FETHİYE – ÖLÜDENİZ – KAYAKÖY – TLOS ANTİK KENTİ – YAKAPARK – SAKLIKENT KANYONU – SALDA GÖLÜ TURU

 FETHİYE – ÖLÜDENİZ – KAYAKÖY – TLOS ANTİK KENTİ – YAKAPARK – SAKLIKENT KANYONU – SALDA GÖLÜ TURU 480 TL

TUR TARİHLERİ:

*** Özel dönem turlarımızda otel ve ulaşım maliyetleri yükselebildiğinden  tur fiyatında değişikliği olabilmektedir.

NİSAN 3-4
NİSAN 10-11
NİSAN 17-18
NİSAN 23-24-25   ***
MAYIS 1-2
MAYIS 8-9
RAMAZAN BAYRAMI; MAYIS -13-14-15  ***
MAYIS 22-23
HAZİRAN 5-6
HAZİRAN 12-13
HAZİRAN 19-20
HAZİRAN 26-27
TEMMUZ 3-4
TEMMUZ 10-11
TEMMUZ 17-18
KURBAN BAYRAMI; TEMMUZ 20-21-22-23   ***
TEMMUZ 24-25
TEMMUZ 31 AĞUSTOS 1
AĞUSTOS 7-8
AĞUSTOS 14-15
AĞUSTOS 21-22
AĞUSTOS 28-29-30   ***

HER CUMA AKŞAMI HAREKETLİ

NOT: Ek Hizmet Bedeli, Otoparklar, Feribot, Köprü geçiş ücretleri, Rehberlik hizmeti ve Ara Transfer bedelleri tur bedeline dahildir. Araçta ücret toplanmaz.

 

2 GECE 3 GÜN 3* OTEL KONAKLAMALI OLARAK GEÇERLİDİR.

Tur programında içerik aynı kalmak koşuluyla tur günleri veya program sırası değişebilmektedir.

 

(Acente satın aldığınız otelde yer olmaması durumunda fark ödemek koşuluyla 4 ya da 5* otellerde konaklama yapabilme hakkını saklı tutar.)

 

NOT: Misafirlerimiz Pamukkale Otellerde Termal Havuzlar, Çamur Banyosu, Hamam ve Saunadan ücretsiz faydalanabilirler.

 

 Tur programında içerik aynı kalmak koşuluyla tur günleri veya program sırası değişebilmektedir.

 

 

 FETHİYE – ÖLÜDENİZ – KAYAKÖY – TLOS ANTİK KENTİ – YAKAPARK – SAKLIKENT KANYONU – SALDA GÖLÜ TURU

 

 1. GÜN CUMA AKŞAMI:

* 21:30 İncirli Ömür Plaza Önü
* 22:00 Mecidiyeköy Mado Önü
* 22:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
* 22:45 Kartal Köprüsü
* 23:00 Çayırova Mc’ Donalds

Cuma akşamı daha önce belirlenen buluşma noktalarımızdan hareketle SAKARYA -BİLECİK- KÜTAHYA- AFYON üzerinden SAKLIKENT KANYONUNA hareket ediyoruz.

2.GÜN CUMARTESİ: TLOS ANTİK KENTİ – YAKAPARK – SAKLIKENT KANYONU :

Bilecik Afyon üzerinden sabah yolda alacağımız (ekstra) kahvaltı sonrası sabahın erken saatlerinde Tlos Antik Kentine ulaşıyoruz. Yaklaşık 4000 yıl öncesine giden bir Likya kenti Tlos’un kalıntılarını ziyaret ediyoruz. Tarihçi ve arkeologlar için Likya’nın en önemli kentlerinden biri olan kent Büyük İskender ‘in Hindistan’a uzanan büyük seferi sırasında ele geçirmekte en çok zorlandığı kentlerden biridir. Mitolojide kral Bellerophon’ un Uçan Atı Pegasus ile Tlos’ da yaşadığına inanılır. Bellerophon’un kral mezarı Likya vatandaşlarına tahsis edilen mezarlıkta bulunmaktadır. Tlos’ un mistik havasını soluduktan  sonra, havuzlu bahçeleri ve geleneksel restoranlarıyla ünlü Yaka köyündeki bir alabalık çiftliğine gidiyoruz. Doğal su cenneti  olan bu bölgede muazzam bir doğal güzellik bulunuyor. Ağaçlar ile örtülü ve huzurun zirve yaptığı şelalelerin sakinleştirici sesleri arasında restoranda yöreye has lezzetleri tatma imkanına sahipsiniz. Aynı zamanda dondurucu denebilecek kadar soğuk havuzlarda girme deneyimi yaşayabilir, canlı balıkları sevebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Ardından Türkiye’nin en etkileyici kanyonlarından biri olan Saklıkent’ e gidiyoruz. Saklıkent ziyareti esnasında serin sularda rafting deneyimi yaşayabilir, kanyonun içine doğru biraz ıslanmayı göze alıp yürüyüş yapabilir yada dinlenmek için kanyonun üst kısımlarında bulunan serin suların olduğu çardaklarda kısa molalar verebilirsiniz. Kanyon gezisinin de tamamlanması ile birlikte Fethiye’de ki  otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği  ve  konaklama otelimizde.

 1. GÜN PAZAR : ÖLÜDENİZ – KAYAKÖY – SALDA GÖLÜ :
  Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası 8:00 – 8.30 civarında otelden hareketle Babadağ’ ın hemen eteğinde bulunan Belcekız plajına ulaşıyoruz. (Arzu eden misafirlerimiz sabahın erken saatlerinde otelden alınarak, özel araçlarla muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ’a çıkarak Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenalini yüksek sporu yaparken gökyüzünden Ölüdeniz’e tekrar aşık olacaksınız. (Ekstra) Bu plajın devamı niteliğindeki Türkiye’nin en eşsiz denizlerinden olan ÖLÜDENİZ’de sizlere serbest zaman veriyoruz. Dünyanın sayılı plajlarından olan Ölüdeniz’de turkuaz suların keyfini çıkarttıktan sonra bir asır önce terkedilmiş bir Rum köyü olan Kayaköy’ü panoramik olarak görüyoruz. “Hayaletköy” olarak dillere dolanmış Kayaköy’ün görüntüsü eşliğinde hikayeleri ve yaşanmışlıklarını rehberinizden dinliyoruz. Sonrasında Türkiye’nin en temiz ve en derin gölü olan Salda Gölü’ne hareket ediyoruz. Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü 185 metreye varan derinliği ile Türkiye’nin üçüncü en derin gölü konumundadır. Dünyada Mars özelliği gösteren iki yerden biridir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısı Mars’ta da vardır. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyu bazı cilt hastalıklarına karşı etkilidir. Göl kenarında isteyenler bol bol resim çekebilir, yürüyüş yapabilir. Göl kenarında vereceğimiz molamızın ardından dönüş güzergahımızda Afyon’ da akşam yemeği için (ekstra) mola veriyor sonrasında Kütahya, Bilecik üzerinden İstanbul’a hareket. GECE saatlerinde varış ve bir başka  ATOMTUR –  TATİLALSANA etkinliğinde buluşmak ümidiyle güzel anılarla ayrılıyoruz.

 

ÜCRETE DÂHİL OLANLAR

 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Otelde 1 sabah kahvaltısı
 • Otelde 1 akşam yemeği ( Açık Büfe Yada Set Menü )
 • Araçta içi ikram (Yalnızca su ikramı vardır. Çay ikramı yoktur)
 • Lüks otobüsler ile ulaşım Çevre gezileri
 • Türsab seyahat sigortası paketi

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

 • Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve eğlenceler
 • Cumartesi sabah alınan sabah kahvaltısı
 • Yamaç Paraşütü
 • Tüm öğlen yemekleri
 • Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler
 • Tüm özel harcamalar
 • Müze ören girişleri
 • Tlos Antik Kenti girişi ( 6 TL, sezon içinde fiyat değişiklik gösterebilir.)

 

Önemli Not: Katıldığınız tur bir kültür turudur. Rehberlerimiz bölgeye hakim, tarih ve bilgi konusunda yeterli donanıma sahiplerdir. Turun süresi boyunca özellikle yolculuk sırasında rehberlerin ya da acente yetkililerinin yükümlülükleri arasında müzik, eğlence ya da animasyon yapmak yoktur. Lütfen tur yetkililerinden müzik yüksek sesli müzik açılması ya da sıcak ikram yapılması konusunda ısrarcı olmayınız. Programda yazıldığı gibi otobüste çay ikramı yoktur.

 

NOT: Ek Hizmet Bedeli, Otoparklar, Feribot, Köprü geçiş ücretleri, Rehberlik hizmeti ve Ara Transfer bedelleri tur bedeline dahildir. Araçta ücret toplanmaz.

Turun başlama tarihine 6 – 1 gün kala yapılan iptallerde ve turun kaçırılması durumunda geri ödeme yapılmaz. Ödenen tur bedeli iade edilmediği gibi acentenin ek hizmet bedellerini de katılmayan müşteriden talep etme hakkı vardır.

 

 Tur programında içerik aynı kalmak koşuluyla tur günleri veya program sırası değişebilmektedir.

 Müze ve ören yeri giriş ücretleri; öğrenci, öğretmen ve emekliler için farklıdır. Ayrıca daha önce gezmiş olup gezmek istemeyenler olabilmektedir. Dolayısıyla bu ücretler tur bedeline yansıtılmamakta ve müze kartı olan misafirlerimiz giriş ücreti ödemeden ören yerlerini ziyaret edebilirler. MÜZE KARTI olmayan misafirlerimiz ise ÖREN YERİ girişleri için öğrenci kişi başı 30 TL yetişkin kişi başı 60.-TL ödeyip Müze girişlerinden temin edebilirler.

 

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını

saklı tutar. Konaklamalı turlar da hareket tarihinden 2 gün önce, günübirlik turlarda ise 1 gün

önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

 

Tek kişi ve çocuk ücretleri:

Belirtilen ücretler iki kişilik odalar da kişi başı konaklamayı kapsar. Tek kişi konaklayacak misafirlerimiz acenteye 100 TL fark ödemelidirler. 0-6 yaş çocuk ücretsiz olup Koltuk talep edildiği takdirde 350 TL acenteye ödenmelidir.

07-12 yaş çocuk ücreti iki büyük yanında konaklanması halinde 400 TL olarak acenteye ödenir. Bir büyük + 1 çocuk konaklamaları için iki kişilik ücret ödenmelidir.

 

 

Konaklamalar;

4* Halıcı, Hierapolis, Tripolis vb Otellerde (Satın aldığınız oteller),

Ninova Termal Otel (Fark ödemek koşuluyla), 5* Richmond, Polat vb. Otellerde (Fark ödemek koşuluyla) konaklama yapılabilmektedir.

Ninova Termal Otel konaklama farkı kişi başı 30 TL’dir.

 

DOLULUK DURUMUNA GÖRE AYNI YA DA DAHA ÜST STANDARTLARDA OTELLERDE FARK ÖDENMESİ KOŞULUYLA KONAKLAMA YAPMA HAKKI ATOMTUR – TATİLALSANA’DA SAKLIDIR.

 

Ulaşım bilgisi:

Tur araçları, turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre 46 kişilik MERCEDES Tourismo, Travego, MİTSUBİSHİ Safir veya MAN ya da 27-31 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar-Sultan, 17-19 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minibüs ile seyahat edilmektedir. Araçta ön koltuk garantisi verilmez. Acentenin belirlediği koltuklara oturmak zorunludur.

 

ÖNEMLİ: Tatilalsana, TÜRSAB 7868 Belge No ile turlarını düzenlemektedir. (1618 no’lu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TÜRSAB üyesi seyahat acenteleri yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar acenteler olmaksızın tur ve yukardaki faaliyetleri düzenleyemez. Turların  Atomtur – Tatilalsana  gibi TÜRSAB üyesi acenteler tarafından yapıldığına emin olun.)

 

GENEL ŞARTLAR:

Gezi süresi 3 gece 2 gündür, otel konaklaması 1 gecedir
En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında ATOM TUR – TATİLALSANA turu  2  gün önceden haber vermek kaydı ile iptal ya da erteleme hakkını saklı tutar.  Turun iptali durumunda ATOM TUR – TATİLALSANA iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 7-12 Yaş çocuklar koltuk almak zorundadırlar ve 200+80 tl bedeli araçta rehbere ödemelilerdir. 0-6 yaş çocuklarda Koltuk talep edilirse 220 TL bedeli araçta rehbere ödemelilerdir. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 

 

Turun başlama tarihine 6 – 1 gün kala yapılan iptallerde ve turun kaçırılması durumunda geri ödeme yapılmaz. Ödenen tur bedeli iade edilmediği gibi acentenin ek hizmet bedellerini de katılmayan müşteriden talep etme hakkı vardır.

 

Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir

 

NOTLAR
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Atom tur-Tatilalsana sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Atom tur Tatilalsana’nın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.

 

MEKAN BİLGİSİ:

Atom Tur

Tursab Belge No: 7868

Kordon Boyu Mah. Ankara Cad.
Cevdet Sayın Apt.  No: 79/10
Kartal – İstanbul
Tel: 0216 306 306 1 / 0216 306 306 5  / 0532 168 1636
www.atomtur.com