1 GECE KONAKLAMALI ABANT – MUDURNU – KARTEPE – SAPANCA – MAŞUKİYE TURU

1 GECE KONAKLAMALI ABANT – MUDURNU – KARTEPE – SAPANCA – MAŞUKİYE TURUTUR TARİHLERİ:

HER HAFTA SONU

PROGRAM:

1.Gün

SAPANCA GÖLÜ  – MAŞUKİYE – KARTEPE

Uzmanlaşmış rehberlerimiz eşliğinde belirlenen kalkış noktalarından hareket ile normal hava ve yol koşulları da 1,5 saat sürecek yolculuğumuz sonrasında ilk gezi noktamız olan Sapanca’ya ulaşıyoruz . Sapanca Gölü Kocaeli sınırına yakın bölgede, Sapanca ilçesinde yer alan bir göldür. Kaynağını dağlardan gelen kar suları ile Derbent Deresi’nden alır. Sapanca gölü doğanın eşsiz güzelliğini görebileceğimiz nadide yerlerden biridir. Burada rehberinizin size yapacağı anlatımların ardından sizlere serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz deniz bisikletine de binerek göl ile daha da iç içe olabilirler. ( mevsime göre ) Sapanca Göl gezisinin ardından Kartepe’ye doğru tırmanışa geçiyoruz. Kartepe eski adıyla bilinen Keltepe, Kocaeli’nin güney doğusunda Samanlı Dağları’nın en yüksek noktasıdır.1606 metre ile yüksekliği ile Marmara Bölgesi’nin en yüksek üçüncü dağıdır. Zirvesinde 5 yıldızlı bir tesis ve Marmara Bölgesi’nin en modern kayak tesisleri bulunmaktadır. Burada dileyen misafirlerimiz telesiyejlerden yararlanabilir dileyenler ATV kiralayarak heyecanlı anlar yaşayabilirler. Kartepe gezisinin tamamlanması ile beraber doğanın tüm güzelliklerini bir arada yansıtan Maşukiye’de yeşil ile baş başa kalmak, orman içinde dolaşmak toprağa basmak, temiz hava solumak, su ve kuş sesini dinleyip haftanın yorgunluğunu attıktan sonra turumuzu sonlandırarak akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Sapanca ‘da ekstra olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Kartepe’ de ekstra olarak anılacaktır

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Ramada Plaza Otel , Hampton By Hilton Otel vb oteller

2.Gün

ABANT GÖLÜ – MUDURNU – BEYAZIT CAMİİ ve HAMAMI – ARMUTÇULAR KONAĞI

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden hareket. Osmanlı döneminden kalma eserleri kadar tavuk çiftlikleriyle de nam salmış Mudurnu’ya varıyoruz. Osmanlının ilk dönem eserlerinden olan Yıldırım Beyazıt Camii ve Hamamını geziyoruz .Bu gezilerin ardından bölgedeki Rumlardan etkilenerek yapılan Armutçular Konağı’nı dışardan panoramik olarak görüyoruz. Mudurnu’daki gezilerimizi bakırcılar ve eski çarşıları gezerek tamamlıyoruz. Kısa bir fotoğraf molasının ardından, Bolu Dağı’nın eteklerinde bulunan Abant Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Göl kıyısına gelindiğinde dilerseniz yürüyüş yapabilir, dileyenler ise fayton veya atla gezinti yapabilirler. Abant gezisi sonrası İstanbul’a doğru

dönüşe geçiyoruz. Misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması ve gezimizin sonu.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir

Öğle Yemeği: Abantta ekstra olarak alınacaktır.

HAREKET NOKTALARI VE SAATLER:

06:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü

06:30 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü

06:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,

06.45 Kartal Köprüsü Altı

07.15 İzmit Halkevi Önü

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

* Gidiş Dönüş Ulaşım

* Araç içi çay, kahve ve su ikramı

* Rehberlik hizmetleri

* Otel de alınacak açık büfe sabah kahvaltısı

* Otelde alınacak akşam yemeği

* Hampton by Hilton Kocaeeli , Ramada Plaza Kocaeli ve benzeri otellerde 1 gece konaklama

TUR ÜCRETİ DIŞINDAKİLER:

*Cumartesi Ve Pazargünü öğlen yemeği, otelde extra harcamalar,ilk gün kahvaltı

*Extra ve Program dışı geziler, gezi süresince kişisel harcamalar

* Müze, konak ve benzeri yerler giriş ücretleri isteğe bağlı olup katılımcılara aittir.

ULAŞIM:

NEOPLAN : 46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Tempomat sistem, TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 ” LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

TREVEGO MERCEDES: 46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Tempomat sistem, TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 ” LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.