Günübirlik Edirne-Kakava Turu

GÜNÜBİRLİK EDİRNE TURU – KAKAVA ŞENLİKLERİ DAHİL!

TURU SATIN AL

Günübirlik Edirne Kakava Turu

Atomtur’dan her pazar hareketle

5 MAYIS KAKAVA ŞENLİKLERİNDE’DE GEÇERLİDİR.

TUR TARIHLERI:

14 Nisan ‘dan itibaren 24 Kasım 2023’a kadar HER PAZAR

Bayramlar ve özel tarihlerdeki kalkışlar konusunda bilgi alınız.

GEZILECEK YERLER:

 • Mimar Sinan‘in “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii
 • Üç Şerefeli Camii
 • Eski Camii, (Ulu Camii)
 • Arasta Carsısı,
 • Ali Paşa Çarşısı,
 • Karaağaç Gezisi;  ( Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren İstasyonu )
 • Saray içi gezisi; ( Tarihi Kırk Pınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri Tunca ve Meriç nehri kıyıları, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Sarayı kalıntıları )
 • II.Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi; ( 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülü alan Sağlık Müzesi )

Ayrıca Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri Edirne’nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatını bulacağımız gezimiz sonrası serbest zaman içinde rehberimizin de tavsiyesi ile öğlen yemeği meşhur Edirne ciğeri yeme imkanı (Ekstra).

YÖRE HAKKINDA BILGI:

Metrekareye düşen tarihi eser bakımından Türkiye’de birinci, Dünya’da ise Floransa’dan sonra en yoğun ikinci şehirdir EDİRNE.

Osmanlı İmparatorluğunun Trakya’da önemli bir kültür mirası olan Camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kenti ve İstanbul’dan önce 90 yıl Osmanlı’ya başkentlik yapmış serhat şehrimizdir EDİRNE.

 

Günübirlik Edirne Kakava Turu

PROGRAM:

HAREKET NOKTALARI VE SAATLER:

06:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

06.50 Mecidiyeköy Aslı Börek Önü

07:10 İncirli Ömür Plaza Önü

Osmanlı İmparatorluğunun Trakya’da önemli bir kültür mirası olan Camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kenti Edirne’ ye yolculuğumuz başlıyor. Edirne’ ye varışımızın ardından Şehir merkezinde yer alan kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii, (Ulu Camii) ve Mimar Sinan‘in “Ustalık Eserimdir” dediği ünlü Selimiye Camii ile Arasta Carsısı, Ali Paşa Çarşısı gezilerinden sonra Edirne’nin ünlü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri Edirne’ nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatını bulacağımız gezimiz sonrası serbest zaman içinde rehberimizin de tavsiyesi ile öğlen yemeği meşhur Edirne ciğeri yeme imkanı (Ekstra). Daha sonra 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşması’yla Türk toprakların katılan Edirne’ye 4 km.lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren İstasyonu gezilerimizin ardından Saray içi gezisi, Tarihi Kırk Pınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri Tunca ve Meriç nehri kıyıları, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı ve Hamamı, Balkan Şehitliği 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II.Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerinin ardından gezimiz sonlanıyor.

Kakava Şenlikleri Programı ;

Klasik Edirne turumuzu gerçekleştirdikten sonra Kakava Şenlikleri’nin yapıldığı Sarayiçi ‘ne hareket ediyor Hıdırellez (Hz.Hızır ve Hz.İlyas) Baharı Karşılama Merasimi’ne 16:30’da katılıyoruz . Bir İslam inancına göre Hz.Hızır ve Hz.İlyas 5 Mayıs’ta buluşurlar ve dünya yeşile bürünürmüş. Kış biter baharla birlikte yaza hazırlık dönemi başlarmış. Bizlerde baharı şen romanların “KAKAVA ŞENLİKLERİ” eşliğinde sizlerle beraber ve de dilekler dileyerek bu değişik kültürün atmosferinde karşılayacağız. En büyük kakava ateşini görüp inanca göre 3 kez üzerinden atlayacağız . Bu eğlencemizi tamamladıktan sonra istanbula dönüyoruz.

Belirlenen saatte Edirne’den ayrılarak İstanbul- Edirne TEM Yolundan dönüyoruz Misafirlerimizi aldığımız yerlere bırakıyor başka bir  Atomtur organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Günübirlik Edirne Kakava Turu;

TUR ÜCRETINE DAHIL OLANLAR:

 • Lüks Araçlarla Ulaşım,
 • Araç Su ikramı
 • Tüm Çevre gezileri,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Rehberlik Hizmetleri

TUR ÜCRETI DIŞINDAKILER:

 • Yolda ve mola yerlerinde yapılan harcamalar,
 • Meşhur Edirne Ciğeri, Öğle Yemeği
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri…

NOT:  Turu satın alan misafirlerin ek hizmet bedeli kapsamında; otoyol, otopark ve milli park girişleri için kişi başı 30 TL ödemesi gerekmektedir. Bu ücret rehber tarafından otobüs kalkışında toplanacaktır.6-12 yaş çocuklar dahil tura katılan herkesin ödemesi zorunludur.

 

NASIL KULLANILIR ?

•    Turlarımız en az 15 kişi olduğu zaman gerçekleştirilir.
•    Katılımcı kesin kayıt yaptırdığı turun ücretini ödemeyi taahhüt etmiş sayılır, tura katılmasa bile ödemeyi gerçekleştirir.
•    Tura kayıt olmak için 0216 306 3061 – 0216 306 3065 – 0532 168 1636 numaralı telefonu aramalı veya bilgi@atomtur.com adresine katılacağın turun tarihi, ismini yazıp, adını, soyadını, gsm numaranı, ev veya iş numaranı, araca bineceğin yeri, kaç kişi katılacağını ve varsa diğer arkadaşlarının bilgilerini yollamalısın.
•    Atom Tur turun iptali durumunda en geç 1 gün öncesinden size bildirebilir.
•    Katılımcı kesin kayıt yaptırdığı turun ücretini ödemeyi taahhüt etmiş sayılır, tura katılmasa bile ödemeyi gerçekleştirir.
•    Başka indirim ve kampanyalarla birleştirilemez.
•    İşletmeden perakende satış fişi veya fatura almayı lütfen unutma.

 

ÖNEMLİ: Atomtur, TÜRSAB 7868 Belge No ile turlarını düzenlemektedir. (1618 no.lu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TÜRSAB üyesi seyahat acenteleri yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar acenteler olmaksızın tur ve yukardaki faaliyetleri düzenleyemez. Turların Atomtur gibi TÜRSAB üyesi acenteler tarafından yapıldığına emin olun.)

GENEL ŞARTLAR:

Gezi süresi 1 gündür.
En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Atom tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda Atom tur iptali bizzat bildirmek zorundadır.
0-6 yaş çocuklar koltuk talep edilmediği taktirde ücretsizdir. 7-12 yaş çocuk indirimi uygulanmaz.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.


NOTLAR
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Atom tur sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Atom tur’un sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.

MEKAN BİLGİSİ:

Atom Tur

TÜRSAB Belge No: 7868

Kordon Boyu Mah. Ankara Cad.
Cevdet Sayın Apt. No: 79/10
Kartal – İstanbul
Tel: 0216 306 30 61/ 0216 306 30 65 / 0532 168 1636

bilgi@atomtur.com

www.atomtur.com