1 GECE KONAKLAMALI KAPADOKYA TURU 375 TL

GÜZEL ATLAR DİYARI KAPADOKYA TURU
2 GECE 3 GÜN 1 GECE OTEL KONAKLAMALI
Peri bacaları ,Avanos, Ürgüp,Uç Hisar Kalesi , Ihlara Vadisi, Göreme, Derinkuyu

TUR TARİHLERİ : Her Cuma Akşam Hareketli
TUR FİYATI: 400 TL

1.Gün – İstanbul – Kapadokya
20:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
21:45 Mecidiyeköy Mado Önü
21:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
21:45 Kartal Köprüsü hareket ile yaklaşık 9 saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün – Peri bacaları -Göreme – Onxy taş Atölyesi Avanos Çömlek Atölyeleri – Paşabağ – Kızılırmak – Ürgüp
Ekstra sabah kahvaltımızı almak için bölgeye ulaşıyoruz. Kahvaltı sonrasında 1985 senesinde beri UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan, içerisinde Tokalı, Elmalı, Çarıklı ve Karanlık Kiliseler gibi 4.yy’dan 13. yy’a kadar tarihlenen, freskolarıyla ünlü birçok kiliseyi barındıran Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Doğanın ve insanoğlunun el ele vererek oluşturduğu bu muhteşem müzenin ardından, binlerce yıldır bölgede kesintisiz devam eden bir el sanatının izini sürmeye başlıyoruz: Çömlekçilik. Yörenin babadan oğula geçen ustalık geleneği ile harmanlanmış ustalarının atölyelerini ziyaret ediyor, hem çömlek nasıl yapılır görüp bilgi alıyor, hem de bizler yapmayı deniyoruz. Çanak çömlek atölyesini ziyaretimizin ardından çok başlı peri bacalarını ve keşiş hücrelerini göreceğimiz Paşabağı bölgesinde fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi (ekstra) yemek üzere Avanos’a hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardından bölgenin doğal kaynaklarından birisi olan oniks taşı ve bu taşın işlemesi hakkında bilgi alıp, oniks ve diğer çeşitli taşlardan imal edilen hediyelik eşyaları görebileceğimiz bir atölyeyi ziyaret ediyoruz. Ardından Anadolu’nun en önemli ırmaklarından birisi olan Kızılırmak’ın ikiye ayırdığı Avanos’u ve Avanos’un asma köprüsünü görüyor, o köprüden yürüyerek karşıya geçiyoruz. Avanos’u ziyaretimiz sonrasında, peri bacalarının farklı şekillerini çeşitli figürlere benzeten insanoğlunun hayal gücüne şahitlik edeceğiniz Dervent Vadisi’ni görüyor ve gece konaklayacağımız Ürgüp’e hareket ediyoruz. Ürgüp’te otelimize geçmeden önce şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Otelimize yerleşip, biraz dinlendikten sonra sonra dileyen misafirlerimizle Türk gecesine (ekstra) gidiyoruz.

3.Gün – Ürgüp – Balon turu – Üç güzeller – Uçhisar Kalesi –Güvercinilik vadisi – Derinkuyu yeraltı şehri – Ihlara vadisi – İstanbul
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kapadokya’nın en karakteristik peri bacalarını göreceğiniz Üçgüzeller’e gidiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Uçhisar’a giderek Kapadokya’nın en yüksek noktası olan Uçhisar Kalesi’ne çıkıyor ve muhteşem manzaranın tadını çıkarıyoruz. Uçhisar’da alacağımız öğle yemeğimizden (Ekstra) hemen önce meşhur Nevşehir kabak çekirdeği ve kayısı çekirdeği alabilmeniz için kuru yemiş alış veriş molası veriyoruz. Yemeğimizin ardından savaşlardan kaçan binlerce insanın yerin metrelerce altında aylarca yaşayabileceği, bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne gidiyoruz. Ardından Nevşehir’den ayrılarak Kapadokya’nın Aksaray ili sınırları içerisinde kalan kısımlarından Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Bozkırın ortasında bir vaha olan bu vadide, Ağaçaltı ve Yılanlı gibi kiliseleri gördükten sonra gezimizi tamamlıyor ve İstanbul’a yola çıkıyoruz.
Misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakıyor ve bir sonraki gezimizde görüşmek üzere gezimizi noktalıyoruz.

Ücrete dahil olan hizmetler:
• Otobüs ile ulaşım
• 1 gece oda kahvaltı 3* otellerde konaklama ( Ürgüp Sena otel)
• Otelde alınacak sabah kahvaltısı
• 1618 sayılı Tursab mesleki zorunluluk sigortası
• Profesyonel Rehberlik hizmeti
• Araç içi ikramlar ( su servisi olarak yapılır)

Ücrete dahil olmayan hizmetler:
• İlk gün güzergahta alınan kahvaltı
• Öğle yemekleri
• Akşam yemeği
• Tüm yemeklerde alınan içicekler.
• Türk gecesi
• Program dışı tüm geziler
• Tüm Kişisel harcamalar
• Müze giriş ücretleri (bölgede müze kart geçerli olup tur öncesi alınması tavsiye edilir)
Göreme Açık Hava Müzesi (Müze Kart geçerli).
Uçhisar Kalesi (Müze Kart geçerli değil).
Derinkuyu Yeraltı Şehri (Müze Kart geçerli).
Ihlara Vadisi (Müze Kart geçerli).
Tek kişi konaklama ve çocuk ücretleri

Belirtilen fiyatlar 2 kişilik odalarda kişi başı ücretlerdir. Tek kişi konaklamak isteyen misafirlerimiz 100 TL tek kişi konaklama farkını acentaya ödemekle yükümlüdür. 0-3 yaş çocuklar koltuk alınmadığı takdirde ücretsizdir. Koltuk talep edildiği 199 TL olarak ücretlendirilir. 7-12 yaş grubu cocuklar279 TL olarak ücretlendirilir. 1 büyük 1 çocuk konaklamasında çocuklar yetişkin olarak ücretlendirilir.

Ekstra turlar:
İlk gün kahvaltı : 30 TL
Cumartesi öğle öğle yemeği: 40 TL
Türk gecesi : 150 TL (Mevsime göre 6-8 çeşit soğuk meze meyve tabağı çerez sınırsız yerli alkollü alkolsüz içecekler)
Pazar öğle yemeği 40 TL
Balon turu ( Bölgede rehber tarafından detaylı bilgi verilecektir.)

Kullanılacak araçlar:
14 kişiye kadar 16 kişilik sprinter , crafter v.b araçlar ,15 / 24 kişi arası katılımlarda prestij , isuzu nova v.b 27 kişilik araçlar 25 kişi üstü katılımlarda Mercedes Travego , tourısmo ,man safir v.b araçlar kullanılacaktır. Katılım sayısına göre araç tipleri değişiklik gösterebilir. Turu satın alan misafirlerimiz kullanılacak araç tipini kabul etmiş sayılacaktır.

Hareket tarihleri: 9-16-23-30 Ekim / 13-27 kasım / 18 aralık
Tur bedeli: 429 TL
Not: Cumhurbaşkanlığı genelgesi normalleşme 3. Adım gereği normal oturum düzenine geçilmiş olacaktır. Misafirlerimizin biniş sırasında ateş ölçümü yapılacak olup 38 derece ve üstü ateşi olanlar tura katılım sağlayamaz. Tur boyunca maske takmak zorunludur.

COVİD – 19 KAPSAMINDA ALINAN ÖNLEMLER:
– 1. Dereceden akrabalık bağı olanlar (Karı-Koca, Anne, Baba, Kardeş ) yan yana oturabilirler. Diğer durumlarda tek kişi oturmak zorunludur.
– Turlar öncesi araçlarımız dezenfekte edilecektir.
– Turlarda kullanılan otel, restaurant ve alışveriş mekanlarının Covid – 19 kapsamında önlemlere uyan işletmeler olacaktır.
– Araçlarımıza biniş sırasında ateş ölçümü yapılacak olup, bu uygulama tur boyunca her gün rutin olarak tekrarlanacaktır.
– Araçlarımız da koruyucu hijyen seti(maske, dezenfektan) bulunmaktadır ve tüm misafirlerimize dağıtılacaktır.
– Misafirlerimiz ve personelimizin maske kullanımı zorunludur.
– Araçlarımızda tek kullanımlık bardak su haricinde ikram dağıtılmayacaktır.
– Turlarımızın da belirli süreler içerisinde molalar verilerek araç havalandırılması sağlanacaktır.
– Rezervasyonunuzu oluşturma esnasında seyahat temsilcisi ile birlikte, HES uygulaması üzerinden kod ile sorgulama gerçekleştirilerek rezervasyon onaylanır.

Turumuz Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve diğer devlet kurumlarının belirlemiş olduğu koltuk kapasitesi ve önlemlere göre gerçekleşecektir.

GENEL ŞARTLAR:
Gezi süresi 2 gündür.
En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında ATOM TUR turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal ya da erteleme hakkını saklı tutar. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Turun iptali durumunda ATOM TUR iptalini mail yolu ya da telefonla bildirmek zorundadır.
0-6 yaş çocuklar koltuk talep edilmediği taktirde ücretsizdir. 7-12 yaş çocuk indirimi uygulanmaz.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.

NOTLAR
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Atom Tur-Tatilalsana sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Atom tur – Tatilalsana’nın sorumluluğu yoktur. Turlarımız konaklama, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez..