1 GECE KONAKLAMALI KAPADOKYA TURU 375 TL

TUR TARİHLERİ:

HER HAFTA SONU

PROGRAM:

1.Gün / İSTANBUL-İZMİT- DÜZCE – TUZ GÖLÜ – NEVŞEHİR

21:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü ( incirli metrobüs durağı önü Topkapı yönü )
21:30 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü ( eski Teknosa Önü )
22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
22:15 Kartal Köprüsü Altı
22:30ÇayırovaMcDonald’s Önü
23:15 İzmit Halkevi Önü
Siz değerli misafirlerimizi belirtilen durak noktalarından aldıktan sonra araç içi ikramlarımız eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün / Ihlara Vadisi – Narlıgöl – Göreme Açık Hava Müzesi – Ürgüp

Sabahın ilk ışıklarında yol üzerinde alacağımız ekstra sabah kahvaltısı sonrasında Kapadokya oluşumun en önemli bileşenlerinden birisi olan Hasan Dağı manzarası eşliğinde Türkiye’nin tuz ihtiyacının %40’ını karşılayan Tuz Gölü’nü panoramik olarak gördükten sonra sonra sanat ve kültürün bir araya geldiği Dünya’nın en büyük ikinci kanyonu Ihlara Vadisi’ne geliyoruz.. 14 km uzunluğunda doğal bir oluşum olan ve Hristiyanlığın önemli inziva mekânlarından birisi Ihlara Vadisi’nde rehberimizin anlatımlarıyla gezimize başlıyoruz. Vadi boyunca sayıları oldukça fazla olan kaya oyma kiliselerin en önemlileri olan Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini rehberimizin Hıristiyanlık tarihi , İcona ve Fresko anlatımlarını dinledikten sonra Melendiz Çayı’nın hoş akışı boyunca yürüyerek Ihlara Vadisi gezimizi sonlandırıyoruz. Ihlara Vadisi gezimizin ardından deniz seviyesinden yüksekliği 1365 metre olan Narlı Kuyu Krater Gölüne gidiyoruz. Güzel manzara eşliğinde çay ve ya kahvelerimizi yudumladıktan sonra 1984’ten beri UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde yer alan Kaymaklı Yeraltı Şehri’ne ( veya Derinkuyu Yeraltı Şehri ) gidiyoruz. İhtiyaç halinde kazılarak alta doğru galerilerin oluşturulduğu ve çok sayıda kişinin bir arada barınabileceği yeraltı şehrinin oluşum sebebini ve nasıl yapıldığını rehberimizden dinliyoruz ve ardından yer altı şehrinden ayrılıyoruz. Yer altı şehri gezimizi tamamladıktan sonra öğlen yemeğimizi almak için restaurantımıza doğru hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardından M.S. IV. yüzyıldan XIII. yüzyıla kadar yoğun bir şekilde manastır hayatına ev sahipliği eden bir kaya yerleşim yeri olan GöremeAçıkhava Müzesi’ne doğru hareket ediyoruz .Rehberimizinanlatımları ile burada Aziz Basil, Azize Barbara, Elmalı Kilise, Yılanlı ( Onophrius ) Kilise, Mutfak ve bağlantılı alanlar ( Kiler, Yemekhane ) gezilerimizi yapıyoruz. Göreme Açık Hava Müzesini gezdikten sonra yerel ve dünyaca tanınmış şaraplık üzümlerden yapılan şaraplar hakkında bilgi almak ve tadına bakabilmek için Turasan Şarap Fabrikası’nı ziyaret ediyoruz. İsteyenler ise buradaki sürede çok yakın olan Asmalı Konak ziyaretini gerçekleştirebilirler. Yorucu ama eğlenceli ve dolu dolu geçen gezimizin ardından otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Kapadokya Türk Gecesine katılabilirler. Belirlenen saatte buluşma ardından tur aracımızla hareket ederek gecenin yapılacağı mekâna hareket ediyoruz. Bizler için rezerve edilmiş yerlerimize oturduktan sonra gecemiz başlıyor ( 21.00 – 23.00 ). Ülkemizin tüm bölgelerinden ( Doğu, Güneydoğu, Ege, Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu ) halkoyunlarının sergilendiği şov boyunca keyifli anlar geçireceksiniz ve kültürel zenginliğimize tekrar hayran kalacaksınız. Dilerseniz siz de belli aralıklarla ekibe katılabilirsiniz. Gecenin sonunda ise pist bizlere kalacak. Bu eğlenceli gecemizin ardından tekrar otelimize doğru hareket ediyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Sabah erken saatlerde mola tesisinde ekstra olarak alınacaktır
Öğle Yemeği:Uranos Restaurant vbrestorantlarda Set Menü Olarak Alınacaktır ( Çorba , Testi Kebabı , Pastırmalı Kuru Fasulye , Pilav , Tatlı ve ya Meyve ) : 40 TL
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: 3*& 4* Bölge Otelleri

3. Gün: / Paşabağ – Dervent- Avanos – Hacı Bektaş -ı Veli

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk olarak rahipler vadisi olarak da bilinen büyük şapkalı peribacalarının en yoğun olduğu yer olan Paşabağ Vadisine gidiyoruz.Henüz uykulu halinizi üzerinizden atamamışken bu muhteşem güzellik karşısında gözleriniz tamamen açılacak ve büyüleneceksiniz. Ardından gören herkesin farklı karakterlere benzettiği birbirinden farklı peri bacalarının olduğu Dervent Vadisine gidiyoruz. Hayal gücünüze bağlı olarak çok çeşitli benzerlikler kuracağınıza eminiz. Dervent Vadisini gezdikten volkanik özellikten dolayı değerli ve yarı değerli taşlara sahip olan Kapadokya’nın ve dünyanın çeşitli yerlerinden getirilen taşların işlenip değerli madenlerle birleştirildiği ve aynı zamanda onyx ürünlerinde yapıldığı Onyx – Taş Atölyesine gidiyoruz. Burada verilen bilgi sonrası dileyen misafirlerimiz hediyelik eşya alışverişlerini yapabilirler. Aracımız ise bizleri bölgenin en güzel panorama noktalarından birisi olan Güvercinlik Vadisi manzarasında bekliyor olacak. Nazar ve çömlek ağaçları ile birleşince muhteşem fotoğraflar veren doğal güzellik ardından Güvercinlik Vadisi’nden ayrılıyoruz.Güvercinlik Vadisi gezimizin ardından öğlen yemeğimizi almak için restaurantımıza doğru gidiyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından bölge için bin yılların geleneksel işçiliği olan Çanak-Çömlek işçiliğini tanıyıp, bilgi alabilmek için çanak çömlek atölyesine gidiyoruz. Çömlek yapımı hakkında verilen bilgiler ve çömlek yapımını izledikten sonra Verilen bilgilerden sonra aramızdan şanslı olan bir misafirimiz çanak çömlek yapımında bir deneyim sahibi olmak adına makinenin başına geçiyor.Bu sıralarda bizler de onu izlerken çok keyifli anlar geçiriyoruz. Ardından hediyelik eşya alışverişimizi yapabilmek adına serbest zamanımız başlıyor Alışverişimizin ardından günümüzde müze olarak kullanılan ve Anadolu’nun en kutsal mekânlarından birisi olan Hacı Bektaş Veli Dergâhına gidiyoruz. Dış avluda bulunan Üçler Çeşmesini, Ana Avluyu ( Mutfak, Meydan Evi ) ve Son Avluyu ( Pir Evi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Balım Sultan Türbesi ) rehberimizin anlatımları eşliğinde ziyaret ediyoruz. Bu keyifli ve kültürel olarak bilgiye doyduğumuz gezi sonrası araç içi ikramlarımız eşliğinde İstanbul’a yolculuğumuz başlıyor.
Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Han Restaurant: Açık Büfe Ekstra Olarak Alınacaktır 30 TL
Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesisimizde Ekstra Olarak Alınacaktır
Konaklama: BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

HAREKET NOKTALARI VE SAATLER:

21:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü ( incirli metrobüs durağı önü Topkapı yönü )
21:30 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü ( eski Teknosa Önü )
22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
22:15 Kartal Köprüsü Altı
22:30ÇayırovaMcDonald’s Önü
23:15 İzmit Halkevi Önü

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

5 yıldızlı Crystal Kaymaklı;Spa Otelde 1 gece konaklama,Cumartesi Otelde Akşam yemeği,Pazar otelde Sabah kahvatısı (Yarım pansiyon)
Otobüsler ile gidiş dönüş ulaşım
Otobüs içi İkramlar
Rehberlik Hizmetleri
TÜRSAB zorunlu seyahat sigortası paketi.

TUR ÜCRETİ DIŞINDAKİLER:

Otelde alınan içecekler
Müze ve Ören Yeri girişleri
Odalardaki Minibarlar
C.tesi Akşam Kuzu (Eğlence)Gecesi

TÜRK GECESİ (ekstra): 60,00 TL / Kapadokya bölgesine özgü, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik bir mekan olan Yaşar Baba  da gerçekleştiriliyor. Limitsiz yerli içecekler ve Türk usulü mezeler, kuruyemiş, Meyve eşliğinde Türkiye’nin değişik yörelerinden halk oyunları, showlar, oryantal ve bazı bölümlerinde eşlik edebileceğimiz eğlencemiz keyifli hale geliyor…

BALON TURU (ekstra-120 Euro) : Gün doğmadan 1 saat önce otelimizden hareket ile pilotlardan bilgilendirme alırken hafif bir kahvaltı yapıyor ve sonrasında turumuza başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk sürecek turumuz (tamamı 3 saat olacak) otelimize transferimizle son buluyor. Dileyen misafirlerimiz 3 taksit imkanı ile bu aktiviteden faydalanabilirler.

Turlarda Kart çıkarttırmada sıra problemi yaşamamak için aşağıda ki linkden kartınızı Turdan önce alabilirsiniz!

https://www.muze.gov.tr/muzekart_almak_istiyorum

REZERVASYON VE ÖDEME DETAYLARI:

Tura tek kişi katılacak müşterilerimiz 100 TL oda farkı ödemelidir.
0-6 yaş çocuk için otobüste koltuk ücreti 250 TL dir.
07-12 yaş çocuk:2 yetişkin yanında kalmak koşuluyla indirimlidir.
Rezervasyon iptal ve değişikliklerinin en az 15 gün kala yaptırılmalıdır.
İptal edilmeyen rezervasyonlarda hak kullanılmış olur. İptal koşulları ise İPARA & PAYPAL sisteminden yapılmış olan ödemeler 7 ila 10 iş günü içerisinde k.kartınıza para iadesi gerçekleşir.
Yeterli doluluk sağlanamadığı tarihlerde acente, en geç 2 gün önce bildirmek kaydıyla diğer turlarımıza kayıt yapma hakkına sahiptir.
Otobüste koltuk numarası rezervasyon sırasına göre otomatik ayarlanmaktadır.
Tur İçerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb.Haklar İade Edilmez.
Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.
Alınan Kuponların en geç 7 gün içerisinde Turizm şirketine bildirilip rezervasyonun kesinleştirilmesi zorunludur.
Acenta otellerin yoğunluk durumuna göre aynı standartlarda başka bir otelle konaklamayı değiştirme hakkına sahiptir!
Tur içeriği aynı kalmak şartıyla Rehber programda zamansal değişiklikler yapma hakkına sahip olup, olası değişiklikler; gerekli durumlarda siz misafirlerimizin daha rahat bir tur geçirmenizi sağlamak amacıyla değiştirilebilir
Otel konsepti gereği Otelde Açık Büfe akşam yemeği esnasında alacak olduğunuz Su ve tüm içecekler Extradır.
Müze Kartı süresi dolmamış olanlar bu turda kullanabilirler. Müze kartı olmayanların çıkarttırmaları tavsiye edilir.

Müze ve ören yeri giriş ücretleri; öğrenci, öğretmen ve emekliler için farklıdır. Ayrıca daha önce gezmiş olup gezmek istemeyenler olabilmektedir. Dolayısıyla bu ücretler tur bedeline yansıtılmamakta ve müze kartı olan misafirlerimiz giriş ücreti ödemeden ören yerlerini ziyaret edebilirler. MÜZE KARTI olmayan misafirlerimiz ise ÖREN YERİ girişleri için öğrenci kişi başı 30 TL yetişkin kişi başı 70.-TL ödeyip acentemizden temin edebilirler.