katılmayan müşteriden talep etme hakkı vardır.

 

 Tur programında içerik aynı kalmak koşuluyla tur günleri veya program sırası değişebilmektedir.

 Müze ve ören yeri giriş ücretleri; öğrenci, öğretmen ve emekliler için farklıdır. Ayrıca daha önce gezmiş olup gezmek istemeyenler olabilmektedir. Dolayısıyla bu ücretler tur bedeline yansıtılmamakta ve müze kartı olan misafirlerimiz giriş ücreti ödemeden ören yerlerini ziyaret edebilirler. MÜZE KARTI olmayan misafirlerimiz ise ÖREN YERİ girişleri için öğrenci kişi başı 30 TL yetişkin kişi başı 60.-TL ödeyip acentemizden temin edebilirler.

 

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını

saklı tutar. Konaklamalı turlar da hareket tarihinden 2 gün önce, günübirlik turlarda ise 1 gün

önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

 

Tek kişi ve çocuk ücretleri

Belirtilen ücretler iki kişilik odalar da kişi başı konaklamayı kapsar. Tek kişi konaklayacak misafirlerimiz acenteye 4* otelde 120 TL fark ödemelidirler.0-6 yaş çocuk ücretsiz olup Koltuk talep edildiği takdirde 280 TL acenteye ödenmelidir.

07-12 yaş çocuk ücreti iki büyük yanında konaklanması halinde 350 TL olarak acenteye ödenir. Bir büyük + 1 çocuk konaklamaları için iki kişilik ücret ödenmelidir.

 

 

KONAKLAMA BİLGİSİ:

4* Halıcı, Hierapolis, Tripolis vb. Otellerde.

 

5* Richmond, Polat vb. Otellerde.

HAFTANIN YOĞUNLUĞUNA GÖRE OTELLERDEKİ DOLULUK DURUMUNA GÖRE AYNI YA DA DAHA ÜST STANDARTLARDA OTELLERDE FARK ÖDENMESİ KOŞULUYLA KONAKLAMA YAPMA HAKKI ATOMTUR – TATİLALSANA’DA SAKLIDIR.

 

Ulaşım bilgisi:

Tur araçları, turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre 46 kişilik MERCEDES Tourismo, Travego, MİTSUBİSHİ Safir veya MAN ya da 27-31 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar-Sultan, 17-19 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minibüs ile seyahat edilmektedir. Araçta ön koltuk garantisi verilmez. Acentenin belirlediği koltuklara oturmak zorunludur.

 

ÖNEMLİ: Tatilalsana, TÜRSAB 7868 Belge No ile turlarını düzenlemektedir. (1618 no’lu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TÜRSAB üyesi seyahat acenteleri yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar acenteler olmaksızın tur ve yukardaki faaliyetleri düzenleyemez. Turların  Atomtur – Tatilalsana  gibi TÜRSAB üyesi acenteler tarafından yapıldığına emin olun.)

 

GENEL ŞARTLAR:

Gezi süresi 3 gece 2 gündür, otel konaklaması 1 gecedir
En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında ATOM TUR – TATİLALSANA turu  2  gün önceden haber vermek kaydı ile iptal ya da erteleme hakkını saklı tutar.  Turun iptali durumunda ATOM TUR – TATİLALSANA iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 7-12 Yaş çocuklar koltuk almak zorundadırlar ve 280 bedeli araçta rehbere ödemelilerdir. 0-6 yaş çocuklarda Koltuk talep edilirse 350 TL bedeli araçta rehbere ödemelilerdir. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 

 

Turun başlama tarihine 6 – 1 gün kala yapılan iptallerde ve turun kaçırılması durumunda geri ödeme yapılmaz. Ödenen tur bedeli iade edilmediği gibi acentenin ek hizmet bedellerini de katılmayan müşteriden talep etme hakkı vardır.

 

Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir

 

NOTLAR
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Atom tur-Tatilalsana sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Atom tur Tatilalsana’nın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.

 

MEKAN BİLGİSİ:

Atom Tur

Tursab Belge No: 7868

Kordon Boyu Mah. Ankara Cad.
Cevdet Sayın Apt.  No: 79/10
Kartal – İstanbul
Tel: 0216 306 306 1 / 0216 306 306 5  / 0532 168 1636
www.atomtur.com