İndirim!
  • Günübirlik Edirne Turu

Günübirlik Edirne Turu

Orijinal fiyat: ₺990,00.Şu andaki fiyat: ₺800,00.

Kategoriler:

Günübirlik Edirne Turu

GÜNÜBİRLİK EDİRNE TURU – KAKAVA ŞENLİKLERİNDE DE GEÇERLİDİR.

Günübirlik Edirne Turu TUR TARIHLERI:

Her Pazar Sabah Hareketli.

Bayramlar ve özel tarihlerdeki kalkışlar konusunda bilgi alınız.

GEZILECEK YERLER:

  • Mimar Sinan‘in “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii
  • Üç Şerefeli Camii
  • Eski Camii, (Ulu Camii)
  • Arasta Carsısı,
  • Ali Paşa Çarşısı,
  • Karaağaç Gezisi;  ( Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren İstasyonu )
  • Saray içi gezisi; ( Tarihi Kırk Pınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri Tunca ve Meriç nehri kıyıları, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Sarayı kalıntıları )
  • II.Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi; ( 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülü alan Sağlık Müzesi )

Ayrıca Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri Edirne’nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatını bulacağımız gezimiz sonrası serbest zaman içinde rehberimizin de tavsiyesi ile öğlen yemeği meşhur Edirne ciğeri yeme imkanı (Ekstra).

YÖRE HAKKINDA BILGI:

Metrekareye düşen tarihi eser bakımından Türkiye’de birinci, Dünya’da ise Floransa’dan sonra en yoğun ikinci şehirdir EDİRNE.

Osmanlı İmparatorluğunun Trakya’da önemli bir kültür mirası olan Camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kenti ve İstanbul’dan önce 90 yıl Osmanlı’ya başkentlik yapmış serhat şehrimizdir EDİRNE.

Günübirlik Edirne Turu

PROGRAM:

HAREKET NOKTALARI VE SAATLER:

06:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

06.50 Mecidiyeköy Aslı Börek Önü

07:10 İncirli Ömür Plaza Önü

Osmanlı İmparatorluğunun Trakya’da önemli bir kültür mirası olan Camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kenti Edirne’ ye yolculuğumuz başlıyor. Edirne’ ye varışımızın ardından Şehir merkezinde yer alan kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii, (Ulu Camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği ünlü Selimiye Camii ile Arasta Çarşısı, Ali Paşa Çarşısı gezilerinden sonra Edirne’nin ünlü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri Edirne’ nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatını bulacağımız gezimiz sonrası serbest zaman içinde rehberimizin de tavsiyesi ile öğlen yemeği meşhur Edirne ciğeri yeme imkanı (Ekstra). Daha sonra 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşması’yla Türk toprakların katılan Edirne’ye 4 km’lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren İstasyonu gezilerimizin ardından Saray içi gezisi, Tarihi Kırk Pınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri Tunca ve Meriç nehri kıyıları, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı ve Hamamı, Balkan Şehitliği 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II.Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerinin ardından gezimiz sonlanıyor.

Günübirlik Edirne Turu

Kakava Şenlikleri Programı ;
Klasik Edirne turumuzu gerçekleştirdikten sonra Kakava Şenlikleri’nin yapıldığı Sarayiçi ‘ne hareket ediyor Hıdırellez (Hz.Hızır ve Hz.İlyas) Baharı Karşılama Merasimi’ne 16:30’da katılıyoruz. Bir İslam inancına göre Hz.Hızır ve Hz.İlyas 5 Mayıs’ta buluşurlar ve dünya yeşile bürünürmüş. Kış biter baharla birlikte yaza hazırlık dönemi başlarmış. Bizlerde baharı şen romanların “KAKAVA ŞENLİKLERİ” eşliğinde sizlerle beraber ve de dilekler dileyerek bu değişik kültürün atmosferinde karşılayacağız. En büyük kakava ateşini görüp inanca göre 3 kez üzerinden atlayacağız. Bu eğlencemizi tamamladıktan sonra İstanbul a dönüyoruz.
Belirlenen saat de Edirne’den ayrılarak İstanbul- Edirne TEM Yolundan dönüyoruz Misafirlerimizi aldığımız yerlere bırakıyor başka bir Atomtur organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

MEKAN BİLGİSİ:

Atom Tur

Tursab Belge No: 7868

Kordon Boyu Mah. Ankara Cad.
Cevdet Sayın Apt.  No: 79/10
Kartal – İstanbul
Tel: 0216 306 306 1 / 0216 306 306 5  / 0532 168 1636

www.atomtur.com

www.kampturu.com