TATİLALSANA’DAN HER HAFTA 3 GECE KONAKLAMALI KİEV – ÇERNOBİL TURU 3500 TL


Tur Tarihleri;

22-25 Temmuz, 29 Temmuz  – 1 Ağustos,

5-8 Ağustos, 12-15 Ağustos, 19-22 Ağustos, 26-29 Ağustos

2-5 Eylül, 9-12 Eylül, 16-19 Eylül, 23-26 Eylül, 30-Eylül – 3 Ekim

7-10 Ekim, 14-17 Ekim, 21-24 Ekim

TUR BEDELİ :

EK HİZMET BEDELİ DAHİL  (Uçak Bileti Dahildir ) 3500 TL ‘dir.

 

3 Gece – 4 Günlük 3 Gece Otel konaklamalı Tur Programı:

1.Gün:

Atomtur – Tatilalsana organizasyonu için siz değerli misafirlerimizle Kiev havalimanında bizi bekleyen aracımız ile buluşarak Kiev şehir turunu gerçekleştirmek üzere alandan ayrılıyoruz.

Gezimiz esnasında; Kiev Mağara Manastırı, Aziz Sophia Katedrali, Bağımsızlık Meydanı, Altın Geçit, Khreschatyk Caddesi, Anavatan Anıtı, Aziz Andrew Kilisesi, Aziz Michael Altın-Kubbeli Manastırı, Halkların Kardeşliği Kemeri’ni geziyor ve birbirinden güzel fotoğraflar çekiyoruz.

Devamında otelimize transferlerimiz gerçekleştiriyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ile Kiev’in muhteşem gecelerinin tadını çıkartıyoruz.

 1. Gün:

Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Çernobil Müzesi Turuna katılabilirler. (30 Euro) Çernobil Müzesi Kiev merkezdedir. 1992 yılında kurulmuştur. Bu turumuzda Kiev’in 140 kilometre güneyinde bulunan Çernobil Nükleer Santrali’nde, 26 Nisan 1986’da gece yarısı yaşanan felaketin acılarının hala taze olduğunu görecek, bu tarihi nasıl koruduklarına ise hayret edeceksiniz. Ayrıca müze; Çernobil felaketine dair belgeleri, gazete haberleri, mektuplar, fotoğrafları gözler önüne seriyor. Devamında otelimize transferlerimiz gerçekleştiriyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ile Kiev’in muhteşem gecelerinin tadını çıkartıyoruz.

 1. Gün:

Öğleden sonra dileyen misafirlerimizle rehber tarafından ekstra olarak düzenlenecek İkinci Dünya Savaşı Müzesi, Dinyeper Nehri turuna katılabilirler. (40 Euro) 2. Dünya Savaşı Müzesi, bu savaşa ilişkin dünyadaki en büyük müzelerden biridir. Açık ve kapalı kısımdan oluşur. Açık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dünya savaşında kullandığı savaş uçakları tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım 3 kattan oluşmaktadır. 2. Dünya savaşına ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçleri yakından görme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zararı, unutamayacağımız en çarpıcı örneklerle göreceğiz. Ardından Dinyeper Nehri’nde düzenlenecek tekne turuna geçiyoruz. Turumuz esnasında, Avrupa’nın bu en büyük nehirlerinden birini tekneyle gezip günün yorgunluğunu atıyoruz. Devamında otelimize transferlerimiz gerçekleştiriyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ile Kiev’in muhteşem gecelerinin tadını çıkartıyoruz.

 1. Gün:

Öğlene kadar verilen serbest zaman sonrası hep birlikte Kiev Metrosunu kullanarak keyifli bir yolculukla alışveriş gezisine çıkıyoruz. Sonrasında havalimanına transferimiz gerçekleştiriyoruz. Bagaj ve check-in işlemlerimizin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Bir başka Atomtur – Tatilalsana turunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

 

ÜCRETE DÂHİL OLANLAR

 • Uçak Bileti.
 • Belirtilen otelde 3 gece oda konaklama,
 • KIEV şehir turu,
 • Atomtur – Tatilalsana Türkçe rehberlik hizmetleri.

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR

 • Havalimanı Transferi Gidiş – Dönüş
 • Yurtdışı çıkış harcı:  50 TL
 • Özel Sağlık Sigortası
 • Sabah, Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Ekstra Turlar
 • Müze Girişleri
 • Kişisel Harcamalar

NOT: Ek Hizmet Bedeli, Otoparklar, Rehberlik hizmeti, Kalan Tur Bedeli ve Ara Transfer bedelleri için 20 euro toplanacaktır. 

 

 

GEZİLECEK YERLER;

Kiev Mağara Manastırı :

Kiev’de bulunan Mağara Manastırı, tarihi bir Ortodoks kilisesidir. Pechersk Lavra veya Kyivo-Pechers’ka Lavra olarak da bilinen kilise bölgeye adını vermektedir.

Aziz Sophia Katedrali :

Aziz Sophia Katedrali, Kiev’de bulunan olağanüstü bir mimari şaheserdir. Katedral, şehrin önemli sembollerinden biridir. Dünya Mirası olan Katedral, Kiev Mağara Manastırı ile beraber günümüzde koruma altındadır.

Bağımsızlık Meydanı :

Bağımsızlık Meydanı Kiev şehrinin en merkezi meydanıdır. Meşhur Khreshchatyk caddesi üzerindedir. Birçok şekilde isimlendirilen bu Meydana, Ukraynalılar Maidan demektedir.

Altın Geçit :

Altın Geçit, 11. Yüzyılda Kiev’in ana geçitiydi. Konstantinopolisin Altın Geçitinin imitasyonu olarak bilinir. Ortaçağda, bu yapı söküldüğü için ardında biraz kalıntı bırakmış.

Khreschatyk Caddesi :

Kırişatik caddesi Kiev’in ana caddesidir. Bizdeki İstiklal caddesi gibidir. Cumartesi öğleden sonra trafiğe kapanır. Haftasonu yayalara açılır sadece. Toplam 1200 m uzunluğundadır.

Anavatan Anıtı :

Anavatan Anıtı Kiev’de anıtsal bir heykeldir. Heykel, Ulusal Tarih Müzesine ait bir 2. Dünya Savaşı eseridir.

Aziz Andrew Kilisesi :

Aziz Andrew Kilisesi Kiev’de bulunan, önde gelen bir Barok mimaride bir eserdir.Kilise, 1747 ve 1754 arasında inşaa edilmiştir. Dizaynını İtalyan mimar Bartolomeo Rastrelli tarafından yapılmıştır. Bazen kiliseye Katedral de denmektedir.

Aziz Michael Altın-Kubbeli Manastırı :

Aziz Michael Altın-kubbeli Manastırı Kiev’de faal bir manastırdır. Manastır Dnieper nehrinin sağında yer almaktadır.

Halkların Kardeşliği Kemeri :

Halkların Kardeşliği Kemeri Kiev’de bulunmaktadır. Açılış tarihi 7 Kasım 1982’dir. SSCB’nin 60 ıncı yıldönümü ve Kiev şehrinin 1500 inci yıldönümü anısına inşa edilmiştir.

Ukrayna Ulusal Çernobil Müzesi : (EKSTRA)

Ukrayna Ulusal Çernobil Müzesi, Kiev’de bir tarih müzesidir. 1986 yılındaki Çernobil felaketi ve sonuçlarına adanmıştır. Görsel medya, insan yapımı gereçler, ölçekli modeller ve diğer temsili parçalardan oluşan kapsamlı bir koleksiyonu sergileyen müze, insanları felaketle ilgili eğitmeyi amaçlamaktadır.

 1. Dünya Savaşı Müzesi – Dinyeper Nehri Tekne Turu: (EKSTRA)
 2. Dünya Savaşı Müzesi, bu savaşa ilişkin dünyadaki en büyük müzelerden biridir. Açık ve kapalı kısımdan oluşur. Açık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dünya savaşında kullandığı savaş uçakları tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım 3 kattan oluşmaktadır. 2. Dünya savaşına ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçleri yakından görme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zararı, unutamayacağımız en çarpıcı örneklerle göreceğiz.

 

KONAKLAMA BİLGİSİ:

3* Promosyon oteller

4 ve 5* Üst segment oteller için acente ile irtibata geçiniz.

 

REHBER BİLGİSİ:

Tur detayları ve sorularınız için;

Mustafa Bey; 0536 505 11 36

 

NOT: Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlar da hareket tarihinden 2 gün önce, günübirlik turlarda ise 1 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

 

 

ÖNEMLİ: Tatilalsana, TÜRSAB 7868 Belge No ile turlarını düzenlemektedir. (1618 no’lu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TÜRSAB üyesi seyahat acenteleri yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar acenteler olmaksızın tur ve yukardaki faaliyetleri düzenleyemez. Turların  Atomtur – Tatilalsana  gibi TÜRSAB üyesi acenteler tarafından yapıldığına emin olun.)

 

GENEL ŞARTLAR:

Gezi süresi 3 gece 4 gündür, otel konaklaması 3 gecedir.
En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında ATOM TUR – TATİLALSANA turu  2  gün önceden haber vermek kaydı ile iptal ya da erteleme hakkını saklı tutar.  Turun iptali durumunda ATOM TUR – TATİLALSANA iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 

 

Turun başlama tarihine 6 – 1 gün kala yapılan iptallerde ve turun kaçırılması durumunda geri ödeme yapılmaz. Ödedikleri tur bedeli iade edilmediği gibi acentenin ek hizmet bedellerini de katılmayan müşteriden talep etme hakkı vardır.

Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.

 

NOTLAR
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Atom tur-Tatilalsana sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Atom tur Tatilalsana’nın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.