İndirim!
  • Halkidiki Thassos Selanik Turu
  • selanik atatürk
  • selanik
  • selanik
  • selanik2
  • taşöz
  • panagia1
  • halkidiki2
  • halkidiki1

Halkidiki Selanik Thassos Turu

Orijinal fiyat: ₺3.200,00.Şu andaki fiyat: ₺2.400,00.

Halkidiki Thassos Turu,

Halkidiki Thassos Selanik Turu

Tur Fiyatı : 79 Euro

Günlük kur fiyatı üzerinden 79 euro karşılığı ödeme yapmanız gerekmektedir.

2 gece 3 gün süren bir tur programıdır ve bu süre içerisinde 1 gece Selanik’te konaklama yapılır.

Turun hareket tarihleri: 2, 9, 16, 23, 30 Haziran / 7, 14, 21, 28 Temmuz / 4, 11, 18, 25 Ağustos / 1, 8, 15, 22 Eylül

1.Gün – İstanbul – Kavala

Turun ilk gününde İstanbul’dan hareket ederek Kavala’ya ve Halkidiki’ye doğru yola çıkarız. Misafirleri almak için akşam saatlerinde belirli noktalarda buluşma gerçekleştirilir. Örneğin, Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önünden saat 20:00, Mecidiyeköy Finansbank önünden (eski Ali Samiyen stadyumu karşısı) saat 20:30 ve İncirli Ömür Plaza önündeki otobüs dudaklarından saat 21:00’de toplanılır. (Özel günler veya sınır kapısı yoğunluğuna bağlı olarak kalkış saatlerinde değişiklik olabileceği unutulmamalıdır. Misafirler bu değişikliği kabul ederek turu satın alır.)

Turun devamında Selimpaşa Silivri güzergahını takip ederek İpsala sınır kapısına varılır. Burada pasaport ve gümrük işlemleri tamamlanır ve gece yolculuğuna devam edilir.

Halkidiki Thassos Selanik Turu

2. Gün – Halkidiki – Selanik

Halkidiki Thassos Turu’nun ikinci gününde erken saatlerde Kavala’ya varırız ve burada kahvaltı için mola veririz. Kahvaltı sonrasında Kavala’nın şehir merkezinde panoramik bir tur düzenleriz ve fotoğraf çekmek için mola veririz. Ardından Halkidiki bölgesine doğru yola çıkarız. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuktan sonra Halkidiki’ye ulaşırız. Halkidiki, Selanik şehrinin güneydoğusunda yer alan bir yarımadadır. Üç karakteristik yarımadası, Ege Denizi’ni andıran üç dişli bir mızrak şeklindedir. Güneşli altın kumsalları, derin ve pitoresk koyları, geleneksel köyleri, modern turistik tesisleri ve korunaklı koylarıyla Halkidiki, Akdeniz iklimi ve doğal güzellikleriyle adeta Avrupa’nın Maldivleri gibidir. Turizm merkezi olarak ünlü olan Halkidiki bölgesinde anlaşmalı olduğumuz bir plaja varır ve burada serbest zaman vererek tam gün boyunca yüzme imkanı sunarız. Yüzme molasının ardından Selanik şehir merkezine doğru hareket ederiz. Selanik’e varışımızın ardından panoramik şehir turuna başlarız. Bu turda Atatürk’ün evini, Beyaz Kule’yi, kordonu ve Aristo Caddesi’ni görme fırsatı buluruz. Konaklama için Selanik’teki otelimize geçeriz. İsteyen misafirlerimiz için akşam ekstra olarak yemekli ve müzikli bir taverna gecesi düzenleriz. (Ekstra kişi başı 45 Euro)

Halkidiki Thassos Selanik Turu

3. Gün – Selanik – Kavala – Thassos – İstanbul

Sabah otelde yapılan kahvaltının ardından Kavala’ya bağlı Keromoti limanına doğru hareket ederiz. Keromoti limanında bizi bekleyen feribotlarla Thassos adasına geçiş yaparız. (Thassos Turumuza katılmayacak misafirler, Keromoti şehir merkezinde vakit geçirebilirler – ekstra 25 Euro). Sonrasında Thassos adasının en ünlü plajlarından biri olan Pachis Beach’e gideriz ve burada deniz, kum ve güneş keyfi için tam gün serbest zaman veririz. Serbest zamanın sonunda saat 17:00’de plajdan ayrılıp limana döner ve İstanbul’a dönüş yolculuğuna başlarız. Gümrüğe varışımızın ardından pasaport işlemlerini tamamlar ve kısa bir alışveriş molası için duty-free mağazasına uğrarız. Alışveriş molasının ardından İstanbul’a doğru devam eder ve misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşırız.

Halkidiki Thassos Selanik Turu

Ekstra Panagia Köyü Turu

Plajda zaman geçirmek istemeyen ve adanın yerel kültürünü ve lezzetlerini deneyimlemek isteyen misafirlerimiz için Panagia köyü turunu ekstra olarak düzenleriz. (Kişi başı 10 Euro). Panagia köyü, adanın ilk yerleşim merkezi olup tarihi sokaklarda dolaşırken bir zaman yolculuğuna çıkmanızı sağlar. Panagia köyüne giderken kuzu çevirme yemeyi ve meydandaki köy kahvehanesinde Yunan kahvesi içmeyi unutmayın. Turun gidiş dönüş saatleri, program akışına göre rehberimiz tarafından bildirilecektir.

www.atomtur.com

www.kampturu.com