6-8 NİSAN AYVALIK KONAKLAMALI OT FESTİVALİ TURU
6-8 NİSAN AYVALIK KONAKLAMALI OT FESTİVALİ TURU
280 TL

Tur Tarihleri:

6-8 NİSAN

Program:

1.GÜN CUMA ( 6 NİSAN): İSTANBUL – ÇEŞME

Kalkış yer ve saatleri:
22:00 İncirli Ömür Plaza Önü,
22:30 Mecidiyeköy Eski Teknosa Önü,
23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,
23:20 Kartal Köprüsü Otobüs Durağı Önü,
23:30 Çayırova Mc Donald’s Önü hareket.
Yukarıda belirtilen saatlerde, buluşma noktalarından siz değerli misafirlerimizi alarak
ESKİHİSAR TOPÇULAR -YALOVA- BURSA- BALIKESİR –MANİSA üzerinden İZMİR’E varış.

2.GÜN CUMARTESİ (7 NİSAN): İZMİR – ÇEŞME – ALAÇATI OT FESTİVALİ

Sabahın ilk saatlerinde İzmir merkezinden geçerek kordon boyuna varıyoruz. Kordon’da bir mola verdikten sonra Çeşmeye hareket ediyoruz. Çeşme kalesi ve merkezini gezmek için verdiğimiz molanın ardından Alaçatı' ya, festival alanına hareket ediyoruz. Burada köylülerimizin el emeği ürünlerini görmek ve alışveriş yapmak için zaman bırakıyoruz. Ege'nin kendine özel çeşitli bitki ve sebze ürünlerini ( Enginar, Radika, Turp otu, Arap saçı, Cibez Sarmaşık otu, Yaprak ve Lahana sarması, vb…) tadıp satın alabilirsiniz. Festival, saat 13.00’da festival korteji yürüyüşüyle başlayacak. Yürüyüşte, yerel giysiler giymiş halk, doğadan topladıkları çeşit çeşit otlarını araçlara yüklemiş kadınlar, Alaçatılı antikacıların dizayn ettiği araçlar, kısaca 7’den 70’e tüm Alaçatılılar ve konuklar yer alacak. Kortej yürüyüşünün ardından, Pazaryeri Meydanında klasik müzik grubu festival konseri verecek. Aynı mekânda konserin ardından tüm Alaçatılılara ve konuklarımıza açık festival resepsiyonu verilecek. Dileyenler Alaçatı’nın arnavut kaldırımlı taş sokaklarında cumbalı, rengârenk çiçeklerle süslenmiş evlerini ve çarşısını gezebilirler. Festival alanında alışveriş ve gezinti zamanı verdikten konaklayacağımız otellerimize doğru hareket ediyoruz. Akşam oteldeki yemekten sonra ekstra olarak gece turumuza katılabilirler.

3.GÜN PAZAR (8 NİSAN): SARIMSAKLI PLAJI - AYVALIK – CUNDA - ŞEYTAN SOFRASI:

Otelde alınan kahvaltı sonrası Sarımsaklı plajını gezip buradan hareket ile Şeytan Sofrası’na geliyoruz. Çam ormanları ile kaplı Ayvalık adalarına hakim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’ndan manzarayı seyrediyor ve fotoğraf çekiyoruz. Sonrasında Ayvalık gezimize başlıyoruz. Kapıları, kapı tokmakları, pencereleri, tahta ve taş işçiliği ile görülmeye değer Ayvalık Evleri'ni ve Çınarlı Camisi ( eski Aghia Yorgi Kilisesi) geziliyor. Çarşı içinde serbest vakit bırakıyoruz. Daha sonra Cunda Adası gezimize başlıyoruz. Ayvalık'ı Ayvalık yapan en önemli hem evleriyle hem mekanlarıyla ünlü Cunda Adası’ndan ayrılmak istemeyeceksiniz. Öğlen yemeği ( extra) için vereceğimiz molamızda Cunda Adası'nın meşhur lokantalarında Papalina, deniz mahsulleri, mezeleri ve zeytinyağlı ot yemekleri ile ege lezzetlerinin tadına varabilirsiniz. Yemekten sonra Cunda adasının Arnavut kaldırımı taş sokakları, cumbalı evleri ve Taksiyarhis Kilisesi ( panoramik ) göreceğimiz yerler arasındadır. (Taksiyarhis Kilisesi içindeki müzeyi ekstra bedel ödeyerek gezebilirsiniz. ) Ardından serbest zaman sırasında dilediğinizce fotoğraf çekebilir, meşhur sakızlı dondurma ve ayvalık tostu yiyebilirsiniz. Son durağımız Ayvalık’ın muhteşem koylarının eşsiz manzarasını izleyebileceğiniz Cennet Tepesinden sonra Ayvalığa veda edip İstanbul'a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Güzergah üzerinde Akşam Yemeği Molası sonrasında İstanbul’a varışımız ile bir başka Tatilalsana organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

Hareket Noktaları ve Saatler:

22:00 İncirli Ömür Plaza Önü,
22:30 Mecidiyeköy Eski Teknosa Önü,
23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,
23:20 Kartal Köprüsü Otobüs Durağı Önü,
23:30 Çayırova Mc Donald’s Önü hareket.

6-8 NİSAN AYVALIK KONAKLAMALI OT FESTİVALİ TURU
6-8 NİSAN AYVALIK KONAKLAMALI OT FESTİVALİ TURU
280 TL

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

ÜCRETE DÂHİL OLANLAR
 Otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama
 Otelde açık büfe veya set menü 1 akşam yemeği
 Otelde açık büfe 1 sabah kahvaltısı
 Lüks otobüsler ile ulaşım Çevre gezileri
 Otobüste Atom tur - Tatilalsana ikramları
 Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 Tüm çevre gezileri
 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Türsab Seyahat Sigortası

Tur Ücreti Dışındakiler:

ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR
 Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve eğlenceler
 Cumartesi sabah alınan sabah kahvaltısı
 Tüm öğlen yemekleri
 Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler
 Tüm özel harcamalar
 Müze ören girişleri.

NOT : Otoparklar, Otoban ve Feribot geçiş ücretleri olarak araçta kişi başı 30 TL ödeme alınacaktır. Ödenmesi zorunludur.

Konaklama:

Kalif Otel, Milano Otel,
Mare Otel ( 30 TL konaklama farkı vardır. )
Ya da Türkevi Butik otel gibi otellerde konaklama yapılmaktadır.

NOT: HAFTANIN YOĞUNLUĞUNA GÖRE OTELLERDEKİ DOLULUK DURUMUNA GÖRE AYNI YA DA DAHA ÜST STANDARTLARDA KONAKLAMA YAPMA HAKKI ATOMTUR – TATİLALSANA’DA SAKLIDIR.

Rezervasyon ve Ödeme Detayları:

  • Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.
  • Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
  • Kredi kartıyla peşin yada taksitli ödeme yapmak isterseniz ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,
  • Mail order formumuzu doldurup bize fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.
  • Rezervasyonun kesinleşmesi için Tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
  • Tur hareket tarihinden 1 hafta öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %50 kesinti ile geri iade yapılır. Son hafta içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
  • Rezervasyon talebinizin maille olması halinde sizinle 24 saat içinde irtibata geçilecektir.

GENEL ŞARTLAR:
Gezi süresi 2 gün 3 gecedir, otel konaklaması 1 gecedir.
En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında ATOM TUR – TATİLALSANA turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal ya da erteleme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda ATOM TUR – TATİLALSANA iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.
NOTLAR
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Atom tur-Tatilalsana sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Atom tur Tatilalsana’nın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.

Ulaşım:

ULAŞIM BİLGİSİ : Tur araçlarımız, özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre Mercedes Travego & Tourismo & 403 & Man Fortuna ve Temsa Safir model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.
HATIRLATMA: Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda ISUZU TURKUAZ, MITSUBISHI PRESTİJ, MERCEDES SPRINTER veya VOLKSWAGEN CRAFTER gibi araçları kullanma hakkını saklı tutar.

6-8 NİSAN AYVALIK KONAKLAMALI OT FESTİVALİ TURU
6-8 NİSAN AYVALIK KONAKLAMALI OT FESTİVALİ TURU
280 TL