İndirim!
  • saraybosna
  • 2.flip
  • alaca cami 2
  • alaca cami
  • Bitola-Manastır-Askeri-İdadisi
  • ohrid
  • plovdiv
  • saraybosna
  • sofya katedral

Otobüsle Büyük Balkan Turu

Orijinal fiyat: ₺21.000,00.Şu andaki fiyat: ₺18.500,00.

Büyük Balkan Turu

Otobüsle Büyük Balkan Turu

Tur fiyatı satın aldığınız gün 529 euro’nun tl karşılığı olarak tahsil edilecektir!

7 gece otel konaklaması ile birlikte

Ekstra turlar dahildir.+

1.Gün – İstanbul’dan Hareket

Turumuza başlamak için akşam saatlerinde ilk kalkış noktamız olan Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önünden saat 21:00’de hareket ediyoruz. Ardından Mecidiyeköy Finansbank önünden (eski Ali Sami Yen Stadyumu karşısı) saat 21:30’da ve son olarak İncirli Ömür otobüs duraklarından saat 22:00’de siz değerli misafirlerimizi alıyoruz. (Belirli haftalarda özel günler veya sınır kapısı yoğunluğuna bağlı olarak kalkış saatlerimizde değişiklikler olabilir. Misafirlerimiz, bu değişiklikleri kabul ederek tur satın alma işlemini gerçekleştirirler.) Selimpaşa, Silivri ve Tekirdağ güzergahını takip ederek İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Burada pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra gece yolculuğumuza devam ediyoruz.

 

Otobüsle Büyük Balkan Turu

2. Gün – Kavala – Bitola (Manastır) – Ohri

Sabah saatlerinde Kavala’da serbest kahvaltımızı alıyoruz ve ünlü Kavala kurabiyelerini tatma fırsatı buluyoruz. Ardından Yunanistan-Makedonya sınırına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Bitola (Manastır) şehrine varıyoruz, burada Mustafa Kemal Atatürk’ün liseyi okuduğu askeri idadi ve arkeoloji müzesi gibi önemli noktaları göreceğimiz bir tur düzenliyoruz. Turumuzun ardından Şirok Sokak’ta bulunan restoranlarda öğle yemeğimizi almak için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği buluşma saatine kadar Bitola’da serbest zaman geçirdikten sonra Ohri’ye doğru hareket ediyoruz. Ohri’ye varışımızla birlikte yürüyüş turuna başlıyoruz ve şehrin güzelliklerini keşfediyoruz. Ohri evleri, Ayasofya kilisesi, Damat Ali Paşa camii, Halveti Tekkesi ve Camii, Türk mahallesi gibi yerleri ziyaret ediyoruz. Yürüyüş turumuzun ardından Ohri Gölü’nde tekne turu yapıyoruz ve gölün keyfini çıkarıyoruz. Tur sonrasında alışveriş yapmak veya Türk mahallesinde bir bardak Türk çayı veya Türk kahvesi içmek için serbest zamanımız olacak. Belirtilen yer ve saatte buluşarak otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelde açık büfe veya set menü olarak alıyoruz ve gecelemeyi otelimizde gerçekleştiriyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır. Çorba, kahvaltı tabağı, börek, demleme çay gibi seçenekler mevcuttur (Tur ücretine dahil değildir).

Öğle Yemeği: Bitola (Manastır) şehrinde serbest zaman verilecektir. Dilediğiniz bir restoranda yemek yiyebilirsiniz (Tur ücretine dahil değildir).

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır (Tur ücretine dahildir).

Para Birimleri: Yunanistan’da Euro (€), Makedonya’da Dinar (1 Euro = 61 Dinar)

Rota: İstanbul-Kavala (444 km), Kavala-Manastır (370 km), Manastır-Ohri (70 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 890 km

Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini olarak 20:30 olacaktır.

 

Otobüsle Büyük Balkan Turu

3. Gün – Ohri – Kalkandelen – Üsküp

Sabah otelde keyifle alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi tamamlıyoruz ve bagajlarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz. Güzergah üzerindeki Straza’da lezzetli bir mola veriyoruz ve ardından tamamen Arnavut nüfusa sahip olan, Makedonya’nın önemli şehri Kalkandelen’e doğru yola çıkıyoruz, Varışımızın ardından, görsel açıdan en renkli camilerden biri olan Alaca Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaret sırasında caminin avlusundaki serin şadırvandan buz gibi dağ suyu içebilirsiniz. Sonrasında Makedonya’nın başkenti Üsküp’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Üsküp’e varışımızın ardından bu şehrin doğu ile batıyı kucaklayan sokaklarını keşfetmek için harekete geçiyoruz. Osmanlı tarihinde başkent dışında inşa edilen en büyük çarşının günümüze ulaşmış bölümünde gezinirken Kapan Han, Sulu Han, Çifte Hamam, Murat Paşa Camii, Sultan Murat Camii, saat kulesi, taş köprü, Üsküp Kalesi, 2019 Kültür Başkentliği kapsamında yapılan heykel grupları, Makedon Meydanı, Vardar Nehri ve Büyük İskender heykeli gibi önemli noktaları göreceğiz. Şanslıysanız, meşhur acıbademlerden tükenmediyse, bu şahane şehirdeki soğuk bir boravitsa içmeli ve kikirik tatlısının tadına bakmalısınız. Turumuzun sonunda otelimize transfer oluyoruz ve konaklama otelimizde gerçekleşiyor. Dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenen yemekli, limitli içecekli, müzikli ve eğlenceli Makedon Gecesi turumuza katılabilirler (35 Euro). Rumeli, Balkan ve Makedon ezgileriyle yemeklerin keyfini çıkararak eğlenceli bir gece geçirdikten sonra otelimize dönüyoruz ve geceleme yapıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konakladığımız otelde açık büfe olarak servis edilecektir (Tur ücretine dahildir).

Öğle Yemeği: Üsküp Çarşısı’nda serbest zaman (Tur ücretine dahil değildir).

Akşam Yemeği: Serbest (Tur ücretine dahil değildir). Dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenen Rumeli Gecesi Turu’na katılabilirler. Rumeli Gecesi Turu kişi başı 35 Euro’dur (Zengin fix menü)

 

Otobüsle Büyük Balkan Turu

4. Gün – Üsküp – Matka Kanyonu – Prizren – Priştina – İşkodra

Sabah otelde hoş bir kahvaltıdan sonra check-out işlemlerimizi tamamlayarak bagajlarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz. Rehberimiz bizi doğanın içinde keyifli bir yürüyüş yapmaya ve oksijen depolamaya dahil olan Matka Kanyonu’na götürüyor. Burada keyifli bir yürüyüş yapmanın ardından Makedonya-Kosova sınırına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra dünyanın en yeni ikinci, Avrupa’nın en yeni devleti Kosova’ya adım atıyoruz. İlk olarak Osmanlı izlerini taşıyan ve kendimizi adeta Anadolu kasabasında gibi hissedeceğimiz Prizren’e varıyoruz. Sinan Paşa Camii, Arasta Camii minaresi, Osmanlı hamamı, taş köprü, Türk konsolosluğu ve kale gibi yerleri göreceğimiz yürüyüş turumuzu yapıyoruz. Serbest zamanda bölgenin leziz yemeklerinden mutlaka tatmanızı öneriyoruz. Prizren turumuzu tamamladıktan sonra Osmanlı tarihinde önemli bir padişah olan Murat Hüdavendigar’ın otağının kurulu olduğu ve savaş sonrasında organlarının tahnit edilerek gömüldüğü türbeyi ziyaret etmek üzere hareket ediyoruz. Türbe ziyaretimizin ardından başkent Priştina’da panoramik bir tur yaparak Kosova’daki ziyaretlerimizi tamamlıyoruz ve konaklamak üzere Arnavutluk’un İşkodra şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte otelimize yerleşiyoruz, akşam yemeği ve geceleme otelimizde gerçekleşiyor.

Sabah Kahvaltısı: Konakladığımız otelde açık büfe olarak sunulacaktır (Tur ücretine dahildir).

Öğle Yemeği: Priştina Çarşısı’nda serbest zaman (Tur ücretine dahil değildir).

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır (Tur ücretine dahildir).

Para Birimleri: Makedonya’da Dinarı (1€ = 61 Dinar), Kosova’da Euro (€), Arnavutluk’ta Lek’i (1€ = 124 Lek).

Rota: Üsküp – Priştina (95 km), Priştina – Prizren (86 km), Prizren – İşkodra (187 km).

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 390 km.

Otele Giriş Saati: Tahmini: 19:30.

 

Otobüsle Büyük Balkan Turu

5. Gün – İşkodra – Budva – Kotor – Dubrovnik – Medjugorje

Sabah otelde keyifli bir kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi tamamlıyor ve bagajlarımızla birlikte otelimizden ayrılıyoruz. Arnavutluk-Karadağ sınırında pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Podgarica, Sutomore, Petrovac güzergahını takip ederek, Singapurlu bir milyarder tarafından satın alınan Sv. Stefan adasını görme fırsatı bulacağımız bir noktada kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molasının ardından meşhur sahilleriyle ünlü Budva şehrini panoramik olarak aracımızdan izleyerek yolculuğumuza devam ediyoruz. Yurtdışında deniz tatili için ideal merkezlerden biri olan Budva’dan sonra Ortaçağ’dan günümüze ulaşan önemli bir yer olan Kotor’a varıyoruz. Kotor, Karadağ’ın turistik merkezlerinden biri olup körfezin derinliklerinde ve dağın yamacında yıllara meydan okumuş bir şehirdir. Kotor’u gördüğünüzde hem aklınız hem de yüreğiniz burada kalacak. Yürüyerek yapacağımız şehir turu sırasında ailelerin malikanelerini, Aziz Tripun Kilisesi’ni, Ortodoks kilisesini, meydanları ve etkileyici hikayeleri göreceğiz. Serbest zamanınızda surların en tepesindeki şapeli ziyaret ederek muhteşem manzara fotoğrafları çekebilir, şehrin dar sokaklarında kokuları takip ederek farklı ve leziz yemekler tadabilir, meydanlardan birinde içeceğinizi yudumlayabilir veya ilginç bir müze olan Kedi Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın, tatlı sevenlere önerimiz rehberden o muhteşem pastanenin yerini sormanız. Kotor’daki serbest zamanın ardından önce Karadağ’dan Hırvatistan’a geçerek son yılların en popüler tatil merkezlerinden biri olan Dubrovnik’e varıyoruz. Kale içinde yapacağımız yürüyüş turu sırasında Pile Kapısı, Ploce Kapısı, Onorphius Çeşmesi, dünyanın ilk eczanesi, Fransiskan Manastırı, Orlando Heykeli, Sponza Sarayı, Rektör Sarayı gibi önemli yapıları göreceğiz. Ortaçağ havasını soluyacağımız bu şehirde serbest zamanınızda ara sokakları keşfedebilir, mağazalarda alışveriş yapabilir, deniz ürünlerinin tadına bakabiliriz.

 

 

6. Gün – Medjugorje – Kravica – Pocitelj – Mostar – Saraybosna

Sabah otelde lezzetli bir kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi tamamlıyoruz ve bagajlarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz. İlk olarak tur programımızda yer alan doğa harikası Kravica Şelaleleri’ne gidiyoruz. Burada serbest zamanımızın tadını çıkarıyoruz. Sonrasında Osmanlı’dan günümüze kalan bir karargah köyü olan Pocitelj’e ulaşıyoruz. Burada Osmanlı evlerini, hamamı, camiyi ve eski Arnavut kaldırımı sokakları görerek Türk çayı ve Boşnak kahvesiyle mola veriyoruz. Pocitelj’den ayrıldıktan sonra bölgenin en önemli şehirlerinden biri olan Mostar’a gidiyoruz. Mostar, yakın tarihimizde gerçekleşen Bosna Savaşı’nda Hırvat topçularının saldırısıyla yıkılmış, daha sonra Türkiye Cumhuriyeti’nin desteğiyle yeniden inşa edilmiş ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ünlü köprüsüyle tanınan, dar ve otantik sokaklarıyla bizi farklı bir dünyaya götüren bir şehirdir. Mostar’daki turumuz sırasında Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Camii, Katolik Katedrali, Türk Konsolosluğu ve Şehitlik gibi önemli yapıları göreceğiz. Şanslıysak köprüden atlayan gençleri izleme şansına da sahip olabiliriz. Tur sonrasında serbest zamanımızda Mostar’a özgü hediyelik eşyalar alabilir veya güzel bir yemek molası verebiliriz. Serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği saat ve yerde aracımızla buluşarak Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızla birlikte yürüyerek şehir merkezini keşfetmeye başlıyoruz. Şehir turu sırasında sebil, Gazi Hüsrev Bey Medresesi, Gazi Hüsrev Bey Camii, bedesten, saat kulesi, Baş Çarşı’nın çeşitli dükkanları, İsa’nın Kalbi Kilisesi, sönmeyen ateş, Latin Köprüsü, Fatih Camii gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Yürüyüş turunun ardından Bosna’ya özgü kafelerde Boşnak kahvesi içebilir, muhteşem Boşnak böreğiyle kendinizi şımartabilir veya şehrin Avrupai ve Osmanlı dönemine ait sokaklarında kaybolup şehri keşfedebilirsiniz.

 

Otobüsle Büyük Balkan Turu

7. Gün – Saraybosna – Belgrad

Sabah otelde lezzetli bir kahvaltıdan sonra check-out işlemlerimizi tamamlayarak Belgrad’a doğru hareket ediyoruz. Bosna Hersek’in yaylaları ve köylerinden geçerek keyifli bir yolculuğa başlıyoruz ve Drina Nehri üzerindeki sınır kapısından geçerek bir başka ülkeye adım atıyoruz. Bosna Hersek’in kıvrımlı yollarından sonra geniş ovalar, köyler ve büyüleyici manzaralar eşliğinde Belgrad’a varıyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız yürüyüş turunda Knez Mihajlova Caddesi, Kale Megdan, Fransa’ya saygı anıtı, İstanbul Kapı, Damat Ali Paşa Türbesi, panorama noktası, Viktor heykeli, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, saat kulesi ve surlar gibi önemli noktaları keşfedeceğiz. Yürüyüş turunun ardından Belgrad’ın canlı sokaklarında gezebilir, rehberinizin önerdiği dondurmacıda farklı dondurma tatlarını deneyebilir veya çevrenin ve şehrin keyfini çıkararak güzel bir kahve içebilirsiniz. Tur sonrasında aracımızla otele transfer olacak ve akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak sunulacaktır (Tur ücretine dahildir).

Öğle Yemeği: Zvornik şehrindeki Luna Hotel & Restoran’da kuzu tandır, balık, köfte veya çorba gibi seçeneklerden isteğe bağlı olarak alabilirsiniz (Tur ücretine dahil değildir).

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır (Tur ücretine dahildir).

Para Birimleri: Bosna Hersek Konvertibıl Mark (1 € = 1.96 KM), Sırbistan Dinarı (1 € = 118 Dinar).

Rota: Saraybosna – Belgrad (294 km).

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 320 km.

Otele Giriş Saati: Tahmini olarak 20:30.

 

Otobüsle Büyük Balkan Turu

8. Gün – Belgrad – Sofya

Sabah otelde güzel bir kahvaltıdan sonra check-out işlemlerimizi tamamlayıp Sofya’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya varışımızla birlikte panoramik bir şehir turuna çıkıyoruz. Bu tur sırasında Aleksander Nevski Katedrali, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Arkeoloji Müzesi, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Banyabaşı Camii gibi yerleri göreceğiz. Panoramik turun ardından vereceğimiz serbest zamanın sonunda otelimize doğru hareket etmek için aracımızda buluşuyoruz. Konaklama otelimizde gerçekleşecektir. İsteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yemekli, sınırlı içecekli, müzikli ve eğlenceli Bulgar Gecesi turumuza katılabilirler (45 Euro). Bulgar ezgileri eşliğinde yemeklerin tadını çıkarabilir ve bolca eğlenebilirsiniz. Ardından otelimize transfer olacak ve konaklama yapılacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak sunulacaktır (Tur ücretine dahildir).

Öğle Yemeği: Sofya’ya varmadan önce İstanbul veya İzmir Restoran’da yol üzerinde alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).

Akşam Yemeği: Serbest (Tur ücretine dahil değildir). İsteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Bulgar Gecesi Turu’na katılabilirler. Bulgar Gecesi Turu kişi başı 45 euro (Zengin fix menü ve 2 içecek dahildir, menüde meze ve et-tavuk ağırlıklı seçenekler bulunmaktadır. Vejetaryen misafirlerimiz için alternatifler mevcuttur).

Para Birimleri: Sırbistan Dinarı (1 € = 118 Dinar), Bulgaristan Levası (1 € = 1.96 Leva).

Rota: Belgrad – Sofya (394 km).

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 430 km.

Otele Giriş Saati: Tahmini olarak 19:00.

 

Otobüsle Büyük Balkan Turu

9. Gün – Sofya – Plovdiv – İstanbul

Sabah otelde lezzetli bir kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi tamamlayarak bagajlarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz. Bulgaristan’dan ayrılmadan önce, Roma İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu ve Bulgar Krallığı dönemlerinden kalma eserleri bir arada görebileceğimiz Plovdiv (Filibe) şehrini ziyaret ediyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turu ve serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği saat ve yerde buluşarak Plovdiv’den ayrılıyoruz. Kapıkule sınır kapısına varıp buradaki pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra otobanda ilerleyerek İstanbul’a doğru yol alıyoruz. İstanbul’a varışımızda, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki turumuzda tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak sunulacaktır (Tur ücretine dahildir).

Öğle Yemeği: Plovdiv Çarşısı’nda serbest zaman (Tur ücretine dahil değildir).

Akşam Yemeği: Türkiye sınırları içerisinde bir yol tesisinde alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).

Para Birimi: Bulgaristan Levası (1 € = 1,95 Leva).

Rota: Sofya – Plovdiv (146 km), Plovdiv – İstanbul (423 km).

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 600 km.

Otobüsle Büyük Balkan Turu

MULTİ SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ VİZEDEN MUAFTIRLAR).

Yurtdışı çıkış harcı.
Yurtdışı seyahat sağlık sigortası.
Fiyata Dahil olan hizmetlerin dışında kalan bu maddeler misafirlerin kendi harcamalarıdır ve tur ücretine dahil değildir. Müze ve ören yeri giriş ücretleri, öğle ve akşam yemekleri gibi kişisel harcamalar katılımcıların kendi sorumluluğundadır. Ayrıca şoför ve rehber bahşişleri de katılımcılar tarafından karşılanır. MULTİ SCHENGEN VİZESİ, yurtdışı çıkış harcı ve yurtdışı seyahat sağlık sigortası gibi gereksinimler de katılımcıların bireysel sorumluluğundadır ve tur ücretine dahil değildir.
Tur Ücretine Dahil olmayan hizmetler
*Ekstra ve Program dışı geziler, kişisel harcamalar.
*İsteğe Bağlı Ekstra Turlar
*Yurt dışı çıkış vergisi ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir)

Bu bilgilendirmeler tur katılımcıları için önemlidir:
– Tur süresince geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesine sahip olmak zorunludur. Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaf tutulmaktadır.
– Tur boyunca kullanılacak para birimi Euro’dur. Programdaki ülkelerde alışveriş ve harcama yapabilmek için Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi olan bölgelerde ise rehber para çevirme konusunda yardımcı olacaktır.
– Rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka gibi bir kıyafet bulundurmanız önerilir.
– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken alkol, sigara vb. eşyalar getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limitleri şunlardır: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre (alkol oranı %22’den fazla olanlar hariç), Alkollü İçecekler: 2 litre (alkol oranı %22’den az olanlar dahil), Parfüm: 600 ml, Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet, Çikolata ve Şekerleme: 2 kg, Kahve: 1 kg, Çay: 1 kg.
– Tur programında rehberler, hava ve yol şartlarına bağlı olarak program akışında değişiklik yapabilirler, ancak programda belirtilen yerleri göstermeyi sağlamak zorundadırlar.
– Tur kaydı yaptıran misafirler, tur tarihinden 30 gün öncesine kadar ücretsiz iptal hakkına sahiptirler. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza uygulanır, 20 gün ve daha az kalması durumunda ise %100 ceza uygulanır. Türkiye dışında alınacak hastane raporu, iş yeri izin belgeleri vb. evraklar, konaklama ve hizmetlerin iptali için geçerli değildir.
– Tur programı minimum 25 kişi katılım şartına bağlı olarak düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamaması durumunda, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kala olacaktır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen turlar Atom Tur tarafından bildirilecektir.
– Tur programında isim belirtilmeksizin sadece kategori bilgisi verildiği durumlarda veya aynı destinasyon için seçenekler bulunduğunda, otel(ler) gezi hareketinden 2 gün önce Atom Tur tarafından bildirilecektir.
– Fuarlar, kongreler, konserler, etkinlikler, spor turnuvaları vb. gibi dönemlerde, oteller belirtilen kilometrelerden daha uzak mesafede olabilir. Bu durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Atom Tur tarafından bilgilendirme yapılacaktır.
– 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre tahsis edilebilir ve bu tür odalarda 3. kişiye ayrılan yatak, standart yataklardan daha küçüktür. 3 kişilik odalar, 1 büyük yatak + 1 ilave yatak şeklinde düzenlenmiştir. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşur, bu nedenle tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarıyla birlikte odalarda oluşabilecek sıkışıklığı ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılır. Çocuk indirimleri, 2 yetişkin yanında kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir.
– Tur programında dahil olan hizmetlerden biri olan otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak genellikle kontinental kahvaltı olarak sunulur. Bu kahvaltı, sınırlı bir menüden oluşur ve genellikle tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahve gibi seçenekler içerir. Gruplar için ayrı bir salonda servis edilebilir.
– Panoramik şehir turları, tur programında belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, en fazla 2-3 saat süren turlardır ve müze veya ören yerlerine girişleri içermez. Panoramik turlar, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoritelerin gezilmesine veya girişine izin vermediği durumlarda veya kapalı yollar nedeniyle gerçekleşmediğinde Atom Tur sorumlu tutulamaz. Bazı turlar ise kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda toplu taşıma veya yaya olarak düzenlenebilir.
– Seyahat sırasında karayoluyla geçilen gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir ve bu bekleme sürelerinden kaynaklanan olumsuzluklardan Atom Tur sorumlu tutulamaz.
– Ekstra turlar, yerel Atom Tur tarafından en az 20 kişi katılım şartıyla düzenlenir. Yeterli sayı sağlanamadığında veya katılımcı sayısına bağlı olarak ekstra tur fiyatları, içerik ve kullanılacak araç değişiklik gösterebilir. Ayrıca tur günleri ve saatleri, ziyaret edilecek müze veya ören yerlerinin durumuna ve hava şartlarına bağlı olarak rehber tarafından değiştirilebilir.
– Ekstra turlar isteğe bağlı olup, katılmak zorunlu değildir. Ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerindeki uygun bir dinlenme tesiste beklemeyi kabul etmiş sayılır. Bu yolcular, ekstra tur başlamadan önce dinlenme tesise bırakılır ve tur tamamlandıktan sonra aynı noktadan alınırlar.
– Uçaklı turlara katılan kişilerin check-in ve boarding işlemleri kişisel sorumluluktur ve yolcuların uçuş öncesinde ilgili havayolu kontuarlarında veya havayolu firmalarının internet sitelerinden yapmaları zorunludur.
– Atom Tur, tura katılmak için belirtilen saatlerde havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yapmayan veya uçağa binmeyen kişilerin uçuşlarının gerçekleşememesinden sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura katılmak için yeni uçak bileti alması ve bölgedeki transfer masraflarını karşılaması gerekmektedir.
– Atom Tur, havayolu ile yolcu arasında bir aracı kurum olarak faaliyet gösterir ve 28.09.1955 tarihli Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli veya özel uçuşlarda gecikme riski olabilir ve gezi veya uçuş saatleri önceden değişebilir. Bu tür değişiklikleri en kısa sürede Atom Tur tarafından bildirilmesi gerekmektedir. Yolcu, geziyi satın alırken saat değişim riskini kabul etmiş olur. 0-2 yaş arasındaki çocuklar, havalimanı vergisi ve hizmet bedeli ödemezler.

www.atomtur.com

www.kampturu.com