ALAÇATI – BERGAMA- AYVALIK – CUNDA ADASI – ŞEYTAN SOFRASI TURU

 

TATİLALSANA’ DAN

 ALAÇATI – BERGAMA- AYVALIK – CUNDA ADASI – ŞEYTAN SOFRASI TURU

( 1 GECE – 2 GÜN ) 900 TL

TUR TARİHLERİ:

*** Özel dönem turlarımızda otel ve ulaşım maliyetleri yükselebildiğinden  tur fiyatında değişikliği olabilmektedir.

NİSAN 10-11
NİSAN 23-24-25
MAYIS 8-9
RAMAZAN BAYRAMI; MAYIS -13-14-15   ***
HAZİRAN 5-6
HAZİRAN 19-20
TEMMUZ 3-4
TEMMUZ 10-11
TEMMUZ 17-18
KURBAN BAYRAMI; TEMMUZ 20-21-22-23   ***
TEMMUZ 24-25
TEMMUZ 31 AĞUSTOS 1
AĞUSTOS 7-8
AĞUSTOS 14-15
AĞUSTOS 21-22
AĞUSTOS 28-29-30   ***

2 NİSAN’ DAN İTİBAREN HER CUMA AKŞAMI HAREKETLİ. 

Kalkış Yer ve Saatleri:
İncirli Ömür Plaza Önü                                 :   22:00
Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü        :   22:30
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü                :   23:00
Kartal Köprüsü Otobüs Durağı Önü            :   23:20
Çayırova Mc Donald’s Önü hareket            :   23:30

Yukarıda belirtilen saatlerde, buluşma noktalarından siz değerli misafirlerimizi alarak ESKİHİSAR TOPÇULAR – YALOVA – BURSA – BALIKESİR – MANİSA üzerinden İZMİR’e varış.

 


1.GÜN CUMARTESİ: İZMİR – ILICA PLAJI – ALAÇATI

Sabahın ilk saatlerinde İzmir merkezinden geçerek yolda alacağımız (ekstra) kahvaltı sonrası tatlı esintili rüzgarıyla sörfçülerin mekanı, eski Rum Evleriyle, nostaljik taş evleriyle Alaçatı’ ya geçiyoruz. Alaçatı’ nın Arnavut kaldırımlı taş sokaklarında cumbalı, rengarenk çiçeklerle süslenmiş evlerini ve çarşısını geziyoruz. Ardından sezonuna göre Ilıca’da yüzme molası ( 1 – 1,5 Saat ) veriyoruz. Daha sonra serbest zamanda alışveriş yapabilir, fotoğraf çekebilirsiniz. Sonra UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Bergama’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

 

Anadolu’nun en görkemli dini anıtsal yapılarından biri olan Kızıl Avlu (Serapeion) Bergama’da ilk ziyaret yerimiz. M.S II. yy’ da muhtemelen İmparator Hadrian döneminde inşa edildiği ve Mısır tanrıları hem Serapis hem İsis’e itaf edildiği söylenen, tuğlalardan yapıldığı için Kızıl Avlu olarak bilinen alanda rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Bergama (Pergamon) Antik Şehri’ne Akropol’e çıkıyoruz. Burada Zeus Sunağı, Athena Tapınağı’nın propylonu ve onu çevreleyen stoaları; iki yüz bin kitap rulosunun muhafaza edildiği ünlü kütüphane, Büyük saray ve kent surlarını rehberimizden dinliyoruz. Athena Tapınağı, on bin seyirci kapasiteli antik çağın en dik tiyatrosunu gördükten sonra konaklayacağımız otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde..

 

2.GÜN PAZAR SARIMSAKLI PLAJI – AYVALIK – CUNDA – ŞEYTAN SOFRASI:


Otelde alınan kahvaltı sonrası  Bergama’da antik dünyanın en büyük tıp merkezlerinden olan Asklepios Tapınağını geziyoruz. Sonrasında volkanik bölgelerden çıkarılan değerli bir taş olan onyx taşını ve emekle ortaya çıkan eserleri onyx atölyesinde görüp çeşitli bölgelerin kültürünü yansıtan halıları yakından tanıma imkanına sahip olduğumuz ziyaret sonrası Ayvalığa hareket ediyoruz. İlk olarak Şeytan Sofrası’na gçıkıyoruz. Çam ormanları ile kaplı Ayvalık adalarına hakim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’ndan manzarayı seyrediyor ve fotoğraf çekiyoruz. Sonrasında Ayvalık gezimize başlıyoruz. Kapıları, kapı tokmakları, pencereleri, tahta ve taş işçiliği ile görülmeye değer Ayvalık Evleri’ni ve Çınarlı Camisi ( eski Aya Yorgi Kilisesi) geziliyor. Çarşı içinde serbest vakit bırakıyoruz. Daha sonra Cunda Adası gezimize başlıyoruz. Ayvalık’ı Ayvalık yapan en önemli hem evleriyle hem mekanlarıyla ünlü Cunda Adası’ndan ayrılmak istemeyeceksiniz. Öğlen yemeği (extra) için vereceğimiz molamızda Cunda Adası’nın meşhur lokantalarında Papalina, deniz mahsulleri, mezeleri ve zeytinyağlı ot yemekleri ile Ege lezzetlerinin tadına varabilirsiniz. Yemekten sonra Cunda adasının Arnavut kaldırımı taş sokakları, cumbalı evleri ve Taksiyarhis Kilisesi (panoramik) göreceğimiz yerler arasındadır. (Taksiyarhis Kilisesi içindeki müzeyi ekstra bedel ödeyerek gezebilirsiniz.) Ardından serbest zaman sırasında dilediğinizce fotoğraf çekebilir, meşhur sakızlı dondurma ve ayvalık tostu yiyebilirsiniz. Son durağımız Ayvalık’ın muhteşem koylarının eşsiz manzarasını izleyebileceğiniz Cennet Tepesinden sonra Ayvalığa veda edip İstanbul’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Güzergah üzerinde akşam yemeği molası sonrasında İstanbul’a varışımız ile bir başka organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

 

İKİ VEYA ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 420 TL

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama
Otelde açık büfe veya set menü 1 akşam yemeği
Otelde açık büfe 1 sabah kahvaltısı
Lüks otobüsler ile ulaşım Çevre gezileri
Otobüste Atom Tur – Tatilalsana ikramları
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Tüm çevre gezileri
Seyahat Sigortası
Feribot ücretleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve eğlenceler
Cumartesi sabah alınan sabah kahvaltısı
Tüm öğlen yemekleri
Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler
Tüm özel harcamalar
Müze ören girişleri

 

KONAKLAMA BİLGİSİ:
Bergama; La Bella Otel, Berksoy Otel

Dikili; Perla Otel

Ayvalık; Kalif Otel, Milano Otel vb.

1 gece yarım pansiyon konaklama

(Açık büfe kahvaltı, Akşam yemeği; set menü ya da açık büfe)

 

1 Gece için single konaklama bedeli
250 TL’dir.

 

ULAŞIM BİLGİSİ :Tur araçlarımız, özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre Mercedes Travego & Tourismo & 403 & Man Fortuna ve Temsa Safir model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

HATIRLATMA: Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda ISUZU TURKUAZ, MITSUBISHI PRESTİJ, MERCEDES SPRINTER veya VOLKSWAGEN CRAFTER gibi araçları kullanma hakkını saklı tutar.

GENEL ŞARTLAR:

Gezi süresi 2 gün 3 gecedir, otel konaklaması 1 gecedir.
En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında ATOM TUR – TATİLALSANA turu  1  gün önceden haber vermek kaydı ile iptal ya da erteleme hakkını saklı tutar.  Turun iptali durumunda ATOM TUR – TATİLALSANA iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.

 

NOTLAR:
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Atom Tur – Tatilalsana sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Atom Tur Tatilalsana’ nın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.

 

 

 

 

 

 

 

Şunlar da hoşunuza gidebilir...