10. ALAÇATI OT FESTİVALI TURU – ÇEŞME – ALAÇATI – AYVALIK

C:\Users\Atomtur2\Desktop\tatilalsana_logo_beyhan-01.png

TATİLALSANA’DAN 10. ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

ÇEŞME – ALAÇATI – AYVALIK

5 – 7 NİSAN ( 1 GECE – 2 GÜN ) 230 TL

İKİ VEYA ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI : 230 TL

NOT: Ek Hizmet Bedeli, Otoparklar, Feribot, Otoyol geçiş ücretleri, Rehberlik hizmeti, Ara Transfer bedelleri için araçta kişi başı 80 TL alınacaktır. Ödenmesi zorunludur.

Kalkış yer ve saatleri:
22:00 İncirli Ömür Plaza Önü
22:30 Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü,
23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,
23:20 Kartal Köprüsü Otobüs Durağı Önü,
23:30 ÇayırovaMcDonald’s Önü hareket.

Yukarıda belirtilen saatlerde, buluşma noktalarından siz değerli misafirlerimizi alarak ESKİHİSAR TOPÇULAR -YALOVA- BURSA- BALIKESİR –MANİSA üzerinden İZMİR’E varış.

1.GÜN CUMARTESİ: İZMİR – ÇEŞME – ALAÇATI OT FESTİVALİ
Sabahın ilk saatlerinde İzmir merkezinden geçerek kordon boyuna varıyoruz. Kordon’da bir mola verdikten sonra Çeşmeye hareket ediyoruz. Çeşme kalesini panoramik olarak görüyoruz ardından Alaçatı’ya, festival alanına hareket ediyoruz. Burada köylülerimizin el emeği ürünlerini görmek ve alışveriş yapmak için zaman bırakıyoruz. Ege’nin kendine özel çeşitli bitki ve sebze ürünlerini ( Enginar, Radika, Turp otu, Arap saçı, Cibez Sarmaşık otu, Yaprak ve Lahana sarması, vb…) tadıp satın alabilirsiniz. Festival, saat 13.00’da festival korteji yürüyüşüyle başlayacak. Yürüyüşte, yerel giysiler giymiş halk, doğadan topladıkları çeşit çeşit otlarını araçlara yüklemiş kadınlar, Alaçatılı antikacıların dizayn ettiği araçlar, kısaca 7’den 70’e tüm Alaçatı’lılar ve konuklar yer alacak. Kortej yürüyüşünün ardından, Pazaryeri Meydanında klasik müzik grubu festival konseri verecek. Aynı mekânda konserin ardından tüm Alaçatılılara ve konuklarımıza açık festival resepsiyonu verilecek. Dileyenler Alaçatı’nın Arnavut kaldırımlı taş sokaklarında cumbalı, rengârenk çiçeklerle süslenmiş evlerini ve çarşısını gezebilirler. Festival alanında alışveriş ve gezinti zamanı verdikten konaklayacağımız otellerimize doğru hareket ediyoruz. Akşam oteldeki yemekten sonra ekstra olarak gece turumuza katılabilirler.

2. GÜN PAZAR SARIMSAKLI PLAJI – AYVALIK – CUNDA – ŞEYTAN SOFRASI: 
Otelde alınan kahvaltı sonrası Sarımsaklı plajını gezip buradan hareket ile Şeytan Sofrası’na geliyoruz. Çam ormanları ile kaplı Ayvalık adalarına hakim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’ndan manzarayı seyrediyor ve fotoğraf çekiyoruz. Sonrasında Ayvalık gezimize başlıyoruz. Kapıları, kapı tokmakları, pencereleri, tahta ve taş işçiliği ile görülmeye değer Ayvalık Evleri’ni ve Çınarlı Camisi ( eski Aghia Yorgi Kilisesi) geziliyor. Çarşı içinde serbest vakit bırakıyoruz. Daha sonra Cunda Adası gezimize başlıyoruz. Ayvalık’ı Ayvalık yapan en önemli hem evleriyle hem mekanlarıyla ünlü Cunda Adası’ndan ayrılmak istemeyeceksiniz. Öğlen yemeği ( extra) için vereceğimiz molamızda Cunda Adası’nın meşhur lokantalarında Papalina, deniz mahsulleri, mezeleri ve zeytinyağlı ot yemekleri ile ege lezzetlerinin tadına varabilirsiniz. Yemekten sonra Cunda adasının Arnavut kaldırımı taş sokakları,cumbalı evleri ve Taksiyarhis Kilisesi ( panoramik ) göreceğimiz yerler arasındadır. (Taksiyarhis Kilisesi içindeki müzeyi ekstra bedel ödeyerek gezebilirsiniz. ) Ardından serbest zaman sırasında dilediğinizce fotoğraf çekebilir, meşhur sakızlı dondurma ve ayvalık tostu yiyebilirsiniz. Son durağımız Ayvalık’ın muhteşem koylarının eşsiz manzarasını izleyebileceğiniz Cennet Tepesinden sonra Ayvalığaveda edip İstanbul’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Güzergah üzerinde Akşam Yemeği Molası sonrasında İstanbul’a varışımız ile bir başka organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
Otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama
Otelde açık büfe veya set menü 1 akşam yemeği
Otelde açık büfe 1 sabah kahvaltısı
Lüks otobüsler ile ulaşım Çevre gezileri
Otobüste Atom tur – Tatilalsana ikramları
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Tüm çevre gezileri
Seyahat Sigortası
Feribot ücretleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve eğlenceler
Cumartesi sabah alınan sabah kahvaltısı
Tüm öğlen yemekleri
Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler
Tüm özel harcamalar
Müze ören girişleri

NOT: Ek Hizmet Bedeli, Otoparklar, Feribot, Otoyol geçiş ücretleri, Rehberlik hizmeti, Ara Transfer bedelleri için araçta kişi başı 80 TL alınacaktır. Ödenmesi zorunludur.

Turun başlama tarihine 6 – 1 gün kala yapılan iptallerde ve turun kaçırılması durumunda geri ödeme yapılmaz. Ödenen tur bedeli iade edilmediği gibi acentenin ek hizmet bedellerini de katılmayan müşteriden talep etme hakkı vardır.

KONAKLAMA BİLGİSİ :
Kalif Otel, Milano Otel vb

1 gece yarım pansiyon konaklama

(Açık büfe kahvaltı, Akşam yemeği; set menü ya da açık büfe)

1 Gece için single konaklama bedeli
120 TL’dir.

ULAŞIM BİLGİSİ :Tur araçlarımız, özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre Mercedes Travego&Tourismo& 403 & Man Fortuna ve Temsa Safir model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

HATIRLATMA: Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda ISUZU TURKUAZ, MITSUBISHI PRESTİJ, MERCEDES SPRINTER veya VOLKSWAGEN CRAFTER gibi araçları kullanma hakkını saklı tutar.

GENEL ŞARTLAR:

Gezi süresi 2 gün 3 gecedir, otel konaklaması 1 gecedir.
En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında ATOM TUR – TATİLALSANA turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal ya da erteleme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda ATOM TUR – TATİLALSANA iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.
NOTLAR
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Atom tur-Tatilalsana sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Atom tur Tatilalsana’nın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.