ABANT – BEYPAZARI – ANKARA – ANITKABİR TURU 1 GECE KONAKLAMALI

Abant – Beypazarı – Ankara – Anıtkabir Turu

11 Kasım’dan itibaren her haftasonu

230 TL

TUR TARİHLERİ:

11 Kasım’dan itibaren her haftasonu

PROGRAM:

1. Gün : Cumartesi: Abant – Beypazarı – Ankara

Tur Hareket Noktaları:

07:00 İncirli Ömür Plaza Önü

07:25 Mecidiyeköy Eski Teknosa Önü

07:50 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

08:10 Kartal Köprüsü

08:20 Çayırova Mc Donald’s Önü

Siz değerli misafirlerimizi tercih ettiğiniz kalkış noktalarından alarak 1150 Hektarlık bölümü, 1988 yılında “Tabiat Parkı” olarak koruma altına alınan, Bolu`nun 34 km. güneybatısında Abant Dağları üzerinde tabii bir göl olan Abant gölüne doğru yola çıkıyoruz. Sonbaharın gelişi ile kırmızıdan kahverengiye onlarca renk tonunu görebileceğimiz muhteşem doğal manzaralar eşliğinde Abant Gölü Tabiat Parkına ulaşıyoruz. Milli park alanında alacağımız öğle yemeği ardından vereceğimiz serbest zamanda göl etrafında doğa ile başbaşa yürüyüş yapabilir yada fayton turu vs gibi çeşitli aktivitelerden faydalanabilirsiniz. Sonrasında Abant gölünden ayrılarak Beypazarı yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuğumuz sonrasında Beypazarına ulaşıyoruz. İlk olarak Beypazarının en güzel panoramik fotoğrafını alabileceğimiz hıdırlık tepesine çıkıyoruz. Burada rehberimizin bölgenin tarihsel geçmişi ile ilgili yapacağı anlatımlar eşliğinde çaylarımızı yudumladıktan sonra çarşı mevkiine geçiyor ve ülkemizde az sayıda bulunan Hipodamik planlı eski Beypazarı yerleşimini ve çarşısını dolaşıyoruz. Alaaddin Sokak’ta yürüyerek; İncili, Kurşunlu, Sultan Alaaddin Camilerini, Beypazarı evlerini ve Yaşayan Müze’yi görüyoruz. Sonrasında vereceğimiz serbest zamanda Beypazarının meşhur telkari işlerini inceleyebilir, Beypazarı Kurusu ve Havuç Lokumu gibi özel tatları deneyimleyebilirsiniz. Devamında Beypazarından ayrılarak Ankara Çankaya bölgesinde bulunan otelimize geçiyor ve konaklıyoruz.

2 Gün : Anıtkabir, Meclis Binaları, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Kalesi

Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısını takiben otelden ayrılarak Ulu önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`ün “En büyük bayramımız“ diye tarif ettiği Cumhuriyet bayramımızı kutlamak üzere Anıtkabir`e hareket ediyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde İstiklal Kulesi,Hürriyet Kulesi, Müdafai Hukuk Kulesi,Mehmetçik Kulesi,Zafer Kulesi, 23 Nisan Kulesi,Milli Misak Kulesi,İnkılap Kulesi, Aslanlı Yol, Atatürk ve Kurtuluş savaşı Müzesi gibi bölümleri dolaşıyoruz. Anıtkabir`den ayrıldıktan sonra öğle yemeğimizi (ekstra olarak) alıyor ve Ulusta bulunan birinci ve ikinci meclis binalarını ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durak noktamız ise yaklaşık 14.000 yıllık Anadolu Kültür tarihini aşama aşama inceleme fırsatı bulabileceğimiz ve dünyada arkeoloji konusunda en önemli müzelerden biri olarak gösterilen Anadolu Medeniyetleri Müzesine geçiyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde müze alanını dolaştıktan sonra son olarak Ankara Kalesi`ne çıkıyor ve kentteki tarihi dokuyu yansıtan bu bölgede yapacağımız yürüyüşü takiben programımızı tamamlayarak dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Acentenin araç içi ikramları eşliğinde ve vereceğimiz molanın ardından siz değerli misafirlerimiz aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

HAREKET NOKTALARI VE SAATLER:

07:00 İncirli Ömür Plaza Önü

07:25 Mecidiyeköy Eski Teknosa Önü

07:50 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

08:10 Kartal Köprüsü

08:20 Çayırova Mc Donald’s Önü

Abant – Beypazarı – Ankara – Anıtkabir Turu

11 Kasım’dan itibaren her haftasonu

230 TL

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

 • Rehber eşliğinde gezi
 • Otellerde bir gece yarım pansiyon konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı ve 1 akşam yemeği
 • Lüks otobüsler ile ulaşım Çevre gezileri
 • Atom tur – Tatilalsana ikramları
 • Gezi hizmet bedeli
 • Türsab seyahat sigortası

TUR ÜCRETİ DIŞINDAKİLER:

 • Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve eğlenceler
 • Tüm öğlen yemekleri
 • Müze, ören yeri girişleri
 • Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler
 • Tüm özel harcamalar

REZERVASYON VE ÖDEME DETAYLARI:

 • Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.
 • Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
 • Kredi kartıyla peşin yada taksitli ödeme yapmak isterseniz ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,
 • Mail order formumuzu doldurup bize fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.
 • Rezervasyonun kesinleşmesi için Tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
 • Tur hareket tarihinden 1 hafta öncesine kadar rezervasyon iptali halinde %50 kesinti ile geri iade yapılır. Son hafta içerisinde yapılan iptallerde ödeme iadesi yapılmaz.
 • Rezervasyon talebinizin maille olması halinde sizinle 24 saat içinde irtibata geçilecektir.

ULAŞIM:

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre 45 kişilik 0403 Mercedes, Safir veya MAN veya 27-31 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar-Sultan 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. İstanbul-Ayvalık arası yaklaşık 445 km.(6-7 saat)

Abant – Beypazarı – Ankara – Anıtkabir Turu

11 Kasım’dan itibaren her haftasonu

230 TL